Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ПОЗАБЛОКОВИЙ СТАТУС І НЕЙТРАЛЬНА ДЕРЖАВА

Лідер політичної партії «Основа» Сергій Тарута вже неодноразово підкреслює, що заради миру повинен бути компроміс між сусідніми державами. Адже надії на те, що Україну чекають в НАТО, і що альянс допоможе нам в боротьбі з російською агресією, були остаточно розвіяні ще на початку 2015 року, під час боїв за Дебальцеве, коли збройні сили України зіткнулися прямо з підрозділами армії Російської Федерації.

Тому розмови про швидкий вступ України в НАТО і ЄС – це популізм.

Перш ніж так ставити питання, потрібно отримати пряме запрошення від Євросоюзу і НАТО – говорить Сергій Тарута.

У НАТО вступають в основному країни, що не мають свого військово-промислового комплексу, з нечисленними, слабкими арміями.  І такі країни, як правило, прив’язуються до американського ВПК.

Згадуючи про Будапештський меморандум, Сергій Тарута вважає, що зараз є шанс повернутися до нього. Перш за все, це пов’язано з перемогою Дональда Трампа на президентських виборах у США. 

«Він людина конкретна, а конкретика полягає в тому, щоб отримувати результат не в довго-, а в короткостроковій перспективі… Тому, якщо ми повертаємося до «Будапештському формату», то Україна повинна буде повернутися до нейтрального статусу.  Це той варіант, при якому можливий прогрес», – переконаний лідер партії «Основа».

У Законі «Про національну безпеку України», прийнятому в червні 2018 року, був закріплений курс на вступ в НАТО і ЄС. При цьому ні Євросоюз, ні Північноатлантичний альянс не давали підтвердження готовності прийняти Україну до своїх лав.  Сергій Тарута не підтримав цей законопроект під час голосування у Верховній Раді України.

Такі питання, як вступ в НАТО, підкреслює С. Тарута, повинні вирішуватися не депутатами через закони, а всенародним референдумом.

Характеризуючи настрої суспільства по відношенню до НАТО, лідер «Основи» зазначив, що в Україні необхідно піднімати як стандарти армії, так і економіки, проте робити це потрібно, враховуючи настрій суспільства.  Соціологія показує, що тільки 43% українців виступають за вступ до НАТО і 52% – за вступ до Євросоюзу. Тому, перш ніж виносити це питання в політичний контекст, потрібно все-таки розуміти настрій суспільства. Згідно з дослідженнями Київського міжнародного інституту соціології, 46% опитаних українців виступають або проти НАТО, або не визначились з позицією, підкреслив С. Тарута.

Тому нам потрібна сильна українська армія, яка повинна бути однією із кращих в даний час за бойовим потенціалом та відповідати світовим стандартам у сфері оборони.  А такими є стандарти НАТО – заявив лідер «Основи».

Голова партії «Основа» Андрій Ніколаєнко наголошує, що шарахання нашої країни з боку в бік: як от – то ми дружимо з Москвою, то ми дружимо з Вашингтоном проти Москви, призвело до того, що сьогодні Україна дезорієнтована, і частина народу роз’єднана в питаннях не тільки Північноатлантичного альянсу, а й мови, історії, релігії.  Це точно не додає єдності.

А те, чого хочуть всі українці – так це припинення війни. І висловлювання про вступ в НАТО – це спроба пообіцяти більш радикально налаштованій частині суспільства, що Альянс нас буде захищати. Але потрібно зрозуміти, що не буде НАТО захищати Україну.  А для того, щоб Україна була сильною державою, ми повинні мати власну сильну армію та економічну стабільність, і, в разі необхідності, підписати з низкою країн двосторонні договори про безпеку, вважає голова партії  «Основа».

Прес-служба

Житомирської обласної 

організації політичної партії

«ОСНОВА»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.