Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

Юрій ЗАБЕЛА: «СТАБІЛІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ – ПОРЯТУНОК ВІД ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ УКРАЇНЦІВ»

Кожного року влада звітує перед українцями про: «виконали», «покращили», «збільшили», «ощасливили» субсидіями тощо.  Проте  очі народу бачать зовсім іншу картину: недолугість креативних  державних реформ загнали людей у бідність, не залишивши вибору як тільки «спакувати» валізи на заробітки.

Українці продовжують масово мігрувати в Європу в пошуках високооплачуваної роботи, при цьому масштаби міграції весь час зростають. Що змушує людину залишати будинок і перебиратися за сотні або тисячі кілометрів? Одні шукають кращих можливостей для особистісного розвитку, а інші  —  просто у пошуках кращої долі. І нехай там по-різному люди собі її уявляють, дуже часто все зводиться до більш високого рівня добробуту, а саме хорошої роботи і гідної зарплати. Нова хвиля трудової міграції з України обумовлена багатьма факторами, найважливішими з яких є військова агресія, глибокі та тривалі економічні кризи, падіння рівня життя домогосподарств, безробіття. А з урахуванням падіння національної валюти, зовнішніх і внутрішніх проблем, заробітні плати не покривають споживчий кошик українців. Єдина можливість зупинити трудову міграцію — збільшити заробітну плату та створити умови для розвитку бізнесу в Україні.

Саме таку думку висловив голова Житомирської обласної організації «Радикальна партія Олега Ляшка»  Юрій Забела в програмі «Актуально» на телеканалі «Союз-ТВ».

Головний радикал області  розповів, що сформована в Україні економічна ситуація багатьох позбавила роботи, а велика кількість тих, у кого робота є, не можуть на отриману зарплату забезпечити власні сім’ї.

«Трудова міграція в останні роки стала одним з найбільших викликів для нашої країни. Втомившись від відсутності реформ і очікування кращих економічних умов в Україні, мільйони співгромадян намагаються поліпшити свій фінансовий стан і реалізувати кар’єрні очікування в інших країнах. Переважна більшість молодих людей, зокрема мешканців Житомирщини, готові виїхати хоч зараз. Це означає, що на батьківщині вони себе не бачать. На сьогоднішній день робота в Україні знецінена. І знецінена, перш за все, кваліфікована праця. Тобто робота, для якої потрібно освіта — це лікарі, вчителі, вчені. Молода людина в Україні отримує освіту, витрачає для цього свого часу і зусиль, а потім не може знайти якісне робоче місце. І маючи таку неефективну економічну модель,  змін на краще не передбачатиметься. Сьогодні для молоді зарплата в 4 тис. грн не дозволяє не те, що жити, а взагалі відчувати себе людиною. За ці гроші сьогодні не можна ні квартиру зняти, ні заплатити комунальні платежі, ні тим більше одягнутися. Завдання, яке слід вирішити українському уряду, надзвичайно складне. Однак усякий шлях починається з маленького кроку, і зробити його слід уже зараз, залучаючи і створюючи професійні кадри для роботи в Україні на її користь», – зазначає Юрій Забела.

Очільник організації, наголосив, що наша міграційна катастрофа є справжнім порятунком для низки європейських країн, які свідомо використовують українських трудових мігрантів як дешеву робочу силу, і тим самим підтримують власне економічне зростання.

«Влада стверджує, що українські заробітчани нібито «рятують» Україну грошима, які вони присилають додому, адже за рахунок цих коштів стало можливим збільшення валютних резервів НБУ. Проте,  хто буде рятувати українську економіку  —  невідомо. Польща, яка за рахунок українців покриває дефіцит робочих рук, успішно розвивається, і навіть розширює соціальні гарантії для  власних  громадян. Наслідуючи цей приклад, і Чехія збільшила квоту для українців, яких там готові прийняти на роботу», — зауважив Ю. Забела.

Юрій Забела вважає, що влада своєю недалекоглядною політикою загнала українців у злидні. А сміховинне підвищення пенсій і видача субсидій — не привід для гордості, а причина задуматися, чи в правильному напрямку рухається країна і чи цих змін хотіли люди.

«У нас вже величезна частина людей перебуває за межею бідності. І навіть при номінальному зростанні доходів українські громадяни стають біднішими, тому що йде шалене зростання цін на продукти харчування і предмети споживання, відбувається безперервне підвищення тарифів на електроенергію, газ, тепло, –  вважає Юрій Забела. –  Радикальна партія не закриває очі на цю проблему і знає, як повернути заробітчан  з-за кордону. У нашої команди є план конкретних дій по відновленню національної економіки і зупиненню трудової міграції. Перш за все, це має бути відновлення держфінансування профтехосвіти, суттєве підвищення зарплат, абсолютні обмеження на торгівлю сировиною, стимули для енергомодернізації та переоснащення виробничих потужностей підприємств, зниження облікової ставки Нацбанку для здешевлення кредитів, програми забезпечення молодих сімей житлом і першим робочим місцем».

Геноцид нації

«У тому, що молодь їде за кордон, винна насамперед повна відсутність соціальної політики. У нашій країні соціальна сфера —  антигуманна. І це стосується усіх верств населення, відбувається своєрідний геноцид нації, — стверджує Юрій  Забела. – В Україні взагалі немає жодних соціальних програм, які стимулювали б молодих людей жити, народжувати та працювати тут. Єдиною такою ефективною програмою  була матеріальна підтримка при народженні дитини ще за часів «помаранчевої влади». Але нинішня влада вирішила економити на молоді та звести цю програму  до якогось копійчаного варіанту. Замість розвивати, усе заморожено та знищено. А тому за умов відсутності соціальної підтримки, добре оплачуваної роботи, молодь і надалі виїжджатиме за кордон. А це вкрай негативно для України. Адже ми потрапляємо у цикл національної деградації та зменшення населення».

Без розвитку бізнесу — від міграції не втекти

Все більше українських підприємців тепер реєструють свій бізнес за кордоном, де на відміну  від України там можна спокійно працювати — немає корупції, криміналу, численних перевірок. А реформи, що проводяться нинішньою владою, сприяють розвитку не тільки трудової міграції, а й так званої «міграції бізнесу».

Юрій Забела вважає, що держава повинна максимально спростити заснування власного бізнесу. Багато нинішніх трудових мігрантів  — активні та ініціативні люди, які могли б залишитися в Україні, якби сподівалися на певний стабільний рівень достатку для своєї сім’ї.

«Люди розуміють, що їм вигідніше перенести виробництво за кордон, ніж витримувати ініційовані урядом перевірки різних контролюючих органів і виплачувати «намальовані» штрафи. З такими «успіхами»  через кілька років про зростання української економіки за рахунок розвитку виробництв можна буде остаточно забути, допоки  Україна не може запропонувати своїм громадянам привабливі економічні умови для підприємництва. Поки ці проблеми не будуть вирішені, наша країна продовжить залишатися експортером  трудових ресурсів, а відтік робочих рук і мізків триватиме», — сказав Юрій Забела.

Юлія ДОВБНЯ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.