Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

У ЖИТОМИРСЬКІЙ РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ НОВУ КНИГУ ГЕННАДІЯ МАХОРІНА

16 лютого в Житомирській центральній районній бібліотеці презентували  книгу депутата-свободівця, кандидата історичних наук Геннадія Махоріна «Українська національна революція 1917-1922 років і її перебіг на Житомирщині».

IMG_6201

Як розповів Г. Махорін, у монографії детально висвітлено процес державотворення України у відносно мирний період та в умовах воєнно-політичного протистояння 1917-1922 рр. Особлива увага приділена датуванню і локалізації боїв армії УНР проти більшовицьких військ, аналізу щоденного перебігу воєнних дій на теренах Житомирщини та у сусідніх регіонах. Окремою частиною книги є біографічний словник учасників визвольних змагань, життя яких пов’язане з Житомирщиною.

На основі численних архівних документів Г.  Махорін представив широку картину тих часів на Житомирщині, коли в Україні відбувався злет національно-визвольного руху, який переріс в національно-демократичну революцію на чолі з Центральною Радою. Українська революція започаткувала процес формування та відродила традиції української державності.

Г. Махорін подякував тим, хто допоміг у виданні книги, та подарував бібліотеці екземпляри монографії.

З промовою перед учасниками заходу виступив очільник Житомирського обласного осередку ВО «Свобода», депутат Житомирської обласної ради Сидір Кізін.

С. Кізін зазначив: «Геннадій Махорін випустив надзвичайну цікаву і важливу книгу, назва якої говорить сама за себе. Кожен читач зможе дізнатися детальніше про перебіг подій національної революції 1917-1922 років на Житомирщині.

Наша Україна була розшматована між сусідніми державами, зазнала різноманітних утисків: голодоморів, депортацій, полонізації, пацифікацій, величезних втрат національних ресурсів. Цей урок для України ми маємо пам’ятати, щоб не повторити помилок минулого, і ця книга — це нагадування про нього, про все те, що відбувалось на Житомирщині в період національного відродження історічної давності».

С. Кізін подарував бібліотекарям Житомирського району книги на історичну тематику Житомирщини.

Часто читачі цікавляться книгами історичної тематики, саме такі сьогодні я презентував бібліотекарям Житомирського району. Знаю, що ці видання чекають і з задоволенням будуть читати. Адже той, хто читає книжки, керуватиме тими, хто дивиться телевізор», – додав С. Кізін.

Під час спілкування з журналістами Сидір Кізін відповів на їх запитання, що стосувалися різних тем. Так, зокрема, газету “Приміське життя” цікавло питання сучасного стану взаємин між Польщею та Україною та  історичне минуле цих країн (питання це було актуальним, оскільки 16 лютого у Варшаві проходило засідання українсько-польської комісії з історичних питань за участі віце-прем’єр-міністрів України та Польщі Павла Розенка і Пйотра Глінського, – повідомляє у мікроблозі Twitter заступник міністра закордонних справ Василь Боднар).

Нагадаємо, що 13 грудня 2017 року президент Польщі Анджей Дуда висловив сподівання на вирішення з Україною питань історичного минулого у дусі добросусідства. Охолодження у взаєминах між Польщею та Україною настало після рішення Українського інституту національної пам’яті призупинити польські пошукові та ексгумаційні роботи на території України).

Довідково. Геннадій Махорін – кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних наук Житомирського національного агроекологічного університету, організатор центру історико-демографічних досліджень та біографістики при ЖНАЕУ, голова Асоціації інтелігенції Житомирськох області заступник голови Житомирської обласно «Просвіти» ім. Т. Г. Шевченка, депутат Житомирської міської ради VII скликання

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.