Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

КОЗАЦЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ У ТАБОРІ «КОЗАЦЬКИЙ ГАРТ»

Під час оздоровчої кампанії в пригімназійному таборі Озерненської гімназії «Козацький гарт» були організовані надзвичайно важливі заходи, які стали ключовими важелями у вихованні учнівської молоді та малечі початкових класів.

Серед них ті, що привертають до себе увагу Управління освіти і науки Житомирської області та громадських організацій, діяльність яких тісно пов’язана з вихованням. Всесвітній Олімпійський рух передбачав організацію низки заходів, серед яких важливим етапом стали п’яті сезонні змагання з фігурної велосипедної їзди «Перший крок до олімпу –  «Велоліто-2018».

У першооснові концепції табору – національно-патріотичне виховання, яке всебічно та гармонійно виховує у дитини риси патріота, зрощує зерна істинної поваги до України, рідної мови, державності. Табір «Козацький гарт» має власну структуру самоврядування, в якому збережені елементи  козацького самоврядування, але й відповідають сучасній концепції козацько-лицарського виховання через національно-патріотичну військово-спортивну гру «Сокіл-Джура». Таким чином, вихователі та керівники гуртків – козаки та берегині, виконують провідну виховну діяльність, а учні старших класів – джури і дани, що були учасниками І і ІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура», допомагають у вихованні малечі, учнів початкових класів, які у козацькому самоврядуванні отримали, відповідно віковим особливостям вихованців, назву «котигорошки» (хлопчики) і «лелі» (дівчата). Та саме для малечі, яка під час літніх канікул  залишалась сам-на-сам з дорогою поза увагою батьків з різних причин, безпека в на дорозі і під час дозвілля є надзвичайно важливою.

З кожним роком актуальність такого конкурсу лише зростає серед учнів гімназії та вихованців табору, оскільки цього літа він об’єднав навколо себе 80 дітей віком від 6 до 14 років. Це вихованці двох таборів Озерненської гімназії – табору відпочинку «Козацький гарт» та мовного табору «Спіймай веселку». Ця кількість стала рекордною, навіть у порівнянні із міськими змаганнями, організованими у Житомирі цього року.

Допомогу в організації спортивних заходів та підрахунку результатів надали учасники гімназійного рою «Нащадки козаків» – юні джури Сікан Іван, Смірнова Софія, Свінціцька Анастасія, ройова Химач Ольга, Максим Кісіленко, які роз’яснювали меншим учням правила техніки безпеки на дорозі та правила дорожнього руху для пішоходів і велосипедистів. Представлена методика, яку розробив шестикратний чемпіон України зі старт-шоссе Матковський Віктор Едуардович – головний суддя змагань, дозволяє швидко і якісно навчати техніці велосипедної їзди велосипедистів різної кваліфікації. Метою навчання є послідовне проходження на велосипеді тестових фігур і перешкод, спочатку – на невеликій швидкості. Спортсмени і аматори велоспорту навчаються маневруванню, проїзду по обмеженій площі дороги, техніці поворотів і розворотів, здатності правильно набирати швидкість і можливості її безпечно зменшувати. Особлива полоса перешкод може виявляти здатність дітей, що навчаються, підтримувати рівновагу і вірно вибирати режим гальмування. Відповідна програма сертифікована та використовується для проведення показових виступів велосипедистів у заходах ДАІ – «Велосипед і дорога». Віктор Едуардович тренує велопатруль Житомирського міського відділення поліції та координує велозмагання і  заходи серед учнівської молоді, які організовуються на базі Озерненської гімназії.

вело 31 [1600x1200]

Кожний учасник змагання отримав сертифікат Міжнародного Олімпійського руху, призи та подарунки, пам’ятки з правилами техніки безпеки для велосипедистів, відеодиски «Олімпійські цінності. Спробуй застосувати у реальному житті».

Адміністрація пригімназійного табору «Козацький гарт» та Озерненської гімназії висловлює подяку організаторам та спонсорам Олімпійських заходів в Озерному, зокрема керівнику Житомирського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Зорніку Володимиру Романовичу, керівнику обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Святненко Віталію Валерійовичу, спорт-майстру  Матковському Віктору Едуардовичу та членам громадської організації «Вело Житомир».

            Л. МЕЛЬНИК, 

начальник табору «Козацький гарт»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.