Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

Олександр ОКОЧА: «ЛЕВКІВЧАНИ ЗНАЮТЬ, ЩО ТАКЕ БУТИ ПАТРІОТАМИ СВОГО СЕЛА»

30 вересня у Левкові святкували день народження села, якому виповнилося 517 років. Важливим гостем  на святкуванні  відчув себе кожен. Для усіх – від наймолодшого до найстаршого –  були приємні сюрпризи. Були організовані  розваги для дітей на виїзних атракціонах.  З неймовірним задоволенням дітлахи каталися на конях, активно брали участь у хороводах та іграх, які супроводжувалися неймовірним шоу з гігантських мильних бульбашок. 

На вулиці місцеві господині пригощали односельчан та гостей смаколиками, які приготували самі, а у приміщені Будинку культури своєю красою радували виставки народної творчості, прекрасні роботи школярів з Левківської ЗОШ та вироби вихованців ДНЗ «Золотий ключик».         

Під час урочистої частини свята хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять загиблих учасників АТО Олексія Шевченка, Олександра Книша та Олександра Шахрая.

Привітати тутешніх мешканців із важливим днем завітав голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк. Він  побажав громаді безперервного розвитку та процвітання, її  мешканцям – комфортного проживання на її території, а також гордості за своє село.

левків 2 [1600x1200]

Сільський голова Олександр Окоча  та керівництво району відзначило грамотами, подяками та цінними подарунками найкращих та найактивніших мешканців Левківської громади. Серед них – депутат Житомирської районної ради Анатолій Давидова.

Не забули організатори свята і про найстарших та наймолодших жителів Левкова, представників низки інших номінацій, нагороди яким вручив їхній односельчанин, депутат Житомирської районної ради Геннадій Журавель.                                                                       

Депутат Житомирської районної ради Василь Козел передав левківчанам вітання від народного депутата України Віктора Развадовського та повідомив, що днями буде передано подарунок від нардепа  – ламінатор.

левків 3 [1600x1200]

– Для мене  перебування у вас у гостях – велика честь. Тож з нагоди Дня Левкова із щирими вітаннями та побажаннями добра від народного депутата України Віктора Развадовського, голови Житомирської районної ради Сергія Крутія та всього депутатського корпусу районного рівня, прийміть ще й низький уклін за ваших героїв-патріотів, – наголосив у виступі заступник голови Житомирської районної ради Василь Стах.

Гості свята мали можливість отримати масу позитивної енергії та вражень від святкового концерту, який організували: КЗ «Житомирська районна бібліотека для дітей», Будинок культури с. Левків з допомогою вихователів з ДНЗ «Золотий ключик». А також у концерті взяли участь колективи художньої самодіяльності сіл Калинівка та Клітчин.

левків 4 [1600x1200]

Родзинкою святкування Дня Левкова було яскраве fire show  у виконанні Першого житомирського театру вогню «Дім сонця».

Кореспондент «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» зустрівся з Левківським сільським головою Олександром Окочею та депутатом Житомирської районної ради Анатолієм Давидовим, які поділилися враженнями від святкування Дня Левкова. 

Анатолій Давидов:

– Коли відзначали День села у Клітчині та Калинівці, люди виступили з ініціативою створити хор, до якого увійшли б місцеві артисти з усіх трьох сіл Левківської громади. І от під час  святкування у Левкові такий хор виступив.   

Олександр Окоча:

– Кожен рік ми спостерігаємо таку тенденцію: люди чекають святкування Дня Левкова, для них  – це велике свято, вони приходять цілими родинами, зал місцевого клубу вщент заповнений – до півтисячі левківчан приходить  відзначити день народження свого села. Щоб люди  не стояли між рядами, обдумуємо облаштування балкону, висота зали дозволяє це зробити.

Анатолій Давидов:

– Люди переживають за своє село, вони патріоти Левкова, живуть його інтересами, вони знають, коли якісь питання ставлять перед місцевою владою, то мають впевненість, що вони будуть вирішені. У нас уміють і працювати, і святкувати.  

До перспективного плану формування територій громад Житомирської області нещодавно було внесено зміни, відповідно до яких села Левківської сільської ради мають увійти до Глибочицької ОТГ. 

Анатолій Давидов:

– Коли порушуються при цьому  головні принципи –  самодостатність та добровільність  – таке об’єднання не дасть користі її громаді.

Олександр Окоча:

– Три села нашої громади – це єдина родина, у якій кожен підставить тобі плече, допоможе при нагоді. І це не надумана єдність. Коли на сесії вирішуються якісь важливі питання, ми перед тим цікавимося думкою людей, на що в першу чергу маємо використати кошти місцевого бюджету.

 Я знаю настрої левківчан і не помилюся, коли скажу, що 99,9% з них проти необдуманого об’єднання. Ми бачимо, що відбувається у нинішніх ОТГ, сесії яких нагадують засідання Верховної Ради, де кожен тягне ковдру на себе, де немає згоди у головних питаннях. Я з самого початку реформи децентралізації висловлював позицію, що об’єднання громад має проходити дійсно на добровільних засадах, коли будуть забезпечені права кожного села, кожної громади, коли цей процес відбуватиметься природно з врахуванням особливостей сільських громад. 

Маючи давню і славну історію села, левківчан  важко примусити щось робити всупереч їхній волі, такий характер формувався віками. Ми найбільша сільська рада в області за населенням. Якщо у Глибочиці 2 випускники у місцевій школі, у нас – 30 випускників. У  нинішньому році за парти левківської школи сіли 58 першокласників, школу відвідує майже 400 дітей, 107 дітей виховується у дитячому садку… Левківська школа набула статусу опорної.

Які ще аргументи запропонувати на користь нашої левківської «необ’єднаної» громади?

Я відчуваю довіру, підтримку людей, а тому несу відповідальність за прийняті рішення. У нас все вирішується колегіально, немає інтриг, «розпилювання бюджету». Не пригадую випадків, коли до нас звернулася людина за допомогою на лікування  і повернулася, опустивши голову.

Вирішили з А. Савіцьким питання пільгового перевезення для свої мешканців. Продовжуємо асфальтувати вулиці…

У нас багато планів, і ми поспішаємо їх реалізувати для своїх людей.

Нині важко всім, але той, хто хоче працювати, хто з відповідальністю ставиться до дорученої справи, той шукає і знаходить різноманітні шляхи наповнення бюджетів, реально вирішує питання, зокрема, за рахунок власних можливостей та ініціатив.

Олексій ПРОЦЕНКО,

Валентина ГРИЦЮК,

завідуюча КЗ «Районна бібліотека для дітей» 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.