Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

МЕДИЧНА ДОПОМОГА У СЕЛІ МАЄ СТАТИ БЛИЖЧОЮ І ЯКІСНІШОЮ

У вересні минулого року до Станишівської ОТГ було передано заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу мешканцям сіл Зарічани, Станишівка, Слобода-Селець, Бистрі, Піски, Скоморохи, Лука, Млинище, Ліщин, Туровець, Мошківка, Грабівка. Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» було створено комунальну установу «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» Станишівської сільської ради, як окрему юридичну особу, яка восьмого червня цього року зареєстрована, як комунальне некомерційне підприємство, в якому працює 5 лікарів, з яких – 4 сімейні лікарі та один лікар-терапевт, 27 молодших фахівців з медичною освітою: медичні сестри загальної практики – сімейної медицини, фельдшери, акушерки.

Діяльність лікарів сьогодні спрямована не тільки на лікування, а й на профілактику. У кожній з п’яти амбулаторії є достатня кількість вакцин від дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, вірусного гепатиту В, туберкульозу.

Вакцинація сьогодні – це державний контекст контролю над інфекційними хворобами і знаходиться у великому пріоритеті. Якщо ти вакцинований – значить не захворієш, не заразиш інших, збережеш кошти свої  та держави. Таке має бути розуміння вакцинації на користь не тільки себе, сім’ї, а й суспільства, держави.

Лікування серцево-судинних захворювань, в тому числі гіпертонії, а також цукрового діабету, бронхіальної астми та профілактика вторинного напрямку від судинних катастроф в організмі людини здійснюється завдяки урядовій програмі «Доступні ліки». Ця програма надає можливість людям отримати безкоштовно або з доплатою ліки для контролю над артеріальним тиском, нормальним цукром в крові та нормальним диханням.

В амбулаторіях Станишівської ОТГ лікарі щоденно виписують рецепти за програмою «Доступні ліки». Станом на 10 червня виписано 7432 рецепти, використано 44,59% коштів, які виділила держава.

Нині триває національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Кожен має собі обрати сімейного лікаря, а для дитини педіатра. На сьогодні сімейна медицина займає найбільшу нішу в медичному обслуговуванні пацієнта в первинній ланці. Сімейний лікар, розуміючи проблеми дітей і дорослих, може контролювати та займатися профілактикою тих станів та захворювань, які є в сім’ї, або попередити їх виникнення.

Як сімейний лікар я розумію, що пацієнт потребує постійного спілкування, у якому розповість не лише про свої хвороби, а й про свій психологічний, емоційний, фізичний стан. Якщо на чомусь сімейний лікар і не розуміється, він порадить фахівця, який зможе вирішити проблему.

На сьогодні мешканці Станишівської громади підписали 2300 декларацій з лікарями.

Пригадую, коли в першому класі мене запитали: «Ким ти хочеш бути?». Я, не задумуючись, відповіла: «Лікарем».

Після школи закінчила акушерське відділення Житомирського медичного училища. Пропрацювавши півтора року в гінекологічному відділенні обласної клінічної лікарні  ім. О. Ф. Гербачевського, зрозуміла, що потрібно змінювати підходи до пацієнта. Тоді ще я нічого не знала про сімейну медицину, а тому вирішила вступити до медичного вузу.

Закінчивши Тернопільську медичну академію (нині Тернопільський медичний університет), я вже не роздумувала медиком якого профілю буду, обрала сімейну медицину.  

Почала працювати в обласному центру здоров’я у Володимира Івановича Хренова, де було відділення сімейних лікарів. Зародження сімейної медицини в Житомирі дало мені розуміння, як це важливо для людей.

У 2011 році мені запропонували займатися організацією та управлінням охорони здоров’я. Дякую В. І. Хренову за той досвід, який я набула. Шість років завідувала організаційно–методичним кабінетом, де займалася не тільки організацією охорони здоров’я, а й практичною діяльністю як лікар, що дало мені можливість зрозуміти зв’язок між керівником та практиком. Постійне навчання та спілкування з колегами допомагали у професійному зростанні.

Нині, ставши комунальним некомерційним підприємством, ми готуємося до другої хвилі підписання контракту з Національною службою здоров’я України. Для цього потрібно набрати кожному лікарю до 2000 пацієнтів, що є основним завданням. Але постає питання: як у подальшому втримати таку кількість пацієнтів, забезпечити їх якісними медичними послугами? Адже старі методи територіального прикріплення пацієнтів не дієві. Потрібно змінюватися, набувати нових відносин з пацієнтом на зовсім іншому рівні, покращувати сервіс, будувати нові амбулаторії, виховувати молодих сімейних лікарів.

фоп

У Станишівській громаді за сприяння депутатів села Зарічани було реконструйовано і облаштовано будівлю та прибудинкову територію амбулаторії сімейної медицини. Урочисте відкриття відбулося 10 червня на День села Зарічани за участю місцевих жителів, голови райдержадміністрації С. Микитюка, сільського голови Ю. Матвійчука, місцевих депутатів та медичної спільноти.

У наших планах – будівництво типової сімейної амбулаторії в 2018 році в селі Піски та в 2019 році у селі Станишівка. Для молодого фахівця – це можливість мати достойні умови праці, житло, транспорт для обслуговування пацієнтів.

Завдяки доступнішій, своєчасній і якісній медичній допомозі має знижуватися смертність і продовжуватися тривалість життя. Це принципові бажані речі – боротьба за життя людини.

Вікторія ІВЧУК,

головний лікар комунальної установи

«Амбулаторія загальної практики –

сімейної медицини»

Станишівської сільської ради

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.