Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ІСТОРИК В’ЯЧЕСЛАВ КОРНІЄНКО ПРОЧИТАВ ЛЕКЦІЮ ЖИТОМИРЦЯМ

14 листопада за підтримки очільника Житомирського обласного осередку ВО «Свобода», депутата облради Сидора Кізіна житомирцям прочитав лекцію доктор історичних наук, заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» В’ячеслав Корнієнко. Тема лекції «Графіті на стінах Софіївського собору в Києві».

Під час лекції (3) [1600x1200]

«Графіті – це не лише сучасне мистецтво, це й стародавні написи на стінах історичних будівель.

Не тільки нині, але й колись, багато тисяч років назад, люди писали на стінах. Вони хотіли залишити свій слід в історії. Найбільша кількість історичних написів в Україні сконцентрована на стінах храму – Софії, їх там більше 7000. І сьогодні таємниці цих графіті розкриває нам В’ячеслав Васильович Корнієнко. Він віднайшов і «прочитав» 6700 графіті. Це найкращий спеціаліст з цього питання в Україні», – зазначив Сидір Кізін.

Слід зазначити, що тільки текстовими посланнями весь корпус графіті не вичерпується. На стінах також багато живопису: це і зображення святих, і хрести, і навіть малюнки домашніх тварин.  

Під час заходу дослідник відповів і на питання слухачів лекції. Найбільш цікавило житомирців, як працювати з графіті.

«Методика така: графіті фотографують при бічному освітленні (саме так непогано читаються всі його складові), потім по знімку виконують прорисовку кожної літери, штриха, прорізі. Але я працюю з графіті безпосередньо у соборі.

 Справа в тому, що записи не завжди добре збережені, є накладання одного на інший.

Треба враховувати й різні нюанси – наскільки постраждала стіна в пізніші часи, наскільки витерся тиньк. Головне – щоб усі складові графіті були відтворені так, як їх писав автор, а не так, як ми собі уявляємо чи хочемо додумати», – наголосив Васильович Корнієнко. 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.