Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

ПОВЕРНЕМО ПОВАГУ ДО УКРАЇНСЬКОЇ СІМ’Ї

Як зазначив лідер партії «Основа» народний депутат України Сергій Тарута, підтримка сім’ї та проблеми загострення в Україні демографічної кризи були однією з головних тем, що обговорювалися на недавньому з’їзді партії, який відбувся в Києві у вересні 2018 року. Про роль сім’ї у створенні процвітаючої України також було наголошено в стартовому розділі політичної платформи «Наша Основа», схваленої з’їздом.

Сергій Тарута зауважив, що чисельність населення країни катастрофічно скорочується. За роки незалежності населення України вже зменшилася практично на 10 мільйонів, і сумна тенденція не згасає. Тільки за 2017 рік через природне зменшення населення країна недорахувалася 200 тисяч своїх громадян. 

Народжуваність в Україні протягом останніх 6 років безперервно зменшується.  За період з 2012 по 2017 рік вона вже впала на 40%. При такій інтенсивності народжуваності не відбувається навіть простого відтворення населення в державі. Одна з причин зниження народжуваності – відсутність з боку країни підтримки молодим сім’ям, які зважились у цей непростий час народити дитину.

Хоч і раніше робилися спроби зупинити цей негативний тренд, але вони виявилися безуспішними.  Програми державної підтримки були формальними або недостатньо дієвими.

Як лідер партії «Основа» Сергій Тарута, так і члени та активісти Житомирської обласної організації партії на чолі з Тамілою Ткачук вважають, що молоді сім’ї повинні відчувати себе впевнено і захищено, величезну впевненість і оптимізм на довгі роки молодим людям додає наявність у них власного житла.

Між іншим, партія переконана в тому, що кожна сім’я повинна мати можливість отримати іпотечний кредит на придбання або будівництво власного житла під 3-4% терміном до 30 років.  На жаль, нинішня влада нічого не пропонує молодим сім’ям.

Державна програма молодіжного житлового кредитування не працює. Зокрема, іпотечні кредити тільки іменуються такими, а фактично вони недоступні населенню, бо відсоткові ставки – непідйомні, вони становлять 15-30% річних.  В останні 2 роки основний тягар по підтримці житлових програм був перекладений з центральної влади на плечі місцевих бюджетів, однак фінансових ресурсів на місцях вкрай недостатньо. 

Сергій Тарута підкреслює, що молодь кинута напризволяще, більшість молодих людей десятиліттями туляться під дахом у найближчих родичів. Це одна з важливих причин того, що багато молодих пар зараз не поспішають офіційно реєструвати шлюб, а якщо це і роблять, то нерідко розлучаються. Не випадково в наші дні період найвищої народжуваності молодих мам змістився і тепер припадає на вік від 25 до 29 років, хоча до 2012 року він припадав на вік 20-24 роки.

Також, серед інших, партія «Основа» забезпечить зниження облікової ставки Національного банку України в рамках реалізації Програми стрімкого розвитку «Країна запрацює», внаслідок чого кредити в Україні подешевшають в 2-3 рази.  Це дозволить вітчизняним банкам кредитувати покупку житла молодими сім’ями під європейські відсотки.

Лідер партії нагадує, що програмою «Принципи поваги» передбачається також істотне збільшення державної допомоги батькам при народженні дитини. Після приходу до влади планується збільшити розмір цієї допомоги – при народженні першої дитини – до 100 тис. грн., другої – до 200 тис. грн., а при народженні третьої – до 300 тис. грн.

Також для додаткової підтримки сімей з двома і більше дітьми партія «Основа» передбачає суттєві пільги зі сплати прибуткового податку членами таких сімей.

Як заявив лідер партії «Основа» Сергій Тарута, реалізація програмних цілей партії з економічного розвитку України сприятиме збереженню і процвітанню сімей, а згодом – підвищить народжуваність і істотно поліпшить демографічну ситуацію в країні.

Прес-служба Житомирської обласної

організації політичної партії «ОСНОВА»

На фото: лідер партії «ОСНОВА» Сергій ТАРУТА та голова Житомирської обласної організації політичної партії «ОСНОВА» Таміла ТКАЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.