Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ПОВЕРНЕМО ГОЛОС ПРОСТІЙ ЛЮДИНІ!

Лідер партії «Основа» Сергій Тарута вважає, що важливим кроком до компромісу між Сходом і Заходом – заради єдності – є всеукраїнський референдум. Це усталена практика в демократичному суспільстві, де повинні вирішуватися всі доленосні рішення внутрішньої і зовнішньої політики держави.

Сергій Тарута зауважив, що в Україні вже є досвід проведення референдумів: 1991 рік – референдум щодо підтвердження Акту проголошення незалежності України, коли проголосувало «за» незалежність 28,8 млн осіб (90% від всіх голосуючих); 2000 рік – референдум про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, обмеження депутатської недоторканності, скорочення чисельності ВР до 300 депутатів, про створення двопалатного парламенту. На жаль, другий референдум не був реалізований, так як у Верховній Раді України не знайшлося 300 голосів для затвердження результатів референдуму, хоча всі пункти отримали підтримку більшості.

Для реалізації багатьох новацій, для перезавантаження всіх сфер життя суспільства і економіки Україні потрібен Новий суспільний договір. Його положення повинні бути закріплені в новій, Народної Конституції України.

Сергій Тарута є співавтором законопроекту «Про процедуру підготовки нової Конституції України». Говорячи про використання референдуму при прийнятті Народної Конституції, С. Тарута підкреслив: «З рядом вчених – кращих експертів в сфері конституційного права, ми вже розробили і зареєстрували у Верховній Раді законопроект, який визначає процедуру підготовки проекту нової Конституції України. Розробляти її мають Конституційні Збори з представниками від усіх територіальних громад і моральних авторитетів. Розроблений проект повинен пройти всенародне обговорення, після чого повинен бути прийнятий на всеукраїнському референдумі. Тільки всенародно прийнята Конституція, в основі якої лежить новий суспільний договір, може стати фундаментом держави Україна і повернути втрачені країною за минулі роки позиції. Народна Конституція повинна чітко розмежовувати функції гілок влади. І в ній повинно бути чітко прописано, за що відповідає Президент, а що йому не дозволено робити».

Сергій Тарута переконаний, що конституційна реформа покликана внести ясність у повноваження і функціонування всіх гілок української влади, гармонізувати відносини між владою, бізнесом і суспільством, стати одним з основних елементів нового суспільного договору.

Говорячи про виборні посади глав місцевих адміністрацій, місцевих суддів, керівників місцевих органів правопорядку з можливістю їх відкликання з ініціативи громади, лідер партії «Основа» Сергій Тарута зазначив, що у 2016 році в Україні стартувала судова реформа, але у ній є системні недоліки. Перш за все, процедура оновлення Верховного Суду вигідна Президенту. Механізм зовні прозорий, як от – вперше адвокати змогли брати участь в конкурсі. Однак, в реальності Президент зміг посилити власний вплив на судову систему.

Також Україна відклала ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду. А відкладення ратифікації є нічим невиправданий крок, тому що сьогодні є проблеми в захисті прав людини, пов’язані з порушеннями на Сході.

Одним із недоліків також є те, що не виписаний як слід статус прокуратури. Всі Президенти України намагалися використовувати прокуратуру як каральний орган проти своїх політичних опонентів. Зараз простежується спроба Президента зберігати прокуратуру в орбіті свого впливу.

Згадуючи про інститут губернаторства, С. Тарута вважає, що інститут губернаторства в його нинішньому вигляді треба скасувати. Партія «Основа» виступає за реальну децентралізацію, щоб всі повноваження з управління регіоном і засоби на їх виконання залишалися у територіальних громад, а не випрошувались у київських чиновників. Аналогічно пропонується скоротити до 70% чиновників, що можливо завдяки широкомасштабному впровадженню електронних сервісів. Комп’ютеру не можна дати хабар.

Сергій Тарута заявив про зняття недоторканності з усіх депутатів і чиновників з можливістю їх відкликання з ініціативи громади. Адже чинній коаліції ніхто не заважав зняти депутатську недоторканність ще 4 роки тому. Пункт про зняття недоторканності вказано в преамбулі коаліційної угоди «Європейська Україна» 2014 року. Однак влада тільки говорить про це, але нічого не робить. Але якщо вже знімати недоторканність, то не тільки з депутатів, а й з Президента теж.

Лідер партії «Основа» Сергій Тарута вже направив офіційне звернення голові Комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя Руслану Князевичу з вимогою розглянути питання про зняття недоторканності з Президента України в порядку імпічменту і внесення змін в ст.105 Конституції.

А голова партії «Основа» А. Ніколаєнко наголошує на змінах виборчого законодавства.

Зокрема, будь-яка зміна складу ЦВК при існуючому виборчому законодавстві – з його “гречкою”, мажоритаркою і відсутністю відповідальності за фальсифікації – ні на що не вплине. Та й сам принцип формування комісії зараз недемократичний – склад ЦВК формують парламентські партії, чий рейтинг зараз низький. Тому потрібно міняти виборче законодавство. А лідер партії Сергій Тарута в законопроекті №7366-6 вже ініціював скасування мажоритарної системи і вніс ряд інших прогресивних змін, які дадуть можливість знайти компроміс між людиною і владою.

Прес-служба

Житомирської обласної

організації політичної партії

«ОСНОВА»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.