Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ЧОМУ СУДИ ЗАХИЩАЮТЬ ЗЛОДІЇВ, А НЕ ІНТЕРЕСИ ДЕРЖАВИ?

Ще у січні минулого року майновий комплекс Головинського кар’єру було повернуто до державної власності. Відповідно до наказу  регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області №37 від 20.01. 2017 року  майно, яке орендувало  ПАТ «Головинський граніт», мало перейти  до  державного підприємства «Головинський  кар’єр». Проте після інвентаризації було виявлено нестачу майна  на суму 1365254, 85 грн. Колишні орендарі намагалися оскаржити рішення Фонду держмайна щодо передачі майнового комплексу кар’єру. Навіть програвши цей суд, вони не хочуть у законний спосіб повернути майно.

Прокуратура Житомирської області в інтересах регіонального Фонду державного майна звернулася до Господарського суду Житомирської області про зобов’язання  ПАТ «Головинський граніт» повернути майно. Однак рішенням від 01.02.2018 року було відмовлено у задоволенні позову. Суддя Господарського суду Житомирської області О. М. Тимошенко, приймаючи таке рішення, вказує, що у  ПАТ «Головинський граніт» відсутнє таке майно.

Куди ж воно поділося?

І чому суд спотворив фактичні обставини справи, взявши за основний доказ пояснення представника ПАТ «Головинський граніт», який заявив, що «усім орендованим майном на даний час володіє державне підприємство»?

Чому суд не взяв до уваги, що нестача майна, яку мав передати орендар, була встановлена при проведенні інвентаризації?

Прокоментував цю ситуацію виконуючий обов’язки директора ДП «Головинський кар’єр» Федір Горбань (на фото):

– Колишні орендарі «ПАТ «Головинський граніт»  розграбували державне майно і сьогодні це чомусь їм сходить з рук. Останнє рішення суду взагалі не піддається логіці. У мене виникає питання: чому суд стає на захист злодіїв, а не захищає інтереси держави? Доказів того, що орендарі не повернули державне майно, яким роками користувалися задля власного збагачення, більше ніж достатньо.

Я нікому не дозволю «роздеребанити» державне підприємство, яке сьогодні дає життя селищу Головине. Колектив і надалі  буде відстоювати інтереси держави і рішуче домагатися справедливості.

Рівненський апеляційний господарський суд виніс у цій справі законне рішення і  підтримав Регіональний Фонд державного майна України, прокуратуру Житомирської області, та визнав законним наказ №37 про повернення з оренди у державну власність ЦМК  ДП «Головинський кар’єр». Але захисник «ПАТ «Головинський граніт»  Евін А. К. продовжує подавати в суди, а саме: подано касацію на рішення Рівненського апеляційного господарського суду до Верховного суду України, засідання якого призначене на 19.04.2018 року.

Колектив підприємства та громадська організація ВО «Майдан», журналісти відділу журналістських розслідувань мають намір взяти участь у засідання суду, щоб захистити права державного підприємства як частини держави Україна в цілому.

Петро ТАРАСЮК

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.