Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ПО-ВЕРТОКИЇВСЬКИ: МІСІЯ НЕЗДІЙСНЕННА?

На сесії Вертокиївської сільської ради 26 червня депутати відмовилися розглядати  питання про надання згоди на створення Сінгурівської ОТГ. На початку засідання були присутні 13 депутатів, 7 з них, у тому числі й сільський голова Валентина Гурківська, були проти.  Коли до зали зайшов ще один депутат – директор місцевої школи, хтось  викрикнув, щоб це питання переголосували, але сільський голова сказала, що результат голосування все одно залишиться таким же, навіть якщо депутат-директорка  буде за створення Сінгурівської ОТГ і відмовилася ставити це питання на переголосування.

Далі були галас, крики, образи опонентів. Перед початком розгляду основних питань частина депутатів покинула сесію. Сільський голова наздоганяла їх з проханням повернутися. Вісім депутатів все ж участь у сесії взяли і прийняли заплановані рішення.  

 Що ж у децентралізації по-вертокиївськи йде не так?

Член виконкому Вертокиївської сільської ради Валентина Кабалюк:

– На сесію виконавчий комітет пропонував винести  пропозицію щодо надання згоди на об’єднання в Сінгурівську ОТГ, перед тим були проведені громадські слухання,  є також відповідне звернення наших жителів. Я не розумію, чому депутати голосують проти своїх людей, проти своєї громади.

У адміністративному суді розглядається справа про скасування рішення Вертокиївської сільської ради про згоду щодо створення Новогуйвинської ОТГ, яке було прийнято минулого року. Адже людей ввели в оману, порушивши закон про добровільне об’єднання громад. Тому що комусь хочеться приєднатися до Новогуйвинського.  У  законі вказано що передумовою для об’єднання мають бути суміжні межі населених пунктів, а з Новогуйвинським  у нас їх немає. Мене дивує, наскільки спішно просувався об’єднавчий процес  минулого року. Вже через три дні після проведення громадських слухань зібралася сільська сесія і більшість депутатів дала згоду на об’єднання з Новогуйвинським. Чому ж  сьогодні депутати не прислуховуються  до думки людей, коли вони пропонують створити Сінгурівську ОТГ?

На сесії виступив заступник голови Житомирської райдержадміністрації Микола Козарчук:

– Я розумію, що одностайності щодо об’єднання у депутатів немає. Вам приймати рішення,  але воно повинно визначати економічну  доцільність об’єднання. Сінгурівська ОТГ, відповідно до існуючого перспективного плану  (села Коднянської, Миролюбівської, Вертокиївської, Озерянківської, Троянівської, Головенківської та Рудня-Городищенської сільрад – ред.),  матиме вільний фінансовий ресурс  (профіцит) – 2,5 млн. грн., якщо в цю ОТГ увійдуть Новогуйвинська селищна рада та Глибочанська сільська рада, профіцит становите  28 млн. грн. А тому райдержадміністрація подала, відповідно до своїх повноважень,  до Житомирської ОДА пропозиції  про внесення змін до перспективного плану формування ОТГ, зокрема Сінгурівської ОТГ, до якої мають також  увійти  Новогуйвинська селищна рада та Глибочанська сільська  рада.

Заступник голови Житомирсьокої районної ради Василь Стах підтримав позицію М. Козарчука.  

– Я не агітую, формат якої ОТГ  мають визначити у Вертокиївці,  в об’єднанні потрібно знаходити свої економічні інтереси, –  сказав В. Стах.

Депутат Житомирської районної ради Олег Білецький був іншої думки:

– Люди  у  Вертокиївці стверджують, що  попереднє голосування  на громадських слуханнях  за створення Новогуйвинської ОТГ було сфальсифіковано, що начебто для   масовки були звезені сторонні люди. Зараз ці рішення оскаржуються в судовому порядку. Моя позиція полягає в тому, що об’єднання має відбуватися виключно за добровільною згодою громади. Чому приймалося рішеня про об’єднання з Новогуйвинським, адже Вертокиївська сільська рада  не має спільної межі з Новогуйвинським та є територіально «розірваними»? Водночас, дивним є те, що більшість депутатів проголосувала проти внесення на розгляд сесії  згоди  на створення  Сінгурівської ОТГ відповідно до останніх громадських слухань.  Сільський голова та депутати зігнорували  волевиявлення мешканців своєї громади і таким чином порушили їхні права.

Депутат Вертокиївської сільської ради Валентин Хробуст  (на фото)  висловився категорично:

– Нам нав’язують, щоб ми об’єдналися з Новогуйвинською селищною радою. Я з цим як депутат не згоден за тією логікою: де Новогуйвинське, а де Сінгури? У нас більше спільного і перспектив щодо розвитку з Сінгурами. Громади трьох сіл Вертокиївської сільської ради, які збиралися цього року на громадські слухання,  проголосували за те, щоб ми створили ОТГ з Сінгурами.

Свою позицію кореспонденту «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» висловила Вертокиївський сільський голова Валентина Гурківська:

– У 2017 році до нас надійшла пропозиція від Новогуйвинської  селищної ради про те, що вони хочуть створити ОТГ у складі Вертокиївської,  Сінгурівської, Коднянської, Озерянківської, Миролюбівської, Троянівської, Рудня-Городищенської  та Головенківської сільських рад. Ми обговорили цю пропозицію і дали погодження  Вертокиївської громади на входження у запропоноване ОТГ. Більшість депутатів це рішення підтримала. Процес не звершений. До того ж рішення оскаржується в адміністративному суді.

Вже у цьому році надійшла пропозиція від Сінгурівської сільської ради  щодо створення ОТГ без Новогуйвинського. Пройшли обговорення  цієї пропозиції, зібрання були малочисельними, на яких більшість висловилася за об’єднання в Сінгурівську ОТГ. Однак депутати на останній сесії Вертокиївської сільської  ради  не включили в порядок денний розгляд цього питання, у зв’язку з тим, що їхня думка не змінилася,  а рішення про об’єднання в Новогуйвинську  ОТГ нині є чинним.

Більшість депутатів, у тому числі я, виходили з того, що нам вигідніше створювати громаду, у якій буде перспектива для наших сіл, виходячи з економічної спроможності  ОТГ. Аргументи, які навів заступник голови Житомирської райдержадміністрації М. Козарчук, переконують, що така спроможна громада може були лише з Новогуйвинським. Сьогодні у нас немає дитячого садка, треба ремонтувати сільський клуб, ремонтувати дороги, але грошей для цього нема. Наші сподівання  на об’єднану громаду, у якій  зможемо вирішити свої проблеми і розвиватися.

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.