Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

У ЖИТОМИРІ ВІДБУВСЯ ЯРМАРОК ПРОФЕСІЙ «СТУДМІСТЕЧКО-2018» ДЛЯ МАЙБУТНІХ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ МІСТА ТА ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ

24 жовтня у приміщенні Житомирського агротехнічного коледжу фахівці Житомирського міського центру зайнятості організували та провели ярмарок професій «Студмістечко-2018» для учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти міста Житомира та Житомирського району.

На захід були запрошені представники закладів вищої та професійно-технічної освіти м. Житомира, школярі старших класів м. Житомира, Житомирського району, Тетерівської, Станишівської, Глибочицької та Оліївської об’єднаних територіальних громад та соціальні партнери міського центру зайнятості, представники місцевих органів влади та державних установ.

Ярмарок професій – це щорічний інформаційно-просвітницький захід, головною метою якого є допомогти учнівській молоді зорієнтуватися у багатогранному світі професій, зробити перші кроки на шляху до вибору майбутньої професії або спеціальності з урахуванням побажань, можливостей та потреб регіонального ринку праці. Натомість, для закладів освіти – це нагода продемонструвати майбутнім абітурієнтам свої освітні послуги, переконати молодь у перспективності та перевагах вступу до того чи іншого навчального закладу.

два [1600x1200]

В урочистій частині заходу з напутніми словами до шкільної молоді звернулися директор Житомирського міського центру зайнятості Валентина Сторожук, директор Департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Микола Костриця, начальник Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко та заступник директора з навчально-виховної роботи Житомирського агротехнічного коледжу Інна Можарівська.

Усі спікери налаштовували школярів до зваженого та вдумливого вибору майбутнього фаху, необхідності навчатися, розвиватися та професійно вдосконалюватися впродовж всього життя. Обираючи майбутню освіту, радили абітурієнтам співвідносити її з реаліями сучасного ринку праці, перспективними сферами економіки, які мають потенціал розвитку, вибирати затребувані професії та спеціальності. Адже, саме дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили – один із основних факторів, який спричиняє безробіття.

три [1600x1200]

Третій рік поспіль ярмарок професій проводиться у форматі Студмістечка. На допомогу школярам була спеціально створена мапа Студмістечка, на якій на відповідних вулицях, проспектах, площах, провулках та алеях, були розташовані презентаційні платформи закладів освіти відповідно до їх професійних профілів, а саме: вулиці Медична, Педагогічна, Технічна, Будівельна, Комерційна, Сервісу і дизайну, провулок Творчий, проспект Знавців, алея Офіцерська, площі Університетська та Аграрна.

У межах зазначеного формату школярі робили символічну спробу вступу до навчального закладу, беручи участь у майстер-класах та міні-квестах закладів освіти. Окрім того, кожен із школярів «приміряв» на себе ту чи іншу сферу професійної діяльності.

Під час майстер-класів випускників приваблювали можливістю спробувати себе у монтажі санітарно-технічного устаткування та проведенні зварювальних робіт, переконували, що без знань хімії та біології неможливо стати справжніми фармацевтами та медичними працівниками, вражали сучасними технічними новинками – роботами, дронами, 3D принтером, давали можливість відпрацювати навички поводження зі зброєю та постріляти лазерною електронною зброєю, підвищували обізнаність з правових питань та випробовували через розгадування ребусів та загадок, розважали запальною музикою, знайомили з фаховою майстерністю перукарів та кравців тощо.

о [1600x1200]

Після прогулянки вулицями Студмістечка майбутні абітурієнти оцінювали найпривабливіші на їх погляд заклади освіти, голосуючи смайликами. За результатами голосування було сформовано рейтинг учнівських симпатій.

Фахівці-профконсультанти Житомирського міського та обласного центрів зайнятості за допомогою експрес-методик проводили комп’ютерне тестування школярів. Учні не тільки змогли за допомогою тестів визначити свої професійні нахили, але й індивідуально поспілкувалися з фахівцями і отримали поради, як правильно обрати професію та в якому закладі освіти її можна здобути.

Родзинкою цьогорічного ярмарку професій стала спеціально облаштована фотозона Житомирського міського центру зайнятості, біля якої кожен охочий міг сфотографуватися з магічними атрибутами майбутніх абітурієнтів, взяти участь у розіграші довідників закладів освіти Житомирської області, посмакувати цукерками з мотиваційними та життєствердними фразами, що надихають школярів навчатися, здобувати освіту і обирати професію до душі, підвищують їхню самооцінку і впевненість у власних силах.

Цьогорічний ярмарок професій «Студмістечко-2018» відбувся! І запрошені заклади освіти, і фахівці служби зайнятості намагалися подати інформацію таким чином, щоб вона була цікавою, пізнавальною та корисною, а ще показати випускникам, що вибір професії – це нелегка справа, яка вимагає чималих зусиль та часу зараз, для того, щоб стати щасливим і успішним у майбутньому.

Тетяна ТИМЧУК,

начальник відділу

активної підтримки безробітних

Житомирського міського

центру зайнятості

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.