Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Тарас СОБКО: «ПОВЕРНУВШИСЬ З ВІЙНИ, Я ПЕРЕКОНАВСЯ У ПРАВИЛЬНОСТІ ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ МЕДИКА»

Напередодні професійного свята кореспондент «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ»  зустрівся з головним лікарем  комунальної установи «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради Тарасом Дмитровичем СОБКОМ, який розповів чим живуть працівники охорони здоров’я, що роблять для того, щоб медична допомога була якісною та доступною для кожного з мешканців району.

– В Україні триває  медична реформа, сьогодні вона торкається первинної ланки. А вже з 2020 року реформуються  вторинна та третинна  ланки. Тому ми не повинні зволікати і готуватися до змін, які диктує сьогодення.

Центральна районна лікарня нині розвивається у трьох напрямках: по-перше, ми зміцнюємо кадровий потенціал лікарні, адже сучасний медичний заклад вимагає першокласних фахівців, це також  залучення та навчання молодих спеціалістів; по-друге, займаємося  оснащенням  лікарні сучасним медичним обладнанням;  по-третє, це  – створення належних умов для перебування пацієнтів у лікувальному закладі, що передбачає ремонт палат, облаштування  душових  кабін, забезпечення медичного закладу гарячою водою, – розповів Тарас Собко. – У минулому році  майже на 5 млн. грн. для потреб центральної районної лікарні було закуплено якісне останнього  покоління  діагностично-лікувальне обладнання, серед якого апарат УЗД, фіброгастроскоп, фіброколоноскоп, біохімічний аналізатор.

– Ведуться розмови про те, що районну лікарню внаслідок реформи перепрофілюють, а то й закриють. Наскільки можна вірити цій інформації?

– Як відомо в області створено чотири госпітальні округи: Житомирський, Коростенський, Бердичівський, Новоград-Волинський. До Житомирського госпітального округу, де мене обрано заступником голови, входить місто Житомир та до десяти районів.

Коли почнеться  медична реформа вторинного рівня, гроші будуть «йти»  за пацієнтом, тобто скільки ми людей пролікуємо, прооперуємо, відповідно до цього держава виділятиме нам кошти.

Сьогодні у центральній районній лікарні робиться усе, щоб вона зайняла достойне місце в госпітальному окрузі. Ні про яке перепрофілювання, а тим паче закриття, мова не може вестися. Наша лікарня вже відповідає медичному закладу інтенсивного лікування другого рівня.

У нас відкрито травматологічне відділення, уся травматологічна патологія оперується в районній лікарні. Раніше усі пацієнти направлялися до обласної лікарні, або в міські медичні заклади. Ми маємо двох висококваліфікованих спеціалістів, які  нададуть медичну допомогу будь-якої складності усім, хто  до нас звертається.

У лікарні проводиться багато лапароскопічних, хірургічних, гінекологічних   оперативних втручань.

Лікар-уролог вищої категорії у районній лікарні проводить контактну літотрипсію каменів сечовивідних шляхів.

Було введено  посаду завідувача  жіночою консультацією для того, щоб можна було  організувати надання  кваліфікованої гінекологічної допомоги жінкам Житомирського району. Тому що потрібно вчасно провести обстеження у плані виявлення запальних процесів, онкопатологій тощо.

– Районна лікарня розпочала досить амбітний проект щодо придбання  комп’ютерного  томографа. Розкажіть про це.

– У Житомирській центральній районній лікарні працював один з перших комп’ютерних  томографів у області. Томограф належав приватній кампанії «Асклепій», яка орендувала  у нас приміщення, де він був встановлений. Наразі до нас звернулися із заявою щодо припинення договору оренди, у зв’язку з тим, що апарат вичерпав свій ресурс і подальша його експлуатація  неможлива.

Щоб бути конкурентними на ринку надання медичних послуг і в подальшому уникнути перепрофілювання лікарні, спільно з Житомирською райдержадміністрацією та районною радою ми вирішили придбати комп’ютерний томограф для центральної районної лікарні. Розпочався збір коштів на його придбання. Багато бюджетних організацій відгукнулося на нашу ініціативу. Працівники районної адміністрації та районної ради були одні з перших, хто перерахував одноденний заробіток на придбання томографа. До цього долучилися ДП  «Житомирський військовий лісгосп»,  ДП «Житомирське лісове господарство», медики центральної районної лікарні. Кошти перерахували Оліївська та Станишівська ОТГ, Левківська сільська рада. На найближчій сесії  рішення щодо виділення коштів має ухвалити  Глибочицька ОТГ. Уже зібрано майже 3 млн. грн. Переконаний, що у кінці нинішнього року або ж на початку наступного томограф буде закуплений.

