Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ЧОМУ ДЕПУТАТИ САДКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ «РОЗВАЛЮЮТЬ» ФОРМАТ БЕРЕЗІВСЬКОЇ ОТГ?

 

Депутати Садківської сільської ради не проголосували за остаточне рішення про створення Березівської ОТГ.

На сесії, яка відбулась 16 серпня, депутати мали розглянути рішення про створення громади і це відкрило б шлях для Житомирської ОДА подати документи до ЦВК про призначення виборів, але за проголосували всього 2 депутати, решта проти, повідомляє   Житомирський Центр  розвитку місцевого самоврядування.

Після такого рішення громадам Березівської, Заможненської, Василівської та Садківської сільських рад потрібно розпочинати процес об’єднання з початку.

 «Незважаючи на те, що Березівської ОТГ ще декілька місяців тому не було в Перспективному плані, незважаючи на супротив створенню вашої громади окремих політиків, незважаючи на численні труднощі та супротив окремих сільських рад,  ви отримали підтримку населення, висновок ОДА і можливість самостійно розвивати громаду. Але сьогоднішнє ваше рішення – це крок назад», – пояснив Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, виступаючи на сесії Садківської сільської ради.

Мотивація такого рішення депутатів полягає у тому, що згідно прийнятого Житомирською обласною радою Перспективного плану, до Березівської ОТГ має входити Березівська, Садківська, Василівська, Заможнянська, Іванівська та Високопічська сільські ради. На сьогодні ж об’єднуються лише 4 сільські ради: Березівська, Садківська, Василівська, Заможненська.

На думку депутатів, це не той формат, який підтримали люди, тому вони й відреагувати таким рішенням.  

На сесії у Садках були присутні представники Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного «Програмою U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, районної ради та районної адміністрації, ініціативна група від Іванівської сільської ради, представники якої нагадали депутатам, як громада Іванівки боролась за створення громади разом із Березівкою.

 «Громада Іванівки виборола своє право на вибір. У Перспективному плані нас доєднали до майбутньої Березівської ОТГ, ми дискутували, мітингували та врешті свого досягли, але сьогодні ви робите дивні речі. Це не командна робота, коли в останній момент один партнер просто змінює своє рішення», – переконаний представник ініціативної групи з Іванівки Сергій Денисюк.

Після цього рішення депутати Садківської сільської ради прийняли звернення до Житомирської обласної ради про внесення змін до Перспективного плану формування ОТГ та виключення зі складу майбутньої ОТГ Високопічську сільську раду. Було прийнято також рішення про ініціювання об’єднання з центром у селі Садки.

 «Ми повертаємось туди, звідки почали. Чотири роки топталися на місці, дискутували за центр громади, за формат об’єднання, захищали своє право на добровільність, а сьогодні за крок до створення громади знову повертаємося у замкнене коло», – наголосив голова Житомирської районної ради Сергій Крутій.

чер

Ситуацію прокоментував Березівський сільський голова Сергій ЧЕРНУХА:

– Ми пройшли усю процедуру об’єднання. Чотири сільські ради – Березівська, Садківська, Заможненська, Василівська – відповідними рішеннями погодили створення Березівської ОТГ з центром у селі Березівка. Отримали висновок  Житомирської ОДА про відповідність законам України проектів рішень про добровільне об’єднання громад, Житомирська обласна рада 26 липня цього року прийняла рішення про формування Березівської ОТГ, включивши до неї також Іванівську та Високопічську сільські ради.

На сесіях сільських рад ми мали прийняти остаточні рішення про створення ОТГ.  Сесії відбулися у Заможненській, Василівській, Березівській сільських радах, на яких депутати  підтвердили свою позицію щодо об’єднання. Однак Садки чомусь зволікали. 10 серпня у телефонній розмові Садківський сільський голова Михайло Яромов повідомив мене, що 3 серпня на сесії садківські депутати не підтримали рішення про об’єднання.

16 серпня відбулася позачергова сесія Садківської сільської ради, яка знову розглянула питання об’єднання. Депутати виступали проти Високої Печі у складі ОТГ, мотивували це тим, що Висока Піч має велике та проблемне комунальне господарство, яке вимагає значного фінансування, і це буде тягнути новостворену ОТГ  «на дно».

Попередньо було прораховано, що у випадку об’єднання чотирьох громад – Березівської, Садківської, Заможненської, Василівської – профіцит бюджету складатиме 7,5 млн. грн., якщо доєднається Іванівка – близько 10 млн. грн., а коли в ОТГ увійде Висока Піч – профіцит буде  до 3 млн. грн.

Мабуть, економічна сторона об’єднання й спричинила протест садківських депутатів.

Я намагався переконати їх  не розвалювати об’єднавчий процес, питання щодо Високої Печі розглянути окремо, адже нам повірили люди, у нас є певні домовленості з громадами, однак  мої аргументи депутати не взяли до уваги.

Після цієї сесії у Березівці про мене почали розповсюджувати плітки, про те, що нібито я був ініціатором включення в Березівську ОТГ Високої Печі, а це могло поглибити у подальшому проблеми наших громад. З якою метою це робиться, я  можу лише здогадуватися.  Однак жодного стосунку до цього рішення я не маю. Остаточне рішення про формування Березівської ОТГ, до якої включили Високу Піч,  було прийнято обласною радою. Учасники об’єднання мали б у цьому розібратися. Однак цього не сталося. І це прикро, що заради якихось власних амбіцій ми руйнуємо майбутнє наших громад і довіру людей.

Підготувала

Ірина КАРПЕНКО

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.