Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЖИТЕЛІ СЕЛА ВЕРЕСИ ОТРИМАЮТЬ КАРТКУ ЖИТОМИРЯНИНА

Депутати Житомирської міської ради одноголосно підтримали рішення про приєднання Вересівської сільської ради до міста, відкривши шлях до створення Житомирської міської ОТГ.

«Це історичне рішення, адже Житомир є першим обласним центром в Україні, який від процесу обговорення перейшов до об’єднання із навколишніми громадами. Я був на слуханнях та сесіях Вересівської сільської ради, яка теж одноголосно підтримала це рішення», — наголосив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

За словами очільника міста, від такого об‘єднання виграють обидві громади.

«Для Вересів це нові дороги, ремонт школи, дешевший муніципальний транспорт та можливість користуватись інфраструктурою Житомира. Як бонус — вересяни отримають картку житомирянина з усіма її муніципальними сервісами. Для нашого міста це площі, необхідні для розширення. Зокрема, плануємо реалізувати європейську практику розміщення логістичних підприємств вздовж об’їзної траси», — говорить мер.

Крім того, жителям села Вереси не доведеться компенсувати витрати на навчання їхніх дітей у житомирських школах, дитячих садках, секціях та гуртках, адже вони стають повноправними членами громади.

«У бюджеті Житомира на 2018 рік на освітні видатки передбачили 803, 6 млн грн. З них у 43,4 млн грн обходиться утримання дітей, що зареєстровані поза межами Житомира, але платити за їхнє навчання доводиться з міського бюджету. В середньому навчання одного школяра коштує місту 17,1 тис. грн, а вихованця дитсадка – 28,7 тис. грн. на рік. У грудні 2017 року депутати проголосували за звернення щодо відшкодування цих витрат з бюджетів місцевих громад. Зараз готуємо угоди про співпрацю, які пропонуватимемо приміським ОТГ. Ми не будемо першими – по Україні вже укладено близько двох сотень таких угод. Що стосується Вересів, то їхні діти після об’єднання з Житомиром навчатимуться в школах і дитячих садочках міста на тих самих умовах, що й маленькі житомиряни», – додає Сергій Сухомлин.

Експерти Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, що надавали консультаційну підтримку в процесі проведення громадських слухань, зазначають – законодавчо встановлені пільги жителів села залишаються незмінними.

«Під час приєднання статус адміністративно-територіальних одиниць не зміниться: місто Житомир залишається містом, село Вереси – селом», — розповів радник з децентралізації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Романович.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.