Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Сергій ЧЕРНУХА: «БЕРЕЗІВСЬКА ОТГ СТВОРИТЬ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОЗВИТКУ НАШИХ СІЛ»

Сергій Чернуха до обрання на посаду Березівського сільського голови займався бізнесом. У Дубовці звів власний дім, де живе з родиною. Односельці впевнені, що він ніколи не кривить душею, не дружить зі зрадництвом, брехнею, підступництвом, а звички, вчинки, характер у нього тільки позитивні.  С. Чернуха став лауреатом конкурсу «ЛЮДИНА РОКУ-2017», який проводить редакція газети «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» шляхом опитування своїх читачів, у  номінації «Сільський голова-2017».

– Дрібні проблеми виникають щоденно, вони вирішуються, зникають, – розповів Сергій Чернуха.  –  А от серед глобальних, які вимагали першочергового вирішення, було відкриття дитячого садочка у військовому містечку в Березівці у 2016 року. Для цього були залучені кошти районного бюджету. Батьки дуже задоволені, адже сьогодні майже 60 дітей можуть відвідувати дитсадок у Березівці. У Черемошнянському дитсадку виховується 22 дитини, його відвідують також дітки з Василівської сільради.   

Понад тридцять років тому, коли розпочалася активна розробка родовищ місцевого кар’єру і вода у Березівці зникла, було  споруджено водогінну  мережу. За цей час вона зносилася і вимагає ремонту. Минулого року  ми змоги замінити лише фільтри. Самотужки впоратися  з цією проблемою важко. Залучити кошти інвесторів, чи «вийти» на гранти,  не вдається, нам говорять: «Якщо ви  не об’єднана громада, тоді спершу об’єднайтеся». 

Від траси Київ-Чоп  до військового містечка дорога протяжністю 1,3 км  фактично зруйнована і потребує ремонту. Коли почали з’ясовувати, кому вона належить, зробили для себе несподіване відкриття: дорога, яка колись обслуговувала секретну військову частину, досі не позначена на карті. Прийняли рішення взяти дорогу на баланс сільської ради, для її відновлення потрібно 3 млн. грн.

Від Дубовця до Черемошного ремонтуємо дорогу самотужки, дякуючи підприємцям Березівського кар’єру та ТОВ «Щербини», які потроху надають допомогу. 

– А як у вас із земельними проблемами?

– У нас є землі поза межами села –  це господарські двори, пасовища, лісогосподарські угіддя. Працюючи на посаді сільського голови понад два з половиною роки, надіслав більше десятка звернень до управління Держгеокадастру в Житомирській області щодо  виділення землі під громадське пасовище, однак нам щоразу надходили надумані відмови. Там немає крапки, там кома не втому місці… 

У центрі Березівки є колишній господарський двір площею 2 га, який межує з приміщенням сільської ради. Ми маємо намір створити тут спортивний комплекс для села, але «пробити» земельне відомство поки не вдається. 

Сподіваємося, що після створення ОТГ вдасться зупинити свавілля Держгеокадастру і земля почне працювати на громаду.

 – Як проходить процес створення Березівської ОТГ?

– Не маючи бажання йти у місто, чотири  сільські ради – Березівська, Садківська, Василівська, Заможненська – вирішили створити ОТГ з центром у Березівці. Це був тривалий процес, під час якого виникали певні розбіжності. Відповідно до перспективного плану, нас мали приєднати до Житомира. Перед тим чомусь забули попередити мешканців сіл про те, наскільки зміниться їхнє фінансове становище у разі створення ОТГ з містом обласного підпорядкування. Вартість ліцензії на торгівлю тютюном у місті обласного підпорядкування у 8 разів вища, ніж у селі, а на торгівлю алкоголем – у 16 разів (відповідно зростуть і роздрібні ціни для населення). У місті набагато вищі податки на землю, нерухоме майно, ставки єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва, комунальні послуги (в тому числі вивезення сміття).

Люди виступали проти такого формату ОТГ, а тому ми скористалися законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Ми пройшли усю визначену законом процедуру на об’єднання, були прийняті усі рішення і документи подані для внесення змін до перспективного плану формування територій громад. 

Ця реформа дає багато нових можливостей: громада управлятиме своїми фінансами, адміністративними ресурсами самостійно, не буде людей, які казатимуть, що робити. Свої кошти ми маємо розподіляти  на місці. Наскільки ти будеш їх ефективно використовувати, з тебе спитають люди. Якщо очільник громади буде сидіти за десять кілометрів  у місті, сумніваюсь, що до сільських людей там хтось буде дослухатися. 

На сесії Березівської сільської ради 1 червня до нас  звернулася ініціативна група з Іванівки  з проханням розглянути питання щодо  об’єднання  Іванівської сільської ради, яка прийняла відповідне рішення, в Березівську ОТГ. Ми пояснили, що процес вже запущений  і лише після створення ОТГ зможемо прийняти рішення  за процедурою приєднання.

Ситуація поки не визначена.

– Чи задоволені своєю роботою?

– Я ніколи не був ні державним службовцем, ні головою сільської ради. Для мене все було нове і десь несподіване, однак я сподіваюся, що люди  визначать самі, наскільки мені вдалося виправдати їхні сподівання. Мій обов’язок – допомагати людям, роботи зміни. Якщо не можемо їх зробити у масштабах країни, то хоча б у громадах. Ніхто не хоче людей дурити і казати, що проблем немає. Але нам вдалося зробити чимало попри те, що надходження до сільського бюджету незначні, якщо  порівняти  з сусідами, на територіях яких розміщені АЗС, від яких вони отримують акцизний податок. Тому я можу сміливо дивитися кожному в очі.

 Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.