Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ДОВЕДЕНІ ДО ВІДЧАЮ ЖИТЕЛІ ВЕРЕСІВ ВІДСТОЮЮТЬ СВОЄ ПАСОВИЩА У ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ПОКИ ЩО…

6 лютого перспектива втрати практично усіх пасовищ для своїх годувальниць-корів вивела на стихійне зібрання жителів села Вереси. Навіть попри те, що на вулиці лютував чи не найсильніший мороз цьогорічної зими.   Люди зібралися у приміщенні сесійної зали сільської ради.

вереси 2

А спонукали людей до такого відчайдушного кроку чергові рішення чиновників головного управління Держгеокадастру у Житомирській області щодо дев’яти пасовищ, землі під які з власних паїв (для зручності вигону корів з різних вулиць) влітку 2002 року погодили виділити 600 жителів Вересів.

Зважаючи на тривалу відсутність коштів у бюджеті Вересівської сільської ради, юридичне оформлення зазначених земельних ділянок під громадські пасовища розпочалося у 2014 році. Того ж року на звернення Вересівського сільського голови Олександра Шута головним управлінням Держземагенства у Житомирській області було зареєстровано дев’ять наказів про надання дозволів на розробку проектів землеустрою під пасовища, загальною площею 230,636 га.

Однак, “на підставі невідповідності електронного документа (проектів із землеустрою, – авт.) установленим вимогам”, Державним кадастровим реєстратором приймалися рішення про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру. Іншими словами – не узаконювалися громадські пасовища. Та ще й не раз.

А тим часом, поки тривала робота з усунення виявлених недоліків, головним управлінням Держгеокадастру в Житомирській області, у відповідь на звернення 30 громадян України, які не мають жодного відношення не лише до колишнього КСП “Вереси”, а й самого села (за виключенням однієї особи), видаються накази про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 60 га цих земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

Далі – більше. Поки громада через звернення до народного депутата України Віктора Развадовського, Житомирської обласної адміністрації та правоохоронних органів справедливо намагається відстояти своє право на ці 60 га пасовищ, категорично проти їх виділення невідомим 30 особам висловлюється Вересівська сільська рада, в результаті чого ухвалами слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира накладається арешт на спірні ділянки землі, з’ясовується, що жителі Вересів, власники біля 300 голів ВРХ, уже найближчим часом внаслідок аналогічних вчинків чиновників Держгеокадастру можуть втратити право і на інші 170 га пасовищ.

Схема, як мовиться, – не нова і відпрацьована до деталей.

Щоб не допустити такого свавілля, люди, у відчаю та не стримуючи сліз, заявили про свою готовність і до перекриття найдовшого європейського автошляху (дороги Е40), і до захисту пасовищ з вилами в руках, навіть, якщо їм протистоятиме вишколена озброєна охорона нових потенційних власників їхньої землі.

28

Перед присутніми на заході виступили голова райради Сергій Крутій та голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, депутати райради 7-го скликання Геннадій Горбенко, Василь Козел, Володимир Оржехівський та Василь Стах.

Зокрема, керівник фракції чорнобильців Василь Стах повідомив людям, що їхнє нове звернення до Віктора Развадовського за підписом майже трьохсот жителів Вересів оперативно розглянуто та спрямовано для вжиття передбачених вітчизняним законодавством заходів до Генеральної прокуратури і Міністерства внутрішніх справ України.

Василь Козел та Володимир Оржехівський порекомендували жителям Вересів подати відповідний колективний судовий позов та домагатися не лише зупинення будь-яких дії щодо цих земельних ділянок з боку працівників Держгеокадастру до розгляду питання по суті, а й зобов’язати рішенням суду Державного кадастрового реєстратора до внесення відомостей по дев’яти пасовищах до Державного земельного кадастру.

Сергій Крутій та Сергій Микитюк запевнили людей в організаційній та фінансовій підтримці відповідно райрадою та райдержадміністрацією їх судового позову.

Збори жителів Вересів під головуванням Володимира Процка (секретар – Ніна Захарчук) погодилися відстоювати свої права на землю під пасовища через колективні звернення до обласної прокуратури та суду. Та, якщо до березня виявляться не почутими у судах та владних кабінетах, залишили за собою право вдатися до радикальних дій.

Після розгляду земельного питання, мешканці Вересів, керівництво села і району, депутати райради результативно поспілкувалися також на тему громадських перевезень: цін на цю послугу, порушення водіями правил дорожнього руху та можливості зміни маршруту Житомир-Вереси.

Михайло ЛЕВАДА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.