Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

У СТАНИШІВСЬКІЙ ОТГ ЗНАЮТЬ, ЯК БУТИ НА КОНІ

Делегація представників органів місцевого самоврядування з Волині два дні провела на Житомирщині переймаючи кращий досвід господарювання ОТГ. Для них навчальний візит «Маршрути успіху» в рамках проекту «ПУЛЬС» організувала Асоціація міст України. Прийняти волинян люб’язно зголосилися у Баранівській міській та Станишівській сільській об’єднаних територіальних громадах.

– Такі поїздки організовуємо для того, щоб представники громад, які ще не стали на шлях децентралізації, могли на власні очі, побачити позитивні наслідки реформування на прикладі вже діючих ОТГ, а ті, що об’єдналися, дізналися про кращі здобутки сусідів та скористалися їхніми знаннями. Ці дві ОТГ обрали не випадково, адже вони серед кращих в Україні, – наголосив на початку навчального візиту Богдан Самойленко, виконавчий директор Волинського РВ АМУ.

Волиняни відвідали Станишівську ОТГ, яка впритул межує із Житомиром, як на Волині, наприклад, Боротинська ОТГ із Луцьком.

Розташування Станишівської ОТГ поряд із обласним центром, автошляхами міжнародного значення та залізницею роблять її привабливою для інвесторів як українських так і іноземних.

На цьому волинським колегам наголосила під час презентації громади Катерина Клименко, секретар ради. Вона ознайомила їх зі структурою та роботою виконавчого апарату сільради, представила аналіз проблем розвитку ОТГ. Волинян цікавило наповнення бюджету, залучення інвестицій, співпраця з місцевим бізнесом, адже, як з’ясувалося, що всі 24 підприємства, розташовані на території Станишівської ОТГ, тут зареєстровані та сплачують усі податки до місцевого бюджету. 

До слова, одними з найбільших платників ПДФО, 60% якого лишається і сільській скарбниці, є медзаклади.

– Цьогоріч за 6 місяців до загального фонду сільради надійшов, без урахування трансфертів, майже 31 мільйон гривень, а планували, що буде 29,5 тож понад план отримали 1,5 мільйони. У структурі доходів загального фонду найбільша частка ПДФО. Основними платниками якого є Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня, де працює близько тисячі осіб та Житомирська обласна психіатрична – де десь 600 працівників. Так за перше півріччя від них до сільської казни надійшло відповідно 3 мільйони та мільйон 800 тисяч гривень ПДФО, – розповіла пані Клименко.

Під час екскурсії громадою волиняни відвідали село Зарічани, що є найбільшим у ОТГ, де ознайомитися з роботою КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини». Мережа закладу складається із п’яти амбулаторій загальної практики сімейної медицини, трьох ФАПів та двох фельдшерських пунктів. Фактична забезпеченість лікарями в громаді 56%, тобто ту працює п’ять лікарів, а молодших фахівців із медосвітою та молодшого персоналу вистачає.

отг 20 [1600x1200]

Також у Зарічанах гостям показали капітальне будівництво дитсадка «Джерельце», будинок культури, де тривають роботи з утеплення фасаду. В Станишівці сусідів водили на будівництво приміщення сільради, стадіон імені Базюка, де облаштовують автоматичний полив газону. Тут дуже стежать за стадіоном, адже у громаді чотири діючі футбольні клуби, а очільник ОТГ грає у Збірній із футболу українських мерів. Показали станишівці капремонт будівлі школи, класну кімнату «Нової української школи, медіатеку, яка запрацює з першого вересня, міні футбольне поле зі штучним покриттям.

Увагу гостей привернув город на території школи. Як з’ясувалося, такі є біля кожного навчального закладу громади, щоб у шкільних їдальнях були екологічно чисті овочі. За городиною доглядають вчителі та техпрацівники, а ідея належить голові ОТГ Юрію Матвійчуку.

Родзинкою навчального візиту до Станишівської ОТГ для волинян стала екскурсія-огляд кінно-спортивного центру «Алюр», що у селі Бистрі. Гості змогли оцінити, як тут вдало поєднали елегантний вид спорту та комфортний відпочинок, а дехто навіть спробував себе у ролі жокея.

отг 18 [1600x1200]

Дорогою додому волиняни активно обговорювали побачене, тож наш автобус гудів, як великий вулик. Самоврядці в один голос заявляли, що «Маршрути успіху» в межах проекту «ПУЛЬС» – чудова практика і саме дводенні, адже вони не лише дають змогу перейняти досвід у колег із інших областей, але й налагодити дружні та ділові стосунки один із одним. Це, на їхню думку, дуже добре, бо 90% успіху справи залежить від людського чинника.

– Поїздка на Житомирщину стала своєрідним мозковим штурмом для мене і для моїх колег-самоврядців. Ми отримали позитивний заряд для роботи, на власні очі побачили, як хороші команди та достойні керівники стають запорукою перспективного розвитку і, в майбутньому, процвітання ОТГ, – резюмував на завершення Рожищенський міський голова В’ячеслав Поліщук.

Світлана ПРОКОФЄВА,

консультант з комунікацій,

АМУ, проект «ПУЛЬС»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.