Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

У Житомирі за підтримки Сидора Кізіна відбулася Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція

16-17 листопада в Житомирському державному університеті імені Івана Франка за підтримки голови місцевої обласної організації ВО «Свобода», депутата облради Сидора Кізіна розпочалась Х Волинська Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція.

Під час конференції в університеті (1)

Десять років тому на історичному факультеті університету було започатковано проведення Волинської наукової конференції. Але з роками вона набула статусу Всеукраїнської та Міжнародної, адже коло обговорюваних питань вийшло далеко за межі регіональних проблем.

«Житомирщина і Волинь мають багату історію, яку ще до кінця не дослідили, тому ці історичні прогалини з часом мають заповнитись. Але що ми, житомирці, знаємо вже точно, так це те, що Житомирщину по праву називають колискою УПА. Період Української Повстанської Армії насичений героїчними подіями й подвигами націоналістів.

Знаємо, що саме на Житомирщині, на 2 роки раніше, ніж в Галичині і на Волині, була створена УПА.

Це УПА “Поліська Січ”, яку заснував Тарас Бульба-Боровець у містечку Олевськ. Це не та УПА, яка створена Організацією українських націоналістів. Це організація, створена Тарасом Бульбою-Боровцем, яка звільнила величезну територію теперішньої Житомирської, Рівненської області, навіть шматок теперішньої Білорусі. Вони створили свій уряд, своє військо до 10 тисяч чоловік. Пізніше у них був конфлікт з бандерівською УПА і врешті-решт бійці Бульби-Боровця в 43-му році влилися до УПА, створеної ОУН. Але вперше ця назва виникла у 40-х роках у нас на Житомирщині. Тому Житомирщину вважаємо колискою УПА», – зазначив Сидір Кізін під час конференції.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.