Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

Василь МОРЕЙ: «МИ СТВОРИМО НАДІЙНУ СУДОВУ ВЛАДУ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ»

Напередодні 16-ої річниці створення Державної судової адміністрації України та її  територіальних управлінь кореспондент «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» взяв інтерв’ю у начальника територіального управління ДСА України в Житомирській області Василя Вікторовича МОРЕЯ.

МОРЕЙ Василь Вікторович очолює Територіальне управління ДСА України в Житомирській області з 2007 року по даний час. Має 5-й ранг державного службовця.

 Василь Вікторович народився 7 квітня 1958 року в с. Озеряни Варвинського району Чернігівської області.

У 1983 році закінчив Харківський юридичний інститут.

З 1983 по 1984 рік – стажист Житомирського районного суду Житомирської області.

Упродовж 1984-2003 років – суддя Житомирського районного суду Житомирської області.

З 1996 по 2003 рік – голова Житомирського районного суду Житомирської області .

У 2000 році обраний безстроково суддею Житомирського районного суду Житомирської області.

З 2003 по 2007 рік – заступник начальника територіального управління ДСА України в Житомирській області.

З 2007 року – начальник територіального управління ДСА України в Житомирській області.

Заслужений юрист України.

Нагороджений Почесною грамотою Державної судової адміністрації України, Почесною грамотою Житомирської районної ради, Подяками Житомирської районної ради, Житомирської районної Державної адміністрації, нагрудним знаком «Державна служба України», «За сумлінну працю» Головного управління державної служби України.

– Василю Вікторовичу, які основні завдання територіального управління ДСА України в Житомирській області?

Створення Судової адміністрації – один з важливих кроків у становленні судової влади як окремої гілки влади. Саме на Державну судову адміністрацію України, на її працівників покладається велика відповідальність за створення умов для відвідувачів суду, їх поінформованості про судові процедури, поведінку у суді, зручності знаходження у суді та здійснення аналітичної роботи щодо вдосконалення роботи суду тощо.

Основним завданням територіального управління ДСА України в Житомирській області є організаційне забезпечення діяльності місцевих судів Житомирської області та фінансове забезпечення місцевих загальних судів Житомирської області з метою створення належних умов для діяльності судів, суддів цих судів та забезпечення роботи органів суддівського самоврядування.

мор 2 [1600x1200]

Які, на Вашу думку, досягнення територіального управління ДСА України в Житомирській області за 16 років?

За 16 років на цьому шляху зроблено чимало: забезпечується робота Єдиного державного реєстру судових рішень, започатковано проведення судових засідань у режимі відеоконференцій, запроваджено автоматизовану систему діловодства, зараз велика увага приділяється матеріально-технічному забезпеченню судів, створенню належних умов для роботи суддів, працівників та відвідувачів суду.

У 2003 році відбулася передача цілісного майнового комплексу АК АПБ «Україна» за адресою м. Житомир вул.. 1-го Травня, 24, Апеляційному суду Житомирської області.

Територіальне управління здійснює організаційне забезпечення 25 місцевих загальних судів Житомирської області.

Одним із головних напрямків діяльності територіального управління  є забезпечення судів приміщеннями для створення належних умов по здійсненню судочинства суддями, створення належного доступу громадян до правосуддя. Територіальне управління здійснює організаційне забезпечення 25 судів, що розташовані в 26 окремих приміщеннях.

На сьогоднішній період загальна площа приміщень судів складає 22450,2 м².

Відповідно до спільного наказу ДСА України та Міністерства юстиції України «Про передачу будівель (приміщень) місцевих судів Житомирської області, територіальне управління забезпечило передачу будівель 23 приміщень судів зі сфери управління Міністерства юстиції України в оперативне управління Державної судової адміністрації України.          

На виконання постанови колегії Державної судової адміністрації України від 02.02.2007 року №1/1 виготовлено 26 свідоцтв про право власності на будівлі, які перебувають у сфері управління ДСА України та обліковуються на балансі територіального управління.

