Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ПОДОРОЖ ДО КРАЮ КАМЕНЯРІВ

Коростишівщина ― це квітучий і багатий край, захищений високими соснами і величним камінням. Нещодавно його відвідали юні мандрівники ― учні Черемошнянської школи.

черемошне 2

Свою подорож вони розпочали зі старовинного села Городське. Із відчиненими дверами гостей зустрічав культурно-мистецький центр «Поліська хата». Під час захоплюючої екскурсії було цікаво на власні очі побачити справжню старовинну хату XIX століття. Учні мали можливість без обмежувальних стрічок зайти в усі закутки хати, сісти за стіл, на стару витесану лавку, відчути власними руками важкість дерев’яного рубля, залізної праски, поорудувати приладдям для печі, жорнами, ступою.

Нас здивувало різноманіття і різнобарв’я української традиційної вишивки, народного одягу, кераміки та дерев’яних й залізних предметів побуту. Їзда на возі, спів українських пісень, стрільба з лука, годування ягнят, забави на гойдалці ― несподіване шоу.

Завершення зустрічі ― смачний український обід зі справжнісінької печі у господі «Поліської хати». Учасники з великим апетитом частували борщ, бутерброди з льоном, куліш, млинці з гарбузовим джемом, узвар…

Кожен повіз додому милий родинний оберіг, виготовлений власноруч на майстер-класі.

У Городському нам вдалося побувати у музеї трипільської культури. Тут юні відвідувачі побачили різні зразки археологічних знахідок. Цікаві експонати переконують відвідувача, що за вітриною лежать не просто камінчики, а пам’ять, неписана історія. Діти відчули себе справжніми археологами.

Наступна зупинка ― Коростишів. Це місто граніту. Сама природа подарувала йому таке багатство. Отож стало воно справжнім українським Стоухенджем. З мосту на в’їзді було видно мальовничі кручі та скелі, стрімкий Тетерів, залишки колись розкішного парку, бокові бані костелу, підземні ходи… Власне, це майже все, що збереглося від старовинного Коростишева ― міста з довгою і цікавою історією. Прогулянка у міському парку стала можливістю зупинити час і опинитись у декількох епохах історії. Це парк скульптури, створений скульптором зі світовим ім’ям Віталієм Рожиком. Верхня його частина спонукає до думок про історичні події. Там алея Слави, пам’ятник АТО, пам’ятник козацтву, який пов’язаний з ім’ям козака Мартина Небаби. А у нижній частині, біля ставу, наче потрапляєш у якийсь світ поетичних образів і гармонії з природою.

Завершуючи свою подорож краєм каменярів, як любителі активного відпочинку на природі, ми відвідали на диво мальовничий каньйон неподалік Коростишева у хвойному лісі. Висота його скель 10-15 метрів, а глибина озера близько 20 метрів. Вода в озері прозора, чиста. Тут люблять відпочивати місцеві жителі та гості. Пікнік і гарне фото, скелелазіння і тренування, зйомки фільмів і кліпів, туристичні квести, намети і пірнання, фотосесії весільних кортежів все це асоціюється зі штучним озером. Це краса, відпочинок, насолода і море вражень. Це поряд. Це наш рідний край. Сюди варто приїхати, щоб просто захопитися тим, що іноді може рідна природа. А вона може!  Отак коростишівська земля привабила учасників екскурсії своїм багатством: історією, краєвидами і просто чудовим відпочинком.

О. ОНИКІЙЧУК,

вчитель історії

Черемошнянської ЗОШ I-II ступенів

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.