Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

393 УЧАСНИКИ АФГАНСЬКОЇ ВІЙНИ ТА 134 СІМ’Ї ЗАГИБЛИХ І ПОМЕРЛИХ “АФГАНЦІВ” ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ ВІД ВІКТОРА РАЗВАДОВСЬКОГО

29 років тому завершилося дев’ятимісячне виведення радянських військ з Афганістану, де солдати, старшини і офіцери колишнього СРСР демонстрували чудеса мужності, витримки й винахідливості у неоголошеній та, як засвідчив час, невиправданій дев’ятилітній війні (грудень 1979 – лютий 1989 рр.).

Щороку впродовж майже трьох десятків літ 15 лютого у містах, селищах і селах Україна вшановує пам’ять загиблих та померлих внаслідок бойових поранень на далекій чужій землі своїх синів і дочок під час цього збройного протистояння. За офіційною статистикою, в Афганській війні взяли участь 3360 українців.

“Війни – найбільші трагедії в історії людства. Чи є у війни переможці? Ні! У війнах не може бути переможців, бо війна – це смерть, яка забирає найдорожче у людини – її життя. Бо війна – це каліцтво: як духовне, так і фізичне. Бо війна – це справжнє пекло. Можна побудувати дороги, нові міста, зорати поле і засіяти його зерном, відродити економіку. Але примусити битися серце у мертвої людини — неможливо, залікувати зранену душу, не залишивши величезного рубця, – неможливо. Не бачити страхітливих снів, коли ішов у бій і втратив друга, – не можливо, – наголосив в урочистому зверненні учасник бойових дій в Афганістані Віктор Развадовський. – Шановні воїни-інтернаціоналісти, прийміть сердечні побажання добра з нагоди 29 річниці закінчення нашого перебування в Афганістані. Щастя, здоров’я та успіхів вам у справах. Низько схиляю голову перед вами, матерями, вдовами і родичами воїнів, які героїчно загинули за Батьківщину. Усім бажаю миру, сімейного благополуччя, злагоди, віри у справедливість і добробуту у нашому спільному домі – Україні!”

Щирі слова вдячності своєму бойовому колезі, народному депутатові України Віктору Развадовському за постійну увагу до них, посильну організаційну та матеріальну допомогу у вирішенні проблемних питань як індивідуального характеру, так і бойового братства загалом висловили ветерани афганської війни Житомирщини.

“Тільки до цьогорічної дати 393 учасники тієї війни, сім’ї 19 загиблих та 115 померлих побратимів отримали від Віктора Йосиповича фінансову допомогу. За його активного організаційного та матеріального сприяння багато літ поспіль відбуваються урочисті заходи у Житомирському, Любарському, Романівському, Чуднівському районах та у місті Житомирі. А це – бажана можливість для нас зустрітися разом, поспілкуватися, скоригувати дії з відстоювання своїх законних прав. Крім цього, під посильною опікою Віктора Развадовського, який знає справжню ціну війни і миру, перебувають й учасники АТО, представники їхніх сімей та ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС. Навіть такий далеко не повний перелік благородних вчинків промовляє багато про що”, – сказав керівник Житомирської міської Спілки ветеранів афганської війни Юрій Панасюк.

Михайло ХОТИМИР

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.