Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ХТО ВІДПОВІСТЬ ЗА ШАХРАЙСЬКІ ЗЕМЕЛЬНІ СХЕМИ?

Земельні скандали стали нормою українського життя. Нинішні земельні історії затьмарюють класичний роман Ольги Кобилянської «Земля». На що тільки нині не здатні заради землі!Житомиряни, які мешкають в районі паперової фабрики несподівано дізналися, що довколишній ліс уже не ліс, а земельні ділянки для садівництва.

 Дмитро Антонець,

мешканець мікрорайону паперової фабрики:

– У кінці вересня 2017 року  ми помітили, що санітарно-лісову  смуга, яка слугує легенями для нашого мікрорайону, почали активно вирізати. Намагалися  з’ясувати, на яких підставах ріжуть багаторічні сосни. Виявилося, що картонний комбінат викупив дві ділянки по 10 соток. Яким було наше здивування, коли ми дізналися, що  13 га довколишнього лісу було роздано за  рішенням №324  Житомирської районної держадміністрації  від 24 березня 2010 року за підписом заступника голови адміністрації  Ігнатенка під садівництво. Наразі ми маємо документи, які це підтверджують.

Окрім того, що картонний комбінат вирізав дерева на своїх ділянках,  вони вирізали широку просіку  для проїзду будівельної техніки.  Таким чином знищено майже гектар лісової зони.

22519473_1688172421255385_606379559931329329_n

До корупційної схеми з розподілу цих земельних ділянок, на наш погляд, був причетний колишній сільський голова  Станишівської сільської ради, сільська рада дала погодження на розробку проектної документації  (земля знаходилася поза межами села Станишівка).

Ми витребували документацію і виявили, що ці угіддя належать до лісу АПК.

На сьогоднішній день звернулися у всі державні органи, щоб врятувати санітарно-лісову смугу. Ми будемо вимагати через прокуратуру скасувати незаконні рішення щодо виділення земельних ділянок та право  власності  на них. З приводу цього національна поліція вже веде розслідування  щодо  підроблення документів, шахрайства,  службового недбальства  та перевищення службових повноважень.

Вячеслав Виговський,

мешканець  мікрорайону паперової фабрики:

– Як ліс перейшов у приватну власність?  Ми звернули увагу,  що дуже багато лісів у Житомирському районі  у попередні роки  за такою ж схемою  були роздані  під садівництво:  Станишівка, Зарічани, Гуйва,  Пряжів, Тетерівка, Кам’янка.

Ми не хочемо, щоб у нашому мікрорайоні сталося  так, як у Пряжеві, де вирубали ліс і набудували котеджів. Сьогодні ділянки по  15 соток  у нас продають  за  18 тисяч доларів.

Сотні гектарів лісу за шахрайською схемою протягом 2009-2011 років були роздані у Житомирському районі  під садівництво, як правило, «своїм людям». Уявляєте, про які масштаби зловживань йдеться?

Володимир Колодзінський,

громадський активіст:

– Зараз проходять процеси  децентралізації і народовладдя.  Громадськість усвідомила, що свої конституційні права потрібно відстоювати. Ми вимагаємо від органів влади  зупинити злочинну діяльність у сфері земельних відносин.

Олег Білецький,

депутат Житомирської районної ради:

– 14 травня в обласній адміністрації пройшло засідання  антирейдерського комітету,  у якому взяла участь заступник Міністра юстиції  України Олена Сукманова. Одне з питань, яке розглядалося  –   рейдерське  захоплення лісових масивів в районі картонного комбінату та незаконна зміна цільового призначення земельних ділянок.   Завдання місцевих активістів  –  примусити  нинішню владу виправити ті «помилки», які вчинили  їхні попередники. Правоохоронні органи мають  розслідувати ці  факти і притягти винних осіб до відповідальності.

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.