Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

На Житомирщині запровадили мораторій на російськомовний культурний продукт

25 жовтня  депутати Житомирської обласної ради підтримали проект рішення, ініційований фракцією ВО «Свобода», щодо мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Житомирської області. «За»  проголосували  39 депутатів.

«Задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації необхідно встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Житомирської області до моменту повного припинення окупації території України.

Усі ми знаємо, чия мова – того й влада. Тому всі наші ресурси мають бути спрямовані на розвиток українського – україномовного продукту – книг, кіно, радіо… Від цього залежить наше майбутнє, майбутнє України», – зазначив голова фракції ВО «Свобода» Сидір Кізін.

Під час сесії Житомирської обласної ради 25 жовтня (2) [1600x1200]

У проекті рішення йдеться про те, щоб доручити Житомирській обласній державній адміністрації вжити заходів щодо створення міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості, правоохоронних органів та районних державних адміністрацій) – з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Житомирської області.

Окрім цього, рекомендуватимуть органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення на відповідній території мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.