Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

КОМУ ЗАВАЖАВ ОЛЕГ БІЛЕЦЬКИЙ?

Подія, що сталася у Житомирі  7 лютого 2018 року, із певних причин залишилася «за кадром» важливих новин політичного життя . З одного боку, рішення сесії Житомирської районної ради мало коли заслуговують на увагу громади усієї Житомирщини, але цього разу під час позачергової сесії  Житомирської районної ради сталося таке, що претендує на сенсацію. Причому, із неприємним присмаком.

Ще задовго до старту сесії Житомирської райради було зрозуміло, що головним питанням її «порядку денного» стане спроба позбавити посади заступника голови районної ради Олега Білецького. Адже ініціатива 13-ти депутатів щодо сесії у «позачерговому режимі», якраз і стосувалася «дострокового припинення повноважень заступника голови районної ради О. М. Білецького». Найцікавіше полягало у тому, що ні ініціатори термінового сесійного зібрання, ні жодні посадовці чи представники політичних партій, що діють у Житомирському районі, не могли чи не хотіли аргументувати потребу та необхідність відставки Олега Білецького. Очевидно саме тому  до сесійної зали 7 лютого прибуло чимало громадських активістів із багатьох сіл Житомирського району.

Пізніше виявилось, що усі вони прибули на підтримку заступника  голови районної ради О. Білецького, але найбільшу цікавість викликала публічна аргументація причини чи провини, яка змусила певну частину депутатів ініціювати відставку популярного серед мешканців Житомирського району депутата Олега Білецького.

Звільнили за «ініціативою», але без пояснення

Проте найбільшою несподіванкою сесії Житомирської районної ради від 7 лютого 2018 року  стало те, що жодних причин чи аргументів, які  стосувалися негативних оцінок Олега Білецького, як депутата чи заступника голови районної ради, у той день так і не пролунало. Після того, як було оприлюднено саму суть «ініціативи 13-ти», процедура розгляду  питання звелась до того, що було сформовано комісію, яка мала провести відповідне таємне голосування. Вже коли комісія була сформована і доповіла про свою готовність до роботи, увесь зал чекав, що нарешті знайдеться хоча б один депутат, який висловить дорікання чи претензії на адресу Олега Білецького. Той, хто добре знає ситуацію у Житомирському районі, хто орієнтується у тематиці сесійних засідань Житомирської районної ради, достеменно розумів, що знайти недоліки, які «потягнуть» на «відставку» заступника голови районної ради Олега Білецького, у його роботі надзвичайно важко. Адже у більшості сіл Житомирського району О. М. Білецький відомий їх мешканцям якраз тим, що завжди прагнув бути безпосереднім учасником вирішення багатьох найважливіших і найскладніших проблем. Фактично жодне звернення  мешканців Житомирського району про ті чи інші недоліки та  важливі проблеми, яке  потрапляло до рук заступника голови Житомирської  районної ради, не залишалося без уваги та реагування з його боку. Більше того, як правило, Олег Білецький достатньо оперативно та фахово реагував на звернення селян і ніколи не відступав перед труднощами, які виринали у ході всіляких «розборок» у селах та громадах району. Таким чином, питання «так за що ж?», чи «кому заважав Олег Білецький?» постало у якості головної інтриги сесії Житомирської районної ради.

Для того, щоб картина подій, яка розгорталася у сесійому залі Житомирської районної ради, була зрозумілою у найважливіших деталях, зауважимо, що на сесію прибули громадські активісти із Кодні, Іванкова,  Туровця, Ліщина, Оліївки, Довжика, Сонячного, Корчака, Сінгурів , Вертокиївки та інших сіл району.

IMG_6171

Фактично кожен із них намагався виступити перед депутатами Житомирської районної ради і переконати їх у тому, що позбавляти Олега Білецького посади заступника голови районної ради, як мінімум, несправедливо, а ще більше – нерозумно і нелогічно. Адже саме О. М. Білецький став певним колективним «обличчям» депутатського загалу Житомирської районної ради під час складних ситуацій та конфліктів, коли цілий ряд інших депутатів не бажали, не могли, чи не вважали за потрібне втрутитись у розвиток подій. Натомість,  у виступах громадських активістів, які тривали майже годину, було висловлено багато критичних зауважень на адресу не лише депутатів, але й чиновників районної державної адміністрації. Найбільше критики лунало стосовно голови РДА Житомирського району Сергія Микитюка, частину дорікань на свою адресу почув і голова Житомирської районної ради, представник партії «Свобода» Сергій Крутій.  Проте голосів громадян-активістів ніхто не чув і, напевно, чути не збирався. Складалося враження, що ініціатори  розгляду  питання «про дострокове припинення повноважень» Олега Білецького були впевнені у тому, що їх почин буде підтриманий депутатською більшістю, а тому реагувати на виступи громадського активу ніхто із депутатів чи керівників Житомирського району  не вважав за потрібне.

