Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ДОБРЕ ДІЛО ЧЕРЕМОШНЯНСЬКОГО «ВОГНЕЦВІТУ»

Днями пліч-о-пліч, не покладаючи рук, трудились лісівники Березівського лісництва, вчителі та школярі Черемошнянської ЗОШ I-II ступенів задля великої справи – догляд за юними лісовими масивами. Насамперед було проведено екскурсію по розсаднику, під час якої було ознайомлено школярів з асортиментом рослин, специфікою їх висаджування, росту та догляду.

Майстер першого обходу Павло Макарчук та помічник лісника Олександр Осипчук люблять свою роботу та ліс, знають, як його ростити, уміють плекати та берегти. Щороку на своїй території створюють лісовий розсадник і вирощують відмінні однорічні сіянці.

«Найперше, – розповідають трудівники лісу, – треба вибрати хорошу ділянку з підходящими умовами, щоб була в міру освітлена, не дуже затінена і щоб сонце не палило. Важливо розташовувати поблизу водойми або у пониззі, аби добре і зручно було поливати. Трудомістка робота – підготовка грунту до посіву. Площа знаходиться серед лісу, тому треба її ретельно прибрати, зібрати на землі шар підстилки – опалої хвої, листя, гілля, повикорчовувати коріння, а також добре розрихлити грунт, щоб був пухкий, придатний для посіву. Потім готувати насіння і висівати. Тоді, як з’явилися сходи, треба добре за ними доглядати, поливати, постійно прополювати, підживлювати».

Школярі з зацікавленням слухали розповідь, після якої дорослі професіонали вчили юних природолюбів, як визволити від зарослів бур’янів майбутніх лісових велетнів – маленьких дубочків, показуючи на власному прикладі мистецтво цієї відповідальної справи. Досвідчені лісівники лісгоспу допомагали учасникам, надавали слушні поради й закликали берегти ліси рідного краю. Усі разом з великим задоволенням та ентузіазмом взялися до справи. Бажання покращити довкілля та зробити навколишній світ кращим об’єднали усіх активістів. Варто підкреслити, що найзавзятішими виявились учні, які входять до шкільного козацького рою «Вогнецвіт».

Напрочуд веселі та працьовиті школярики швидко освоїлись на ділянці, вони старалися все робити на славу. Трохи спільної праці – і позаду залишилися зелені пунктири рядочків  майбутніх лісових велетнів. І ось втомлені, але щасливі, школярі з радістю поглядали на результати своєї праці, а лісівники гомоніли між собою про те, що діти, які доглядають за лісом, будуть поважати природу. Слід відзначити, що така профорієнтаційна робота з молоддю має неабияке значення. Лісівники сподіваються, що школярі у майбутньому будуть вести спостереження за власноруч доглянутими рослинами.

Працівники лісництва подбали і про те, щоб по завершенню роботи діти могли скуштувати солодощів та фруктів, аби відновити сили трудового десанту. Всі радісно посміхалися, тішились, що змогли звершити таку потрібну справу. Вони трудились на совість, щоб бодай жодного саджанця не пошкодити, визволити від бур’янів і подарувати їм ковток сонячного світла і тепла. А ще, щоб через роки чи десятиліття можна було прийти в цей ліс, помилуватися ним і з гордістю сказати: тут є і моє дерево.

О. ОНИКІЙЧУК,

заступник директора

з навчально-виховної роботи

Черемошнянської ЗОШ I-II ступенів

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.