Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

У БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮ КОМПРОМІСІВ НЕ БУДЕ

Лідер партії «Основа» Сергій Тарута переконаний, що зниження рівня корупції на 50% в стислі терміни дасть сильний приріст добробуту громадянам України. Також він вважає, що у випадках проявів масштабної корупції головне – це усунення причин корупції, а не боротьба з її конкретними проявами.

Наполегливо наголошуючи на втратах економіки від корупції, лідер «Основи» заявив, що є прямий зв’язок між зниженням рівня корупції та зростанням внутрішнього валового продукту, який і є зростанням добробуту. У нас сьогодні корупція становить трохи більше 50%, а зниження її на 10% дасть приріст ВВП на 7,3%. Якщо ми знизимо на 50% рівень корупції, то ми відразу отримаємо близько 35% ВВП.

В Україні майже половина економіки працює в тіні, а на руках населення знаходяться десятки мільярдів доларів. Всі ці ресурси можна і потрібно залучити, щоб вони працювали на економіку. Для цього треба повернути довіру до влади та державних інституцій. Відмови від корупції вистачило б на те, щоб більше не брати грошей у Міжнародного Валютного Фонду, підкреслює Сергій Тарута.

Говорячи про Антикорупційний суд, С. Тарута заявив: «Багато хто не вірить, що за допомогою Антикорупційного суду щось вирішиться. Якби Президент України хотів боротися з корупцією, то протягом чотирьох років можна було посадити «близьких друзів». А він, навпаки, їх нагородив. Адже сьогодні його оточення займає майже всі вищі державні пости і тому у них немає бажання боротися з корупцією.» 

Також для зниження рівня корупції треба суттєво обмежити повноваження Президента, позбавивши його функцій контролю за діяльністю Кабінету Міністрів, оскільки вся історія України доводить: єдине, на що здатний Президент України з його повноваженнями – це постійна гра на полі Прем’єр-міністра.

Отож, сильні парламент і Прем’єр-міністр – це ідеальна модель для України, яка зніме системні суперечності української влади, переконаний Сергій Тарута. Між іншим, щоб зменшити корупцію в парламенті, каже він, необхідно проводити вибори у Верховну Раду на основі пропорційної виборчої системи з голосуванням за списки партій і блоків у загальнодержавному виборчому окрузі.  А мажоритарна система повинна бути скасована.

Сергій Тарута є співавтором законопроекту №7366-6, яким передбачаються ці зміни. У згаданому законопроекті пропонується формувати відкриті партійні списки для виборів на пропорційній основі. А технологічно майбутнє української виборчої системи – за електронним голосуванням через смартфони або пристрої, які незабаром прийдуть їм на зміну. Електронне голосування не дасть можливості корупційних дій з підрахунком голосів.

Як зазначив лідер партії С. Тарута, істотно знизить корупцію реальна судова реформа, яка забезпечить верховенство права та зробить суддів незалежними від корупційних інтересів чиновників, і місцеві судді будуть призначатися на місцях.

Він пропонує, щоб всі повноваження з управління регіоном і засоби на їх виконання повинні залишатися у територіальних громад, а не у київських чиновників. Необхідно скоротити до 70% чиновників, що можливо завдяки широкомасштабному впровадженню електронних сервісів.

Також держава повинна стати сервісом для громадян – ефективним, зрозумілим, максимально комп’ютеризованим і бажано не надмірно витратним.

Вже неодноразово С. Тарута наголошував на те, що в країні потрібні правила реальних гарантій власності, потрібні прозорі єдині правила роботи в Україні для всіх підприємців, теж необхідно поліпшити і стабілізувати податкове та митне регулювання, встановивши посильні для бізнесу ставки і правила оподаткування.

Говорячи про невідворотність покарання за будь-які протиправні дії, С. Тарута переконаний, що покарання за корупцію необхідно значно посилити. І тільки тоді буде чіткою і ефективною система боротьби з корупцією – заради людей, заради згоди і єдності – вважає лідер партії «Основа» Сергій Тарута.

Прес-служба

Житомирської обласної

організації політичної партії

«ОСНОВА»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.