Сьогодні: 22 травня 2019 року - середа

wordpress themes.

ІСТОРИК В’ЯЧЕСЛАВ КОРНІЄНКО ПРОЧИТАВ ЛЕКЦІЮ ЖИТОМИРЦЯМ

Під час лекції (1) [1600x1200]

14 листопада за підтримки очільника Житомирського обласного осередку ВО «Свобода», депутата облради Сидора Кізіна житомирцям прочитав лекцію доктор історичних наук, заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» В’ячеслав Корнієнко. Тема лекції «Графіті на стінах Софіївського собору в Києві».

Під час лекції (3) [1600x1200]

«Графіті – це не лише сучасне мистецтво, це й стародавні написи на стінах історичних будівель.

Не тільки нині, але й колись, багато тисяч років назад, люди писали на стінах. Вони хотіли залишити свій слід в історії. Найбільша кількість історичних написів в Україні сконцентрована на стінах храму – Софії, їх там більше 7000. І сьогодні таємниці цих графіті розкриває нам В’ячеслав Васильович Корнієнко. Він віднайшов і «прочитав» 6700 графіті. Це найкращий спеціаліст з цього питання в Україні», – зазначив Сидір Кізін.

Слід зазначити, що тільки текстовими посланнями весь корпус графіті не вичерпується. На стінах також багато живопису: це і зображення святих, і хрести, і навіть малюнки домашніх тварин.  

Під час заходу дослідник відповів і на питання слухачів лекції. Найбільш цікавило житомирців, як працювати з графіті.

«Методика така: графіті фотографують при бічному освітленні (саме так непогано читаються всі його складові), потім по знімку виконують прорисовку кожної літери, штриха, прорізі. Але я працюю з графіті безпосередньо у соборі.

 Справа в тому, що записи не завжди добре збережені, є накладання одного на інший.

Треба враховувати й різні нюанси – наскільки постраждала стіна в пізніші часи, наскільки витерся тиньк. Головне – щоб усі складові графіті були відтворені так, як їх писав автор, а не так, як ми собі уявляємо чи хочемо додумати», – наголосив Васильович Корнієнко. 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Follow by Email
Facebook
Twitter
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.