Так воно, власне,  й сталося. Коли справа дійшла до голосування, одразу двадцять депутатів із 36-ти, що входять до складу ради (хоча для «вирішення питання» достатньо було й дев‘ятнадцяти) підтримали відставку О. М. Білецького. Навіть після оголошення результатів голосування ніхто із депутатів  так і не спромігся бодай реплікою чи, хоча б коротким коментарем пояснити людям, чому і за які «гріхи» Олега Білецького  позбавили посади заступника голови Житомирської районної ради. Фактично те, що відбулося 7 лютого 2018 року на сесії Житомирської районної ради, мало усі ознаки розправи, чи то – покарання незручного  «заступника». Мовляв, ніхто і  ні перед ким звітуватися у сесійному залі не буде, адже достатньо того, що  є думка, щоб зняти, щоб усунути, щоб провчити.

«Наступ на Білецького» готувався давно, але команда «ФАС!» прозвучала на початку «собачого» року

Ще напередодні позачергової  сесії Житомирської районної ради було зрозуміло, що ініціатива 13-ти депутатів просто так не могла з‘явитися. Було відомо, що на Олега Білецького давно точився «ніж» відставки, але до певного часу задум позбутися  аж занадто рішучого  та принципового заступника голови Житомирської  районної ради відкладався. Коли Олег Білецький намагався посприяти активістам Тетерівської об’єднаної громади у ситуації  протидії закриттю школи у селі Корчак, у районній раді це сподобалося далеко не усім. Коли ж той же заступник голови райради втрутився у «розбір польотів» навколо масової загибелі живності у річці поблизу Ліщина, це також було сприйнято у середовищі його колег-депутатів не вельми позитивно.  Громада Житомирського району добре пам’ятає ситуацію, коли Олег Білецький активно  відреагував на скаргу мешканців села Тарасівки щодо незаконності розміщеного неподалік села промислу із випалювання деревного вугілля, коли він же активно захищав земельні майнові права мешканців села Вертокиївки.

Але коли Олег Білецький не підтримав (а по суті виступив рішуче проти) приватизації районної аптеки №118, стало зрозумілим, що над заступником голови районної ради збираються «темні хмари». Тим паче, що тоді, коли депутати надали «зелене світло» процесу приватизації  сумнозвісної  аптеки, чітко вималювалася група депутатів, яким позиція всюдисущого заступника голови райради відверто набридла.  Ситуація навколо Олега Білецького стала ще похмурішою у січні 2018-го року, коли він вкотре виявив активну та дієву позицію щодо подорожчання вартості проїзду у приміському транспорті. Майже місяць часу знадобилося групі громадських активістів, яких відверто підтримував Олег Білецький, для того, щоб Житомирська обласна адміністрація на чолі із «самим» губернатором Ігорем Гундичем все ж таки закликала перевізників приборкати свої комерційні апетити. У підсумку – вартість проїзду на приміських «маршрутках» було  врегульовано, але  ворогів у О. М. Білецького прогнозовано додалося. І не лише тих, хто втратив чималі гроші  внаслідок зниження вартості проїзду у транспорті. Зрозуміло, що й представники виконавчої влади, яка була змушена під тиском активістів переглянути вартість пасажирських перевезень, не були особливо прихильні  до діяльності  Олега Білецького щодо зменшення вартості проїзду.   Ось якраз тут і знадобилися ті 13 «ініціаторів» із числа депутатів Житомирської районної ради, які зажадали позачергової сесії, а по суті – розпочали втілення плану-задуму по усуненню О. М. Білецького  з посади заступника голови райради. На чолі ініціаторів опинилися депутати від «чорнобильської партії» Віктора Развадовського на чолі з депутатом Василем Стахом.  Їх активно підтримали 4 депутати фракції БПП «Солідарність» та 2 депутати Опозиційного блоку. У принципі, вже тоді було зрозуміло, що депутатів,  які стали «під знамена» консолідованого наступу «на Білецького», буде достатньо багато. Проте була надія, що представники «Свободи» на чолі із головою районної ради С. Г. Крутієм,  разом із депутатами від Радикальної партії та колишніми однопартійцями О. М. Білецького із «Батьківщини» не віддадуть своїх голосів за відставку заступника голови районної ради. Втім, якщо «радикали» та депутати від «Батьківщини» відверто заявили про те, що  вимагати відставки Олега Білецького вони не будуть, то  голова Житомирської райради «свободівець» Сергій Крутій упродовж кількох годин тривалості позачергової сесії зберігав мовчанку.

Голосування було таємним, однак сьогодні всі знають, або  здогадуються, хто і як проголосував. Натомість відкритими залишаються запитання «чому?», «задля чого?».

Сила та наполегливість рекомендацій «зверху» була настільки потужною, що для відставки О. М. Білецького скликали позачергову сесію. А те, що підсумок результатів голосування був завідомо прогнозованим,  лише засвідчує «вагу» та силу організаторів відставки О. М. Білецького, які  забезпечили потрібний результат.

Так, Олег Білецький залишився без посади заступника. Цілком можливо, що хтось із депутатів- «ініціаторів» скликання позачергової сесії Житомирської районної ради  вже незабаром отримає нині  вакантну посаду.

Олег Білецький, який  позбувся начебто солідної представницької посади, але  не втратив авторитету, поваги та довіри  громадян Житомирського району. Ба більше, авторитет та політична «вага» відправленого у відставку і, тепер вже екс-заступника  голови районної ради, однозначно зросли.

 

Геннадій ГАЛІЦЬКИЙ,

депутат Оліївської сільської ради

об’єднаної територіальної громади

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.