Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

У Радомишльському районі свободівці відкрили відновлену криївку

30 вересня в Радомишльському районі за сприяння свободівців відкрили відновлену криївку в історико-культурному просторі «Повстанський хутір» (недалеко від села Ставки).

Під час фестивалю на Радомишльщині (2) [1600x1200]

Під час фестивалю на Радомишльщині (3) [1600x1200]

«Повстанський хутір» поступово стає місцем культурно-просвітницької роботи та є згадкою про подвиги українського повстанського руху на Радомишльщині.

У рамках відкриття відбулась й військово-історична реконструкція боїв воїнів УПА проти німецьких військ та проти військ НКВС, а також – огляд відновленої криївки УПА.

«Коли почалась війна 41-го року, люди пригадали знову про голодомор,  визвольні змагання 20-их років, і вони знову підняли повстання. Тут потужно діяла повстанська армія, бійці українського підпілля. Коли радянські війська стояли в Берліні і коли поневолювали Чехію, Угорщину, Польщу, Україна боролась. Такого визвольного партизанського руху, який тривав 10 років після завершення війни, не знає світ.

І на Житомирщині, зокрема, на Радомишльщині, ми мало що знаємо про наших земляків, які колись боролись за Україну. Щоби всі люди, які тут живуть, пригадали або ж дізнались більше про вояків повстанської армії, щороку проводимо фестиваль «Повстанський хутір». Цьогоріч відбулось відкриття відновленої криївки.

Саме Житомирщина є колискою УПА, адже тут УПА була створена раніше, аніж на Галичині чи Волині», – зазначив голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода», депутат облради Сидір Кізін.

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.