Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЗА ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ВІКТОРА РАЗВАДОВСЬКОГО ВИДАНО МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК «ГОЛОДОМОР 1932-1933 РОКІВ У НАШОМУ КРАЮ»

Про голодомор 1932-33 років, як акт геноциду українського народу, штучно організованого комуністичним партійним керівництвом задля придушення українського національно-визвольного руху та знищення українського селянства, і на 27 році відновленої незалежності України відомо не так уже і багато.

Мабуть, мало хто знає, що навіть за офіційними даними в Україні з 20 лютого по 2 квітня 1930 року відбулося 1716 масових виступів, з яких 15 кваліфікувалися “широкими збройними повстаннями проти радянської влади”. Вони об’єднували до двох тисяч людей і відбувалися під гаслами “Хай живе самостійна Україна!”, “Геть СРСР!”, “Верніть нам Петлюру”, “Давайте завойовувати іншу свободу, геть комуну!” Натовпи селян, озброєні вилами, лопатами, сокирами зі співом “Ще не вмерла Україна” ліквідовували місцеві органи влади, змушуючи партійців і комсомольців втікати.

В Україні триває пошук форм донесення якнайповнішої інформації про голодомор до широкого загалу. Власне, на досягнення такої мети спрямована розробка вчителем-методистом Валентиною Синявською навчально-методичної брошурки “Геноцид як політика сталіністів” (методичної розробки уроку на тему “Голодомор 1932-1933 років у нашому краю”).

У ній на прикладі села Ліщин Житомирського району відображена загальна картина трагедії голодомору на Житомирщині та в Україні загалом. Навчальний матеріал пропонується для викладу у нестандартній формі, спонукаючи учнів до роздумів, співпереживань. Опорні схеми, таблиці, спогади очевидців, архівні матеріали, багатий термінологічний словник, рольові ігри, тестові завдання стисло і цілісно знайомлять їх зі змістом й масштабами трагедії, її причинами і наслідками.

Методична розробка уроку високо оцінена у рецензіях кандидата історичних наук Геннадія Махоріна та доктора історичних наук Галини Стародубець. Крім цього, вона може успішно використовуватися не лише у загальноосвітніх закладах навчання, а й училищах, коледжах, інститутах, університетах та під час просвітницьких тематичних заходів.

Про те, щоб такий посібник з’явився у навчальних закладах і бібліотеках Житомирщини, подбав народний депутат України Віктор Развадовський, виділивши у відповідь на звернення Станишівського сільського голови Юрія Матвійчука, кошти на його видання.

Олексій КОЛОС

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.