Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

СТУДЕНТИ ВЧИЛИСЯ ПИСАТИ ЧИТАБЕЛЬНІ НАУКОВІ ТЕКСТИ

20 березня у Житомирі за підтримки очільника обласного осередку ВО «Свобода», депутата облради Сидора Кізіна відбувся науково-методичний семінар Пилипа Селігея  «Як створити читабельний і цитований науковий текст».

Пилип Селігей – доктор філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту мовознавства імені О. Потебні НАН України. І сьогодні еліта нашого міста мала зустріч із цим мовознавцем.

Під час семінару (1)

-Цей семінар був цікавим насамперед науковцям, авторам публікацій. Наукові публікації є найбільш авторитетним та об’єктивним джерелом знань про світ. Саме тому автори мають знати, як створити науковий текст, щоби він був не лише цікавий і читабельний, але й цитований, – розповів Сидір Кізін.

Семінар пройшов у ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету ім. Івана Франка.

«Кількість публікацій зростає. А чи зростає їхня мовна якість? Українська наукова мова розвивається нині дуже активно й загалом перебуває на піднесенні, розкриваючи дедалі нові виражальні можливості. Попри це нам до рук нерідко потрапляють стилістично недоброякісні тексти. Одні вчені, виконавши цікаве й потрібне дослідження, не вміють викласти його результати відповідно до норм наукового стилю. Інші – свідомо відступають від цих норм, роблячи написане відверто нечитабельним. Такі реалії мовного життя. Заплющувати на них очі – означає не помічати велетенського каменя спотикання, що лежить на шляху нашої науки.

90 % статей, які друкуються в нашій науковій періодиці, ніхто ніколи не читає. Ці статті мають нульову цитованість, а їхні автори – низькі наукометричні рейтинги. Тому й варто знати, як виграшно, ефектно й цікаво подати нову наукову інформацію», – зазначив Пилип Селігей.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.