Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

МИ ЗБЕРЕГЛИ РУХ!

25 березня 1999 року в автомобільній аварії при нез’ясованих обставинах загинув лідер Народного Руху України В. М. Чорновіл. Щороку рухівці згадують В’ячеслава Максимовича і хочуть знати, хто замовив його вбивство і чому не просувається розслідування.

У 1998-99 роках В’ячеслав Чорновіл прикладав максимум зусиль, щоб зберегти та зміцнити найбільшу національно-демократичну партію в Україні – Рух. В цей час всередині НРУ проводились дії, щоб усунути Голову Руху В. М. Чорновола з посади. Група народних депутатів України на чолі з Юрієм Костенком (всього тридцять депутатів) висловила недовіру та зняла з посади голови фракції НРУ у Верховній Раді В. М. Чорновола і тим самим намагалася усунути його з посади Голови Руху, провівши так званий Х позачерговий З’їзд НРУ.

     Але делегати ІІ етапу IX Зборів Руху 7 березня 1999 року підтримали В. М. Чорновола та обрали новий склад Центрального Проводу Народного Руху України. Пригадую, як після закінчення Зборів Руху В’ячеслав Максимович радів, всіх обіймав і говорив, що ми розбудуємо ще сильніший Рух. Він  мав рацію, тому що В. Чорновола підтримали низові організації Руху.

     Мені довелося допомагати у відновленні діяльності Руху на Житомирщині. Із своїми побратимами об’їхав всі райцентри та багато сіл в області, щоб НРУ знову був єдиним і сильним.

     Сьогодні хочу розповісти, як нищився Рух в Житомирській області і яку роль в цьому відіграв колишній голова ЖОО НРУ С. К. Васильчук. Ця особа мала великі амбіції, дуже хотіла стати народним депутатом України, а був далеко від Руху. С. Васильчук не знав, як розбудовувати партію і був геть ніяким управлінцем. Як і в 90-ті роки, так і нині, він служить владі. Коли обіймав посаду в управлінні Житомирської обласної ради, нічого,  крім сорому для партії не приніс. Мало того, будучи депутатом обласної ради, зробив запит про безпідставність виплат учителям заборгованих коштів, належних їм за       57-ою статтею Закону України «Про освіту» (газета «Житомирщина», стаття Іраїди Голованової «То хто ж займається наклепами?»).

     С. Васильчук не міг вибачити В. М. Чорноволу те, що опинився в непрохідній частині партійного списку. Проти лідера Руху В. М. Чорновола в підконтрольній газеті «Віче» Васильчук розгорнув брехливу кампанію. Так, 25 лютого 1999 року виходить газета «Віче» № 9( 277) із статтею «Рух – перед вибором!», де іде звинувачення В. М. Чорновола в «приватизації Руху», порушенні Статуту НРУ. Але С. Васильчук злукавив, що не існує заяви районних та міських організацій НРУ про підтримку В. М. Чорновола.

     Так, 21 лютого 1999 року об 11 годині в актовій залі Малинської райспоживспілки відбулись збори представників районних та міських організацій НРУ. В роботі зборів взяли участь народні депутати-рухівці: Л. Танюк, В. Коваль представляли В. Чорновола та Д. Чобіт, Я. Федорик, Є. Жовтяк представляли Ю. Костенка (книга О. Лагнюка «Рух – моя радість і біль»).

     Після того, як відбувся ІІ етап ІХ Зборів НРУ, в газеті «Віче» виходить стаття «Большевизм по-чорноволівськи», де паплюжаться делегати з’їзду, піддаються сумніву рішення і кидається заклик не виконувати їх партійними організаціями. Після трагічної загибелі В. М. Чорновола керівництво Руху сподівалось на об’єднання рухівців. Ми вважали, що своїм життям В’ячеслав Максимович заповідав нам зберегти єдність Руху.

 Але так не думав С. Васильчук, який друкує в газеті «Віче» від 8 липня 1999 року статтю «Влада і колаборанти», де підписався як голова Житомирської крайової організації Народного Руху України, організатор Руху на Житомирщині в 1989 році, член Центрального Проводу Руху. Але забув про те, що Х З’їзд НРУ в травні виключив С. К. Васильчука з членів Руху без права поновлення в партії. У  цій статті С. Васильчук обливає брудом новообраного Голову Руху Г. Й. Удовенка, закликає не виконувати рішення Мінюсту України, ухвал Київського обласного суду та Верховного Суду України, які визнали ІІ етап ІХ З’їзду. Своїх колишніх побратимів-рухівців він назвав «колаборантами». Але рухівці саме Васильчука вважали і вважають прихвостнем влади, який до цього часу отримує незаслужені нагороди і при будь-якій нагоді намагається прилаштувати своїх дітей у владні крісла.

У 2000 році  на довиборах до Верховної Ради України С. Васильчук в м. Житомирі знову в своїх листівках використовував «бренд» Народного Руху України. Але найбільше прославився цей «політичний діяч», коли 20 червня 2000 року о 22 годині в офісі ЖОО УНР він підписав спільну заяву з комуністами і соціалістами про підтримку єдиного кандидата – соціаліста Миколи Рудьковського.

     Чому я так детально зупинився на особі С. Васильчука? А тому, що він є однією з осіб, які розпалили вогонь в Народному Русі України. І цей вогонь гасив В. М. Чорновіл. Він їздив по всій Україні і розповідав  про своє бачення розвитку партії, а так зване «молоде покоління», куди входив С. Васильчук, хотіли посад та збагачення і тому переступили через В. Чорновола.

     26 листопада 1998 року, перебуваючи в Малинському районі, Голова Народного Руху України В. М. Чорновіл дав оцінку діяльності депутатів- рухівців у Верховній Раді, а також  С. Васильчуку як голові ЖОО НРУ. Рядові рухівці підтримали В’ячеслава Максимовича і завимагали відставки С. Васильчука  із займаної посади. Якби нам вдалося виконати дане рішення, ЖОО НРУ залишилася б в повному складі. Але минув час і група рухівців, що перебувала в лавах Українського Народного Руху та в Українській Народній Партії, виключила із своїх лав С. Васильчука і повернулися в лоно своєї матері – Народного Руху України. За що я їм дуже вдячний. Ми ніколи не мали розбіжностей і товаришували. В нас є спільна мета – побудова Незалежної Соборної Української Держави! Сьогодні В. М. Чорновіл дивиться на нас з небес і радіє, що ми зберегли Рух і стоїмо на захисті України.

     Ми, рухівці, маємо належно вшанувати свого лідера В’ячеслава Максимовича Чорновола і більше не допускати прикрих помилок, коли нами можуть маніпулювати різні аферисти.

 Зберегли Рух і збережемо Україну!

Олег ЛАГНЮК, 

голова Житомирської

обласної (крайової)

       організації Народного Руху України

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.