Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

«Я ДУЖЕ ХОЧУ ЖИТИ!»

Леонід Володимирович Шпакевич народився 1 вересня 1967 року. Ріс з братом в селянській сімї, грав в футбол. Здавалося,  що в житті все добре і нормально. Та раптом…

У  першому класі у Леоніда лікарі виявляють хворобу серця. Юнак продовжував навчатись в школі і навіть не був звільнений від фізкультури. Після школи вступив у Головинське професійне училище, де здобув професію машиніста екскаватора. У 1985 році отримав повістку до військкомату. Лікарі після обстеження встановили діагноз:  порок серця.  Сказали,  що потрібно негайно робити операцію.

Леонід влаштувався на ДП «Головинський кар’єр», сумлінно працював на підприємстві і допомагав батькам по господарству і ніби забув про свою важку хворобу.

У 2004 році йому запропонували зробити операцію в м. Києві в інституті Амосова. Однак коштів на операцію не було. Леонід продовжував працювати на кар’єрі, щоб зібрати кошти на майбутню операцію.

У 2017 році Леонід Шпакевич почав відчувати себе значно гірше. Добирався з села Сліпчиці  на роботу в селище Головине на велосипеді, доводилось зупинятися декілька разів на відпочинок, бо серце давало про себе знати, боліло до нестями.

В. о. директора ДП «Головинський кар’єр» Федір Іванович Горбань   запропонував Леоніду  проконсультуватися у досвідченого кардіолога Миколи Борисовича Пілевіна. Там Леонід  отримав направлення в інститут Амосова.

Родина Шпакевичів почала збирати кошти на операцію Леоніда  ще з 2007 року. Леонід відкладав зі своєї пенсії, пенсію матері, збереження брата Василя, дружини Ганни.  Так  назбирали деяку суму. Але операція коштувала  аж 120 тисяч гривень!

 Саме Федір Іванович Горбань,  довідавшись про таку ситуацію, звернувся за допомогою до директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова Василя Васильовича Лазоришинця.

«Складна операція проходила більше дев’яти годин. Оперували професор Ростислав Мирославович Вітовський, кардіолог-хірург Олексій Анатолійович Лозовий. Потім ще була реабілітація  в реабілітаційному центрі, де дружина Ганна не відходила від мене. Коли відчув полегшення, мені знову дуже захотілося жити. Як Бог дасть здоров’я, я знову хочу повернутись на роботу.

Хочу сказати слова вдячності всім тим рідним, землякам, лікарям та колективу ДП «Головинський кар’єр», що дали мені віру, підтримали мене,  повірити в те, що я буду жити», –  сказав Леонід Шпакевич.

Мама Леоніда Марія  Михайлівна Шпакевич майже крізь сльози висловлює вдячність  Федору  Івановичу Горбаню за порятунок сина:

«Коли у Леоніда виявили хворобу серця, я дуже сильно плакала, думала як же він буде жити зі своїм хворим серцем. Мені хотілося допомогти йому. Здавала свій земельний пай, складала всю свою пенсію йому на операцію.  І от уявіть собі, що в нашу оселю вдерся грабіжник і поцупив гаманця з грішми, які ми збирали на операцію.

Моя пенсія  становить 1746 гривень, а в сина 1452 гривні. Як можна було з цього зібрати 120 тисяч на операцію?

Я ходила до церкви і молилася, просила Бога допомогти моєму сину. І, слава Богу, що знайшлася людина доброї волі, яка надала величезну допомогу нашій родині – це Федір Іванович Горбань. Дякую за надання своєчасної допомоги моєму сину».

Микола Борисович Пелевін, кардіолог:

пелевін

«Я працюю кардіологом  вже більше 37 років, всього бачив за час своєї роботи. Пам’ятаю, коли Федір Іванович Горбань привіз у поліклініку №1 м. Житомира на консультацію Леоніда Шпакевича і сказав, що Леоніду потрібно терміново робити операцію, адже на роздуми залишилося зовсім мало часу. Я зробив все можливе, що в моїх силах, щоб врятувати життя Леоніда. Дякую Федору Івановичу, що він особисто підставив плече своєму працівнику і знайшов рішення проблеми Леоніда Шпакевича. Радий,  що операція для Леоніда пройшла успішно».

Олена Володимирівна Волинець, медсестра:

волинець

«На Головинському кар’єрі  працюю медсестрою більше 20 років. Сьогодні тут працює 90 працівників. Леонід Шпакевич працює у нас механізатором. Ми знали, що в нього хворе серце. Операцію потрібно було зробити ще 10 років тому. А коли йому стало зовсім погано в серпні 2017 року,  ми показали діагноз Федору Івановичу Горбаню,  він доклав усі зусилля, щоб допомогти Леоніду Шпакевичу і врятувати йому життя. Складна операція на серці пройшла успішно. Слава Богу!

Федір Іванович вболіває за здоров’я всіх працівників підприємства. Сьогодні маємо свій сучасний медпункт, медпрепарати, під час роботи ведемо прийом працівників, які звертаються за допомогою, вимірюємо тиск, ставимо крапельниці, возимо на кардіологічний профогляд своїх працівників в м. Житомир.

Федір Іванович по-батьківськи ставиться  до кожної людини, хто б до нього не звернувся, завжди вислухає, пройметься людською бідою і допоможе.

Дай Боже йому здоров’я та многії літа».

Петро ТАРАСЮК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.