Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ГОЛОВА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОДА ІГОР ГУНДИЧ: «2017 – РІК ПОЗИТИВНИХ ЗМІН»

2017 – рік позитивних змін для нової Житомирщини. А усі напрацювання – це результат командної роботи облдержадміністрації та депутатського корпусу, а також підтримки Президента України та Уряду. На цьому наголосив голова ОДА Ігор Гундич 26 лютого під час презентації звіту про результати роботи за 2017 рік та плани на 2018 рік.

«Звіт голови Житомирської ОДА за 2017 рік – це результат спільної роботи облдержадміністрації та депутатів обласної ради. Це й довіра Президента, яку він надав мені для втілення всіх реформ на території Житомирщини. Це й підтримка Уряду. І зрозуміло, коли ця робота командна, коли ми йдемо пліч-о-пліч із головою обласної ради та депутатами і є взаєморозуміння, тоді дуже просто і звітувати і за діяльність 2017 року, і будувати плани на 2018 рік», – зазначив Ігор Гундич.

Прес-конференція пройшла на одному із масштабних інвестиційних об’єктів Житомирщини – сучасному насіннєвому заводі «Монсанто» у с. Почуйки Попільнянського району.

За словами Ігоря Гундича, саме це підприємство є прикладом успішного залучення іноземних інвестицій в область: «Навіть в такі непрості для держави часи інвестор вірить в нас, вірить в Україну і йде у Житомирську область, щоб працювати з нами. Це дуже приємно і свідчить про те, що в нашій області відбуваються позитивні зміни, які неможливо не побачити».

Ігор Гундич презентував звіт за 2017 рік роботи в основних показниках

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: Житомирщина займає 1 місце серед областей України за охопленням території області об’єднаними громадами – 60% площі Житомирщини під ОТГ.

В області об’єднано 46 громад, фінансовий ресурс яких зріс у 7 разів. На розвиток інфраструктури у 2017 році громади Житомирщини отримали 155 млн грн.

На реалізацію проектів область отримала 134,9 млн грн із коштів ДФРР. Із 33 проектів 18 – реалізували в ОТГ.

Серед символів змін 2017 року:

відкриття відреставрованого Бердичівського театру на Європейській, який був там 100 років тому;

реконструкція Олевської гімназії та Ємільчинської ЗОШ №1;

утеплення Хорошівської та Гришковецької гімназії;

встановлення вуличного лед-освітлення у Високівській ОТГ, а також населених пунктах Житомирського та Черняхівського районів;

встановлення станції знезалізнення питної води та водогінних мереж у Краснопільській ОТГ;

реконструкція амбулаторії у Довбиській ОТГ.

ЕКОНОМІКА: Житомирська область вперше у лідерах за показником «Економічна ефективність» – посідає 5 місце.

На Житомирщині впроваджується 80 інвестиційних проектів. У 2017 році Житомирщина залучила понад 2 млн дол. США прямих іноземних інвестицій. На нових підприємствах та розширених виробництвах створено більше 2,5 тис. нових робочих місць.

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО: область на 4 місці в Україні за темпами приросту виробництва валової продукції.

На підтримку АПК у 2017 році з обласного бюджету спрямували 6,1 млн грн для:

300 домогосподарств, яким відшкодували вартість доїльних апаратів;

сертифікації органічного виробництва 3 підприємств;

17 підприємств, які одержали компенсацію за вирощування льону;

46 підприємств, які отримали компенсацію за гречку.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ: Житомирщина входить до першої 5-ки у впровадженні заходів з енергоефективності. 77% котелень області переведено на альтернативу – у результаті 715 котелень за рік заміщують майже 1 млн куб. м. природного газу твердим паливом.

У минулому році жителі області взяли більше 5 тис. «теплих кредитів» (за 3 роки видано понад 10 тис. кредитів на утеплення).

РІК ДОРІГ: 2017 рік – перший рік митного експерименту. Відремонтовано 60 км доріг.

Дорожні об’єкти 2017 року – Південний обхід; права полоса дороги Житомир-Бердичів; відкриття 3 мостів у с.Рижани, с. Осиково, с. Рудня-Пошта; початок капітального ремонту Р-49 Васьковичі-Шепетівка (7 км, Радичі).

ОСВІТА: започатковано комплексний підхід до відновлення навчальних закладів – утеплення+яскраве фарбування ззовні+створення нового освітнього простоту+сучасні медіатеки+ закуплення автобусів+спеціалізоване обладнання+ремонт доріг.

У 2017 році більше 400 дітей охоплено інклюзивним навчанням у 183 школах області. Відкрито 6 дитячих садочків та 8 нових груп, у яких створено 446 додаткових місць для вихованців.

МЕДИЦИНА: Житомирська область першою визначилася з госпітальними округами та затвердила госпітальні ради.

Понад 80 млн грн спрямовано у минулому році на ремонти медичних закладів та придбання обладнання. Майже третина об’єктів, відкритих у 2017 році, – нові відділення, амбулаторії, обладнання у закладах охорони здоров’я.

Серед найпотужніших медичних проектів 2017 року:

сучасний реперфузійний центр – дозволяє проводити унікальні операції на серці, щомісяця лікується понад 100 пацієнтів;

діагностична лабораторія – комплексне обстеження за 1 день;

до діючого МРТ придбали КТ – понад 6 тис жителів області пройшли обстеження за рік.

СПОРТ: 46,7 млн грн спрямовано на підтримку спорту та оздоровлення у 2017 році, з яких майже 10 млн грн – на оздоровлення дітей.

Удвічі збільшено розмір стипендій та винагород за перемоги спортсменам – 50 щомісячних стипендій на загальну суму 1,5 млн грн; придбано 2 байдарки для школи професійної майстерності; створено 2 волейбольні команди – «Житичі» та «Полісся».

Голова ОДА Ігор Гундич взяв на власний контроль футбольну команду ФК «Полісся». Команда отримала нового тренера та матеріальну підтримку з боку обласної та міської влади.

ПІДТРИМКА УЧАСНИКІВ АТО: у 2017 році на лікування та медичну реабілітацію бійців спрямовано 2,5 млн грн, на професійну адаптацію – 2 млн грн. Покращено умови проживання для 51 родини загиблих бійців та для 32 поранених учасників АТО.

У минулому році Житомирська область зібрала та передала жителям Авдіїївки 22 тонни пального, 100 тонн гуманітарного вантажу, пересувну котельню; жителям Калинівці Вінницької області – шифер та дошки для відновлення об’єктів.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.