Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Олександр МЕЛЬНИК: «ДЛЯ НАС ЛЮДИНА – НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ»

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян Житомирського району має три відділення: відділення соціальної допомоги вдома, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та відділення денного перебування, які обслуговують підопічних Житомирського району. Вже 11 років цим центром керує Олександр Петрович МЕЛЬНИК. На цій посаді він проявив себе, як здібний організатор та менеджер. На його адресу надходять сотні листів з подяками, що свідчить про те, що Олександр Петрович усі ці роки проявляє ініціативу, щоб покращити життя підопічних центру.

 – Олександре Петровичу, розкажіть про колектив територіального центру?

– У нашому колективі працює 75 соціальних робітників та 5 фахівців із соціальної роботи. Навантаження на одного соціального  робітника складає понад 13 осіб. Колектив обслуговує 1008 мешканців Житомирського району у відділенні соціальної допомоги вдома.

Наші працівники переймаються болем кожної людини, яку обслуговуємо. На превеликий жаль, зарплата в наших робітників мінімальна  – 3,723 грн. Середній вік працівників становить 30 років, є ветерани праці.

Правда, вже два роки всі працівники отримують виплати на оздоровлення   (одноразовий оклад) та матеріальну допомогу на вирішення матеріально- побутових питань, за що працівники територіального центру вдячні керівництву Житомирської  РДА і депутатському корпусу районної ради.

Щоб покращити роботу територіального центру, було зроблено ремонт приміщення, розширили штати соціальних робітників у віддалених населених пунктах.

Ми робимо все по можливості, щоб покращити умови роботи нашим працівників, які відносяться до всіх підопічних по-людськи з любов’ю до  кожного

– Скільки коштів було витрачено центром на соціальну допомогу за перше півріччя 2018 року?

– 342 тисячі гривень було виділено на засоби реабілітації і засоби гігієни,  одяг та уживане взуття. Також 1077 громадянам було надано гуманітарну допомоги на суму 245 тисяч  гривень.

Крім цього, наші робітники  надають  платні послуги.

– Чи задоволені роботою центру підопічні, яких ви обслуговуєте?

– Усі наші соціальні працівники та соціальні робітники ставляться добросовісно до своїх обов’язків, завжди пунктуальні й доброзичливі.

Ми співпрацюємо з Житомирською райдержадміністрацією та районною радою, які стовідсотково забезпечують коштами територіальний центр. 

З 10 січня цього року було відкрито нове відділення – відділення денного перебування, в якому на даний час обслуговується 657 підопічних.

У всіх населених пунктах району ми презентували відділення денного перебування, у які оформлено 1008 мешканців району.

мельник 31 [1600x1200]

Вдячні благодійному Фонду «Хлібний дім», директором якого є щира та доброзичлива людина Аркадій Нухимович Маргуліс, який  постійно надає гуманітарну та грошову допомогу для наших підопічних. Лише за півріччя 2018 року від «Хлібного дому» надійшло 7 тонн  гуманітарної допомоги.  

На 1 липня 2018 року ми обслуговували 1866 підопічних.

мельник 30 [1600x1200]

– Кого обслуговують соціальні робітники територіального центру?

– Пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, інвалідів всіх категорій, які потребують щоденної допомоги. Інколи вони зі сльозами на очах кажуть: «Ви наші батьки, бо так гарно піклуєтесь про нас». В основному – це   колишні колгоспники, які все життя важко працювали на землі.

Нині наші соціальні робітники надають їм цілий ряд послуг. Це догляд вдома  і допомога у самообслуговуванні, ведення домашнього господарства, забезпечення супроводу до медичногозакладу, надання допомоги в оплаті комунальних послуг, надання допомоги в оформленні документів на субсидію, написання листів, заяв, скарг, допомога в отримані безкоштовної правової допомоги, надання гуманітарної допомоги, допомога в організації ритуальних послуг та багато інших.

Піклування про організацію дозвілля та відпочинку, саморозвиток підопічних територіального центру покладено на відділення денного перебування. Саме цим відділенням проводяться найрізноманітніші заходи. 

У червні цього року в Миролюбівці  відбулася презентація відділення денного перебування  територіального центру Житомирського району.

Захід  відбувся за участі колективів самодіяльності  територіального центру та  сіл  Миролюбівка, Городище. На захід прийшло понад  65 жителів  Миролюбівської  сільської ради. Також було проведено шаховий турнір, переможці  турніру  були нагороджені подарунками. Миролюбівський   сільський голова Володимир Карбовський подякував організаторам свята, запропонував  частіше проводити  різні заходи для жителів сільської ради.

Після  оновлення урядової програми у багатьох, особливо  людей похилого віку, виникають питання щодо призначення житлової субсидії. Щоб допомогти таким людям, відділення денного перебування  центру організувало захід щодо роз’яснення правил в оформленні субсидій. До  Новогуйвинського  та Сінгурів   навідалися працівники управління праці та соціального захисту населення Житомирського району та Головного управління юстиції  в Житомирській області, які  надали консультативну допомогу  з цього приводу. 

Останнім часом для відділення денного перебування було закуплено два нових комп’ютери та ноутбук…

Мені  довелося побувати в с. Іванківці на презентації відділення денного перебування громадян. Я дізнався, що Олександр Петрович народився і виріс в Іванківцях.

У той день зібралися люди похилого віку, інваліди, мешканці села з дітьми, щоб подякувати своєму земляку, який не забуває про своє село, турбується за своїх односельчан. Скільки теплих слів я почув на адресу Олександра Петровича Мельника. Я подумав: сьогодні, як ніколи,  необхідна увага людям у нашому суспільстві.

Петро ТАРАСЮК

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.