Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

В ОЗЕРНОМУ ВІДБУВСЯ ВИПУСК НА КУРСАХ З ПЕРЕПІДГОТОВКИ КОЛИШНІХ АРМІЙЦІВ У РАМКАХ ПРОГРАМИ НАТО-УКРАЇНА

Модернізація державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, сфері оборони і військового будівництва потребує посилення міжнародного співробітництва як одного з чинників запобігання виникненню воєнних загроз та підтримання процесу реформування і розвитку Збройних Сил.

Виходячи з прагматизму і жорстокого захисту своїх національних інтересів Україна бачить своїми головними стратегічними партнерами Євросоюз, США та НАТО.

Історія стосунків з Північноатлантичним альянсом бере початок із січня 1992 року. Можна стверджувати, що військове співробітництво з НАТО на сьогодні є найпотужнішою силою, яка сприяє зближенню України з Європою.

Реформування Збройних Сил, яке проводиться Міністерством оборони України, породжує соціальні питання, пов’язані з адаптацією до нових умов життя та діяльності громадян, звільнених у відставку або у запас з військової служби. Більшість військовослужбовців, які залишили Збройні Сили, перебувають в працездатному віці і мають високий освітній рівень. Вони готові реалізувати свій потенціал в цивільних умовах, але в багатьох випадках освічені та працездатні громадяни, залишаючись не працевлаштованими, попадають в групу соціального ризику.

Вирішення ситуації, яка склалася в результаті реформування Збройних Сил України, потребує вагомих зусиль та ефективних дій з боку уряду країни. НАТО надає підтримку Україні у виробленні стабільних та ефективних програм, спрямованих на соціальну адаптацію військовослужбовців, звільнених у відставку або у запас, а також включених в план звільнення зі Збройних Сил України (в т.ч. демобілізованих учасників АТО). Однією з таких програм є  програма НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців. Відповідно до мети програми, діяльність Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації включає перенавчання на цивільні спеціальності осіб, звільнених з лав Збройних Сил України, та надання допомоги у їх профорієнтації та пошуках роботи.

Важливою складовою соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил є право на безоплатну соціальну і професійну адаптацію

у 2007-2018 рр. Хмельницький центр за програмою НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців організував перепідготовку та допомогу в працевлаштуванні 790 особам на 350-годинних курсах та 30 особам на 100-годинних курсах.

В рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців  17  серпня   в 52 Гарнізонному будинку офіцерів в Озерному відбулася урочиста церемонія закінчення регіонального курсу професійного навчання військовослужбовців за напрямом підготовки «Менеджмент» в смт  Озерне Житомирського району Житомирської області. 26 слухачам були вручені дипломи Хмельницького національного університету та сертифікати міжнародного зразку.

На урочистій церемонії були присутні: менеджер програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців, консультант Управління з питань політичних відносин і політики безпеки Крістофер Штаудт, виконавчий керівник програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців Олександра Огороднікова, заступник голови Житомирської районної державної адміністрації Микола Казарчук, голова Житомирської районної ради Сергій Крутій голова Новогуйвинської селищної ради Зоя Гончаренко.

НАТО 2 [1600x1200]

Як зазначив у своєму виступі Микола Казарчук, тим відставникам, хто не пошкодував часу і пішов на «натовські» курси буде легше знайти роботу.

І  сьогоднішні випускники сподіваються, що свідоцтво про закінчення курсів стане для них вагомим аргументом у діалозі з роботодавцями.

Андрій ЖДАНОВ 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.