Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

На Житомирщині відбувся третій щорічний фестиваль «Олевська республіка»

На Житомирщині відбувся третій щорічний фестиваль «Олевська республіка», присвячений 110-й річниці від дня народження Тараса Бульби-Боровця.

Цьогоріч фестиваль проходив з 14 по 16 вересня в мальовничому «Хуторі Радоробель» біля села Хмелівка Олевського району.

На фест під відкритим небом з’їхалося близько трьох тисяч людей. З-поміж яких – як дорослі, так і учнівська молодь, для якої влаштували патріотичний фест «Стежками Тараса Боровця». Упродовж трьох днів школярі мешкали у наметовому містечку, брали участь у спортивних та мистецьких змаганнях, і звичайно – вдосконалювали знання з історії «Олевської республіки».

Традиційно до святкувань долучились свободівці.

Під час фестивалю (1)

«Ми пишаємося, що Житомирщина є колискою УПА. Тому що Тарас Бульба-Боровець у 1941 році створив УПА, і про це знають вже за межами нашої країни – і в Австралії, і в Нью-Йорку. Сьогодні олевчани й жителі всієї нашої області мають змогу побувати тут, дізнатися більше про своїх героїчних земляків, які прославили Олевщину далеко за межами України, дізнатися про те, що їхні однолітки колись боронили рідну землю й воювали за незалежність України в 40-х роках минулого століття і надихатися їх прикладом. Важливо нині, аби кожен наповнював своє серце патріотизмом, любов’ю до України і любов’ю до нашого рідного Поліського краю», – зазначив голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода», депутат облради Сидір Кізін.

«Обласна рада завжди підтримує ініціативи місцевих громад щодо своєї ідентифікації, унікальності кожного району і ОТГ. На проведення фестивалю облрада виділила 100 тисяч гривень, частково ще виділили кошти Олевська ОТГ і Міністерство культури України», – додає свободівець, депутат обласної ради  Максим Вілівчук.

Окрім історичних диспутів та козацьких розваг, перший день фесту запам’ятався учасникам виступами українських рок-гуртів та запальними dj-сетами від Олега Скрипки.

Під час фестивалю (3)

Зрештою, не менш цікавими виявилися й інші дні фестивалю «Олевська республіка», які були насичені виставками та презентаціями патріотичних фільмів і літератури.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.