– Які платні послуги надає районна лікарня?

– Відповідно до постанови Кабміну наша лікарня надає платні послуги за проведення медичної комісії для водіїв, для отримання  дозволу на  носіння  та зберігання зброї та за медичні огляди при влаштуванні на роботу.

Пацієнти можуть вносити добровільну допомогу виключно через банківські установи або банкомати. У жодному разі ми не вимагаємо благодійні внески.

– Ви були на війні…

– Для мене це душе делікатна  та вразлива тема. У 2014 році у складі добровольчого батальйону я поїхав у зону АТО, де надавав медичну допомогу як доброволець. Я був там  двічі по місяцю. Я бачив і розумів, що війна не припиняється, а навпаки набирає обертів. Не вистачало медичних кадрів, медикаментів. Дякуючи волонтерам та всьому українському народу, на початку війни в зону АТО вдалося залучити медиків і поставляти необхідні ліки.

У квітні 2015 року я добровольцем пішов до Збройних Сил України, демобілізувався у лютому 2017 року. Спочатку був лікарем-ординатором хірургічного відділення, потім мене призначили начмедом мобільного госпіталю, розрахованого на 100 ліжок. Госпіталь базувався в секторі «М», починаючи від Широкиного, закінчуючи Мар’їнкою, де ми надавали медичну допомогу воїнам АТО.

Що таке війна?

– Війна – це жах. Хто каже, що на війні не страшно, той говорить неправду. Артобстріли ведуться не лише по місцях дислокації військових, а й по мирних  жителях. Там всюди була небезпека потрапити під обстріл. Немає чіткої лінії, де фронт, а де тил. Не даремно цю війну називають гібридною. Жаль мирне населення, дітей, які потрапляють під обстріли бойовиків. Пригадую випадок, коли біля Маріуполя двом дітям, які розбираючи міну, повідривало руки, ноги. Для надання допомоги їх транспортували гелікоптером в Дніпро. Однак одна дитина від ран померла.

Я бачив там  людське горе, страждання…

Повернувшись з передової, я переосмислив роботу, яку ми всі виконуємо, та переконався у правильності вибору професії медика. Усвідомив, наскільки важлива ця робота на війні. Хвилини, які є у лікаря на передовій, дуже часто вирішують, чи виживе поранений. І хоча бійців навчають основ надання першої допомоги, без фахівця у важких випадках не обійтись.

 – Тарасе Дмитровичу, ви є депутатом Житомирської обласної ради. З чим повязана ваша депутатська діяльність?

– Будучи головним лікарем Пулинської районної лікарні, місцева громада обрала мене депутатом Житомирської обласної ради.

Доводиться вирішувати різні питання. Гостро постала у Пулинському районі проблема питної води. Непокоїть проблема всихання лісів. У той час, коли короїд знищує ліси, недолуге законодавство не дозволяє лісовикам діяти на випередження. Така проблем існує і в Європі, але там лісник має право самостійно зрізати вражене шкідником дерево.

Як депутат я лобіював питання ремонту та оснащення обласного онкодиспансеру. Чому область, яка найбільше постраждала внаслідок аварії Чорнобильської АЕС, досі не має  профільного сучасного медичного закладу?

З Пулинським районом я не втратив зв’язок, я буваю там, зустрічаюся з виборцями, допомагаю вирішувати їхні проблеми.

– Наше видання виходить напередодні Дня медичного працівника. Що побажаєте своїм колегам?

–  Хочу привітати колектив Житомирської центральної районної лікарні та всю медичну спільноту області з професійним  святом. Своїм колегам, які знають ціну здоров’я, зичу перш за все здоров’я душевного спокою та впевненості у завтрашньому дні. Радості усім від життя та миру, якого так прагнуть усі в Україні.

Бажаю вам зранку з радістю йти на роботу, а після роботи з радістю повертатися додому.

Інтервю записав

Олексій ПРОЦЕНКО

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.