Наказом начальника територіального управління ДСА України в Житомирській   області   від   30.06.2011 року  №32  Богунський   районний   суд м. Житомира визначено таким, який буде розглядати справи, що мають гриф секретності «таємно» та «цілком таємно».

Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Житомирській області впродовж 2003-2018 років докладено значних зусиль для вирішення питання щодо покращення умов розміщення місцевих загальних судів.

За роки існування ТУ ДСА України в Житомирській області в 18 приміщеннях судів встановлене автономне  опалення.

У всіх приміщеннях місцевих загальних судів області замінені старі дерев’яні вікна на металопластикові.

Протягом 2003-2018 років житлом забезпечено 26 суддів, з них 22 – за рахунок державного бюджету, 4 – за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Наразі триває робота по покращенню та забезпеченню умов для доступу осіб з обмеженими можливостями до правосуддя.

Біля приміщень судів встановлено 20 пандусів.

У холі Будинку правосуддя, де розміщені Богунський та Корольовський районні суди, встановлена піднімальна платформа для маломобільних груп населення.

З метою виконання вимог спільного наказу ДСА України та МВС України від 12.09.2005 р. №102/765 “Про затвердження Правил пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів”, територіальне управління продовжує здійснювати заходи з технічного оснащення приміщень судових установ.

Усі місцеві загальні суди області оснащені охоронною сигналізацією.

24 з 25 місцевих загальних судів області забезпечені умовами для конвою та утримання підсудних.

У всіх місцевих загальних судах області встановлено стаціонарні системи відеоконференцзв’язку та системи відеоконференцзв’язку для проведення дистанційного досудового розслідування за рішенням слідчого судді, проведена заміна металевих загороджень, які відокремлюють підсудних від складу суду і присутніх громадян  на засклені кабіни.

– Які перспективи територіального управління ДСА України в Житомирській області на майбутнє?

– На даний час триває капітальний ремонт в приміщенні Коростенського міськрайонного суду. В перспективі на 2019 рік планується продовження капітального ремонту Коростенського міськрайонного суду з переобладнанням кінозалу для залів судового засідання та кабінетів суддів.

У Ємільчинському районному суді проведено капітальний ремонт даху, покрівлі та фасаду, в 2018 році  проводиться капітальний ремонт залів судових засідань, кабінетів суддів, канцелярії тощо.

У Малинському районному суді зроблено капітальний ремонт даху, покрівлі суду, виконано ремонт фасаду та в 2018-2019 роках заплановано проведення капітального ремонту залів судових засідань, кабінетів суддів, канцелярій.

Планується й надалі спільними  зусиллями  територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області за підтримки ДСА України, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, продовжувати роботу по створенню належних умов для успішного функціонування місцевих судів області по відправленню правосуддя (забезпечення оновленими приміщеннями, ремонт приміщень тощо). ТУ ДСА України в Житомирській області впроваджуватиме стратегію реформування судоустрою по створенню окружних судів, забезпечення їх діяльності.

Управління підтримуватиме повноцінне впровадження проекту «Електронний суд», впровадження ЄСІТС, основними  завданнями яких є покращення умов роботи працівників судів, забезпечення швидкого і зручного доступу громадян до інформації про рух судової справи, час і місце її розгляду, обміну процесуальними документами між судом та учасниками судового процесу із застосуванням електронного цифрового підпису.

– Які заходи вживалися територіальним управлінням ДСА України в Житомирській області в частині міжнародного співробітництва?

– 22 червня 2016 року я мав робочу зустріч із представниками Світового банку. У ході зустрічі представників Світового банку було ознайомлено з роботою структурних підрозділів територіального управління Державної судової адміністрації України Житомирської області та з роботою по впровадженню Електронного суду в місцевих загальних судах Житомирської області.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.