Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

На Житомирщині свободівці вшанували пам’ять Героїв Базару

25 листопада в селі Базар Народицького району вшанували пам’ять вояків армії Української Народної Республіки, розстріляних більшовиками у 1921 році. У заході взяли участь представники духовенства, громадськості, військові, члени націоналістичних організацій, місцеві жителі, студенти.

Під час виступу на вшануванні Героїв Базару Лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок зазначив:

базар [1600x1200]

«Нам, українцям, варто чітко усвідомити: тільки правильні висновки історичних подій можуть призвести до розвитку нашої держави і до нашої перспективи. Героями Базару були  українські патріоти, які попри все боролись за Українську державу. І їхня могила – це могила Народної Республіки, адже 100 років назад тут існувала держава, яка мала свій устрій, свої гроші, люди мали паспорти УНР. Але прийшла окупація, прийшов агресор, і тодішня еліта зробила велику помилку: вона пробувала домовлятися з агресором. І нам це потрібно пам’ятати сьогодні. Будь-яка домовленість з окупантом призводить до трагічних наслідків.

Сьогодні нам варто засвоїти уроки минулого, й правильним гаслом для кожного українця мають стати такі слова: ʺНе посоромити слави наших героїв і захистити майбутнє наших дітейʺ. Мусимо пам’ятати про героїв Базару, героїв Майдану, героїв війни – всіх тих, хто зі славнем ʺЩе не вмерла Українаʺ отримував кулі від окупантів, захищаючи рідну землю».

Голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода», депутат обласної ради Сидір Кізін навів аналогію тих трагічних подій із сучасними та наголосив на важливості вшанування пам’яті героїв на вищому рівні:

 «Відзначати цей день на такому рівні, як зараз, ми мали б ще з 1991 року. Тоді це була купка сподвижників, волонтерів, які відзначали такі річниці і доносили їх до якомога ширшого кола людей. Нині кожен школяр і дорослий має пам’ятати про великі дні наших визвольних змагань. Тому що зараз у нас така ж війна, яка була 100 років тому. І не дай Бог ми зараз не втримаємось і не поставимо заслін російським агресорам. Ми маємо бути єдиними й сильними та сподіватися лише на власні сили. Ми обов’язково переможемо і повернемо ще й ті землі, які входили в Українську Народну Республіку, і тоді будемо продовжувати будувати добробут на своїй, Богом даній землі».

Свободівець, депутат облради Максим Вілівчук зауважив, що справа полеглих за Українську державу героїв Базару попри все стала взірцем для наступних поколінь українців.

ві [1600x1200]

 «У 1991 році за кошти української діаспори був збудований цей пам’ятник.  У 2017 році було виділено кошти на його реконструкцію. На вшанування Героїв Базару я їжджу з 2010 року і, спілкуючись з людьми, які розуміють потребу у вшановуванні історичної пам’яті вояків,  котрі поклали свої життя за незалежність України, чув багато нарікань на те, що потрібно поновити меморіал і облаштувати прилеглу територію. Тому на сесії обласної ради тоді було піднято це питання й виділено кошти.

Але в планах у нас ще є бажання побудувати тут музей, який зміг би розкрити  повну історію й історичну правду про всі події, які відбувались у нас на Житомирщині. Адже з того часу пройшло майже 100 років, проте жителі області мало знають про цю подію й про героїв Базару», – зазначив Максим Вілівчук.

базар 1 [1600x1200]

Довідка: 17 листопада 1921 року в селі Малі Міньки поблизу села Базар у ході другого зимового походу армії Української народної республіки відбувся бій Волинської групи Армії УНР під командуванням генерал-хорунжого Юрія Тютюнника з більшовицькими окупантами – 9-ю Кримською дивізією Григорія Котовського.

Тоді у бою загинули понад 400 українських солдатів та офіцерів, 537 опинилися в полоні, з яких десятки поранених померли, а 359 полонених перевели до Базару й утримували у приміщенні церкві. Із 359 полонених учасників походу жоден не погодився перейти на службу до Червоної армії, за що 23 листопада 1921 року їх всіх розстріляли більшовики.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.