Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

СЕРЕДНІЙ МЕРИДІАН ГЕОГРАФІЧНОЇ ЄВРОПИ ПРОХОДИТЬ ЧЕРЕЗ ВАСИЛІВКУ!

Те, що Україна споконвіку належить до Європи і розташована в ній – безсумнівна аксіома. І не десь на її узбіччі, а в її центрі. Через Україну проходить середній географічний меридіан континентальної Європи, яка простягається на 75° 45’ по довготі — від мису Рока на Піренейському півострові (західна довгота 9° 30’) до точки на вододілі басейнів рік Печори та Обі на півночі хребта Уральських гір (східна довгота 66° 15’).

Група житомирських ентузіастів, серед яких – картограф В. Гончаренко, геодезист В. Коваленко та астрономогеодезист С. Максимчук – вирішила закріпити проходження середнього географічного меридіану континентальної Європи в межах Житомирського району  відповідними знаками, починаючи з геодезичних, закінчуючи інформаційним панно.

Астрономогеодезист Сергій Максимчук (на фото) пояснив: 

– Цей меридіан має східну довготу 28° 22’ і перетинає територію України в Житомирській, Вінницькій та Одеській областях. Ми пропонуємо на трасі Київ-Чоп поблизу села Василівка Житомирського району поставити ці знаки, закріпити поряд  геодезичний центр. Уже провели перемовини зі службою автомобільних доріг, де погоджено встановлення інформаційних панно.

У даному випадку ми пропонуємо поставити з одного  боку траси знак і панно, на якому було б вказано: «Ви вїздите в Західну Європу», з іншого боку: «Ви вїздите у Східну Європу». Це було б дуже здорово. 

Людям буде цікаво біля цих знаків стати однією ногою в Східну Європу, другою – в Західну Європу. 

У вирішенні цього завдання повинні бути зацікавлені й державна влада, й місцеві влади, й окремі місцеві установи та підприємства, через території яких проходить середній географічний меридіан. Не байдужими до цієї акції мають бути й окремі громадяни, садиби яких перетинає середній меридіан Континентальної Європи.

22 травня у ході засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Житомирської обласної ради розглянули наше звернення і дали доручення постійній комісії з питань бюджету і комунальної власності передбачити кошти на встановлення цього знаку.

Ми сподіваємося, що нашу ідею підтримають також Житомирська районна державна адміністрація та районна рада.

Ми можемо бути першими в Україні, хто закріпить на місцевості середній меридіан Континентальної Європи. Наші фахівці готові виконати винос в натурі цієї довготи за допомогою високоточних приладів. Шукаємо тих, хто підтримає нашу ініціативу.

Взагалі у світі  прийнято позначати такі місця, скажімо, як екватор, де прагнуть усі побувати.

Усі так звані географічні точки визначені  за координатами, вони існують, їх потрібно лише визначити на місцевості.  Це цікаво особливо для туристів. Тим паче, коли ми говоримо, що Україна є центром Європи по меридіану. Цей проект  може зацікавити підприємців, адже на цьому місці можна створити різні заклади, які матимуть бізнесову перспективу. 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.