Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

З ПОВАГОЮ ДО ЛЮДИНИ ПРАЦІ

Пропонуючи суспільству програму «Повага – кожному», лідер партії «Основа» народний депутат України Сергій Тарута вважає неприпустимою бідність працюючої людини.

Тому ми повернемо повагу до людської праці – через гідні зарплати, бо  людина праці повинна в Україні гідно заробляти і жити. Цільовий показник середньої місячної зарплати має бути не менше 20 тисяч гривень. Тоді це дозволить повернути в країну сотні тисяч наших громадян, які працюють за кордоном, заявив лідер партії Сергій Тарута під час одного з публічних епізодів у ході робочого візиту до Чернігова у вересні цього року.

Україна зараз, на жаль, найбідніша країна в Європі. На кожного українця за 2018 рік, як підрахував Міжнародний валютний фонд, буде створено валового внутрішнього продукту на суму всього 2964 доларів. У той же час в цілому по Європі цей показник багатства націй в 10 разів вище.

Найсумніше те, як зауважив С. Тарута, що на найближчі роки навіть зарубіжні експерти та міжнародні кредитори України не прогнозують кардинального поліпшення добробуту жителів нашої країни.  Без перезавантаження державної машини в Україні та реалізації нової економічної політики досягти істотного зростання добробуту наших громадян неможливо.

А забезпечити це може тільки дотримання економічної Доктрини партії «Основа» «Україна 2030» та програми «Принципи поваги».

Лідер «Основи» наполегливо наголошує, що зарплати в Україні повинні відповідати рівню доходів у країнах Східної Європи. Зараз середні зарплати в Польщі, Словаччині та Угорщині складають 660-750 євро в місяць. Хоч, приміром, вже й і у нас це вдалося здійснити на харківському приватному акціонерному товаристві «ФЕД», де середня місячна зарплата зараз складає 21 тис грн. Тому наш довготерміновий орієнтир це – рівень зарплат у країнах з розвиненою економікою.

«Економічний потенціал України дозволяє досягти рівня середньої місячної зарплати до 1000-1200 доларів, а пенсій – 450-500 доларів», – заявив Сергій Тарута, представляючи Доктрину збалансованого розвитку «Україна 2030» в Європейському парламенті у жовтні 2018 року в Брюсселі.

Між іншим, нинішні зарплати в Україні, на жаль, більш ніж в 2 рази нижчі рівня, визначеного програмою партії «Основа» – «Принципи поваги». За вересень 2018 року середня номінальна зарплата по країні, за офіційною статистикою, становила всього 9042 грн. В останні місяці зростання зарплат в країні практично зупинилось. А у деяких галузях взагалі намітилася тенденція до зниження номінальних зарплат, зокрема на транспорті, у сфері нерухомості та ін.

За рівнем середньої зарплати в доларовому еквіваленті Україна зараз змогла вийти лише на рівень своїх показників за 2011 рік.

Фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних громадян, визначений Мінсоцполітики у цінах вересня 2018 року, становить всього 4186 грн. (з урахуванням обов’язкових платежів до бюджету). За поточним курсом валют, «міністерський» мінімум відповідає приблизно лише 130 євро, що, на жаль, в 2-4 рази менше мінімальних зарплат в країнах Східної Європи.

Щодо мінімальної зарплати в Україні, то вона, як зазначив С. Тарута, повинна бути не менше її нижнього порогу в небагатих країнах Східної Європи. Українці навіть на мінімальну зарплату повинні мати можливість не тільки задовольняти свої фізіологічні потреби за нормами Кабінету міністрів України і розрахунками Мінсоцполітики, а й повноцінно жити за скромними європейськими стандартами.

Домогтися підвищення зарплат в Україні можна в порівняно короткі терміни. Приміром, у країнах Східної Європи мінімальна зарплата за останні 10 років зросла в 1,5-3 рази. Також партія «Основа» одночасно виступає за зниження податкового навантаження на працю з 41% до 25%. Є впевненість, що такий захід призведе до зростання заробітних плат в країні, переконливо заявляє лідер партії «Основа» Сергій Тарута.

Прес-служба Житомирської обласної

організації політичної партії «ОСНОВА» 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.