Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ЧОРНОБИЛЬСЬКІ ВРАЖЕННЯ

31 березня ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з Житомирського району та міста Житомира побували в чорнобильській зоні відчуження.   

IMG_6573

IMG_6694

IMG_6704

IMG_6567

Ініціатором поїздки виступили представники ГО «Союз «Ліквідатори Чорнобиля» Житомирського району, яку очолює  Микола Поліщук.

Фінансову допомогу для поїздки надали помічник-консультант народного депутата України Віктора Развадовського Олександр Українець, депутати Житомирської районної ради Василь Козел, Віктор Загладько, Василь Стах (усі – представники Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу») і Ярослав Рєбдєв («ВО «Свобода»).

– Уже стає традицією напередодні чергової річниці Чорнобильської катастрофи організовувати поїздки ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС з одного боку у місця істинного героїзму і мужності, безкорисної людської жертовності, з іншого, на жаль, невиправданої гігантоманії та марнотратства, легковажності у прийнятті управлінських рішень, – сказав заступник голови Житомирської районної ради Василь Стах.

– Я щиро вдячний депутатам районної ради, райдержадміністрації та меценатам, які посприяли в організації поїздки в Чорнобильську зону. Словами не передати, наскільки це важливо для ліквідаторів, які врятували світ від ядерної катастрофи, – поділився враженнями Микола Поліщук.

IMG_6622

IMG_6763

IMG_6582

IMG_6731

IMG_6587

IMG_6578

Чорнобильська зона сьогодні стала туристичною Меккою України. Сюди приїздять з усього світу за враженнями.

Вражає, коли на місці колишнього ближнього до атомної станції села Копачі, хати якої було закопано, нині стоять знаки радіаційної небезпеки.

Вражає загоризонтна радіолокаційна станція для раннього виявлення запуску балістичних ракет “Дуга” у  містечку Чорнобиль-2, яку за кордоном називали “російським дятлом”. Висота антен цієї станції сягає 150 метрів.

Вражає саркофаг висотою у понад сто метрів над четвертим енергоблоком, який нагадує якусь неземну космічну споруду.

А ще супроводжуючий нас Анатолій розповів, що у зоні відчуження треба остерігатися коней Пржевальського, які нікого і нічого тут не бояться  і можуть  вдарити людей.

Був випадок, коли у Чорнобилі на жінку напала рись і стягла за комір шубку. Жінка обійшлася переляком, а її шубку рись затягнула у хащі і там кинула.

Сергій ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.