Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

Сергій ТАРУТА: «КРАЇНІ ПОТРІБЕН СИЛЬНИЙ ПРЕМ’ЄР І ПАРЛАМЕНТСЬКА РЕСПУБЛІКА»

Лідер партії «ОСНОВА» Сергій Тарута підкреслює, що постійні конфлікти гальмують розвиток країни. Українці заслуговують на справедливу, чесну і компетентну владу. Ми всі варті того, аби жити в успішній Україні. Заради цієї мети варто йти на будь-які розумні компроміси – між Сходом і Заходом України, між центром і регіонами, між простою людиною і владою, між різними політичними силами, між Україною та сусідніми державами. Партія «ОСНОВА», зауважує Сергій Тарута, знайде ці компроміси і країна ЗаПрацює.

І одним з п’яти кроків до компромісу, наголошує лідер партії «ОСНОВА», ми бачимо Україну парламентською республікою з сильним Прем’єр-міністром. Сильний парламент і прем’єр-міністр – це ідеальна модель для України, яка зніме системні протиріччя української влади. Необхідно істотно обмежити повноваження Президента. Позбавити його функції контролю за діяльністю Кабміну, оскільки уся історія України доводить: єдине, на що здатний Президент з повноваженнями – це постійна гра на полі Прем’єр-міністра. У нас же зараз не парламентсько-президентська республіка, а якась гібридна форма, де президент відкушує повноваження прем’єра.

В Європі, між іншим,  парламентська форма правління є домінуючою, 32 з 50 суверенних держав Європи є парламентськими республіками.

Сергій Тарута також вважає, що основою держави повинні стати людина, його цінності і його щастя. Україна де-юре є парламентсько-президентською республікою, а де-факто – президентською.

Цим і обумовлена управлінська криза влади, коли незрозуміло, хто і за що відповідає, а також криза недовіри до влади в цілому. Змінити країну можна лише повернувши довіру до влади, а це можна зробити лише шляхом конституційної реформи.

«Ми з рядом учених – кращих експертів у сфері конституційного права, вже розробили і зареєстрували в Раді законопроект №3781, який визначає процедуру підготовки проекту нової Конституції України. Розробляти її повинні Конституційні Збори з представниками від всіх територіальних громад і моральних авторитетів. Розроблений проект повинен пройті всенародне обговорення, після чого має бути прийнятий на всеукраїнському референдумі»,- запевняє Сергій Тарута.

Також планується скоротити кількість депутатів з 450 до 250. 

Скорочення депутатів необхідне, оскільки склад ВР з 450 депутатів був актуальний для України 1990-х років. Сьогодні в такій кількості депутатів немає сенсу.

Більше того, лише в липні цього року Управління справами Верховної Ради України виплатило народним депутатам і працівникам апарату 16,3 мільйона гривень відпускних. Ці витрати потрібно скоротити!  

Прикладом є міжнародний досвід, де  Європарламент остаточно затвердив скорочення кількості евродепутатов після виходу Британії з ЄС з 751 до 705.

Число обираних депутатів Палати общин Великобританії відповідає кількості виборчих округів, яка може мінятися в результаті того, що передивляється їх кордони залежно від чисельності населення. В даний час, за підсумками останніх виборів 2017 року, депутатський корпус складає 650 членів. Після 2018 року в Англії планується скоротити число депутатів до 600 членів

Сергій Тарута є співавтором законопроекту № 7366-6, яким передбачається проводити вибори на основі пропорційної виборчої системи з голосуванням за виборчі списки партій і блоків в загальнодержавному виборчому окрузі. Мажоритарна система має бути скасована.

Пропоновані в законопроекті зміни дозволять істотно поліпшити якість виборчих кампаній і усунути основні недоліки нинішнього алгоритму виборів у Верховну Раду, переконаний лідер партії Сергій Тарута

Прес-служба

Житомирської обласної

організації політичної партії

«ОСНОВА» 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.