Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

Юрій ЗАБЕЛА: «МАЮ АМБІТНІ ПЛАНИ ПОВЕРНУТИСЯ У ВЕЛИКУ ПОЛІТИКУ»

На запитання  «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ»  відповідає екс-голова Житомирської облдержадміністрації, очільник Житомирської обласної організації Радикальної партії  Олега Ляшка Юрій Володимирович ЗАБЕЛА.

Наше досьє.

Юрій Забела народився 16 березня 1964 року в селі Варварівка Ємільчинського району Житомирської області. Має вищу освіту, а також  почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Ю. Забела одружений, має сина Володимира – випускника юридичного факультету Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка, дочку Ірину – випускницю інституту міжнародних відносин КНУ імені Т. Г. Шевченка.

Хобі – полювання.

Ю. В. Забела  з листопада  2007 року по березень 2010-го працював  головою Житомирської обласної державної адміністрації.

Юрію Володимировичу, ви зараз є головним радикалом області. Які завдання ставите перед собою та перед організацією, яку очолюєте?

– Ми працюємо на розбудову партії в першу чергу і готуємося до президентських виборів. Також це – майбутні вибори у парламент, а також вибори в ОТГ.

Як  це – бути екс-головою обласної держадміністрації? Чим займалися останнім часом?

 Ви знаєте, свого часу, погодившись працювати головою Житомирської облдержадміністрації, я розумів, що це – не «приватизована» посада, що це – тимчасово, адже у нас все залежить від політиків. Сьогодні, дивлячись новини у Facebook, я дізнався, що Кабінет міністрів України на засіданні 24 жовтня погодив звільнення голів Київської, Луганської, Чернівецької та Черкаської обласних державних адміністрацій (інтерв’ю записувалося 25 жовтня – ред.). Тобто, вчора ти – голова адміністрації, сьогодні – екс-голова. Нічого дивного.

Відтоді, як перестав бути головою Житомирської ОДА,  працюю радником голови правління ВАТ «Миронівський хлібопродукт». Це – велика фірма, яка виробляє близько 1,5 тисячі  тонн м’яса в день (з 2015 року «Миронівський хлібопродукт» — провідна аграрна компанія України, яка охоплює близько 50% ринку промислового виробництва м’яса птиці). Компанія «Миронівський хлібопродукт» об’єднує  підприємства, які спеціалізуються на виробництві курятини, інкубаційних яєць, кормів, вирощуванні великої рогатої худоби та виробництві готової продукції. МХП випускає продукцію торгових марок «Наша Ряба», «Легко!», делікатесне яловиче м’ясо «Сертифікований Ангус», делікатесну гусячу печінку «Фуа Гра», «Бащинський»).

Як ви оцінюєте політичну ситуацію в країні і в області, які проблеми вважаєте найбільш актуальними у політичному та економічному плані?

– Політики в Києві та в регіонах мають думати над вирішенням людських проблем. Але не завжди так є.

До прикладу, на сесії обласної ради 25 жовтня я бачив, що ухвалювалося рішення про виділення значних коштів на волейбольну команду, тоді як на сесії  люди піднімають  питання про те, що не вистачає коштів  для хворих на інсулін. Це просто депутатське блюзнірство і неповага до  жителів області, до своїх виборців, які обрали  цих депутатів.

На 31 жовтня у Києві біля Кабміну планується велика акція, спрямована на те, щоб уряд ухвалив рішення понизити ціну на газ для населення. Адже у нас в Україні видобуток газу є абсолютно достатнім для того, щоб забезпечити населення, навіть ще й залишається. 

Останнім часом ви постійно присутні на сесіях Житомирської обласної ради. Як  реагуєте на  дії активістів та громадськості у сесійній залі, адже раніше такого не  було?

– Сесія від  25 жовтня  була, я б сказав, порівняно з іншими, більш конструктивною та проходила без особливого популізму, хоча все-таки  і тут популізм був. Мені як громадянину, який розуміється на тому, що таке  прийняття тих чи інших рішень, це дивно спостерігати. Дивно дивитися на те, як стоїть маса людей, які здебільшого не розбираються у  цих питаннях, а просто відробляють ті гроші, які їм заплатили. Коли ці люди  в сесійній залі «тиснуть» на  депутатів для прийняття тих чи інших рішень, виникає питання: «Що ж насправді відбувається?».

Так, тепер дали можливість висловлюватися усім. Знаєте, до мене теж приходять люди в обласну організацію. Вони звертаються з різними питаннями та з різними пропозиціями. Однак люди ці приходять з конкретними проблемами, а не відробляють певний проплачений час.

Так, я вже далеко не перший раз присутній на сесіях Житомирської обласної ради як голова обласної партійної організації. Помітив, що до 12 години (які б там питання прийняли чи ні) активісти вже  «забралися» і пішли. Тобто, будемо говорити відверто: це – здебільшого проплачені люди. До того ж,  я знаю багатьох  цих активістів, знаю, хто і де працював  раніше і які мотивації у них особисто займатися питаннями, скажімо, лісу чи  інших, у яких вони  просто, як на мене, не компетентні.

– І наостанок: ви серйозно повернулися у велику політику?

– З цим питанням не жартують. Так, я маю амбітні плани і не приховую, що  планую балотуватися на майбутніх виборах у депутати Верховної Ради України по 66-му виборчому округу.

Розмову провела

Зоя ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.