Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ДОЗВІЛЬНІ ПРОЦЕДУРИ В БУДІВНИЦТВІ СТАЮТЬ ПУБЛІЧНИМИ

Будівельна галузь – одна з ключових в економіці України. Розвиток будівельної галузі України крокує значними темпами  й такі темпи зростання потребують якісних змін у діяльності державних органів, зокрема органів держархбудконтролю.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи всіляко сприяють розвитку будівельної галузі та впровадження прогресивних змін в систему держархбудконтролю, створюють безперешкодний доступ суб’єктам містобудування до отримання дозвільних документів, інформації про проведення планових та позапланових заходів.

Державною архітектурно-будівельною інспекцією України  зроблено рішучі кроки на шляху до відкритої взаємодії з суб’єктами містобудування.

Наразі введено новий інструмент, який дозволяє замовнику відслідковувати кожен етап проходження документів дозвільного характеру. Так, Держархбудінспекцією запроваджено систему «Прозора ДАБІ».

Через систему «Прозора ДАБІ» забудовники також мають безперешкодний доступ до інформації про позапланові перевірки. Кожен забудовник – суб’єкт господарювання зможе отримати інформацію щодо підстав проведення заходу контролю, видачі направлення на перевірку та кінцевого результату. Це дає можливість впевнитися, що органи держархбудконтролю діють на законних підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Система забезпечила публічність проходження зазначених процедур та унеможливила ризики зловживань. Відкрита система розгляду дозвільних документів зводить до мінімуму корупційні ризики та зловживання у сфері держархбудконтролю, що є запорукою зростання рівня якості надання послуг та формування довіри до держави.

Відсутність зловживань з боку посадових осіб органів держархбудконтролю, винесення роботи в публічну площину, неможливість безпідставних відмов, впорядкованість дозвільних процедур в будівництві – це тільки декілька переваг пілотного проекту Прозора ДАБІ.

Також Держархбудінспекцією нещодавно впроваджено е-послугу без втручання посадової особи. Повністю автоматизована е-послуга – без втручання посадової особи – стосується будівництва, здійснюваного на підставі будівельного паспорта. Йдеться про зведення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів (площею – не більше за 300 м кв.). Також – господарських будівель та споруд, зокрема, гаражів, розташованих на присадибних, дачних і садових земельних ділянках.  Дані з повідомлення автоматично потраплятимуть до реєстру, і громадяни, які будують, на 100% захищені від зловживань як з боку державних службовців, так і з боку недобропорядних забудовників.  Сервіс передбачає електронну взаємодію з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін’юсту. 

Електронні послуги у сфері будівництва доступні на оновленому Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги» та  на сайті електронних сервісів Держархбцдінспекції.

Отже, одним з основних завдань Держархбудінспекції, зокрема і  Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області, є ведення постійного відкритого діалогу з суб’єктами містобудування та запровадження європейських стандартів надання адміністративних послуг.

Варто нагадати читачам, що на даний час діє так звана «Будівельна амністія».

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року №158 затверджено Порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.

Вказаний порядок  встановлює процедуру проведення технічного обстеження та умови прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельних ділянках відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, а саме:

індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року;

будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року

Штрафні санкції до легалізованих по «будівельній амністії» об’єктів не застосовуються.

Нова «будівельна амністія» почала діяти з 5 вересня 2018 року та є безстроковою, щоб всі власники самовільно збудованих в Україні об’єктів встигли скористатися цим спрощеним механізмом. Адже, без оформлення дозвільних документів, такі будинки неможливо законно ні підключити до комунікацій, ні продати, ні передати у спадок. Але варто пам’ятати, що реєстрацію декларації може бути скасовано у разі виявлення органом держархбудконтролю у ній недостовірних даних або за рішенням суду.

На сьогоднішній день пріоритетом у роботі Держархбудінспеції та її територіальних органів стала публічність та прозорість роботи з усіма суб’єктами містобудування, дотримання їх прав та інтересів, реформування дозвільних процедур у будівництві.

Також звертаємо увагу читачів, що працівники Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області щоденно, крім вихідних, надають кваліфіковані консультації у Центрі надання адміністративних послуг (м. Житомир, вул. Михайлівська, 4).

Сергій СЕРБІН,  

заступник начальника  управління –

начальник  відділу нагляду за діяльністю

уповноважених органів з питань

архітектури та містобудування

управління Державної

архітектурно-будівельної інспекції

у Житомирській області

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.