Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

РОБОТА З ОБЛАШТУВАННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО ПРОСТОРУ У ЖИТОМИРСЬКОМУ РАЙОНІ РОЗПОЧАТА

У квітні 2017 року під час робочого візиту в Житомирську область Марина Порошенко разом з головою Житомирської облдержадміністрації  Ігорем Гундичем був  підписаний меморандум про включення Житомирської області до експериментального проекту з інклюзивної освіти.

26 липня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 545 «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр».

У преамбулі постанови рекомендовано органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади впродовж двох місяців утворити інклюзивно-ресурсні центри з розрахунку один центр не більш як на 7 тисяч дітей, які проживають на території об’єднаної територіальної громади (району) та на 12 тисяч дітей, які проживають у місті.

Метою створення інклюзивно-ресурсних центрів є забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-х до 18-ти років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Влаштування інклюзивного простору у Житомирському районі, що включає в себе медіатеку, ресурсну кімнату та інклюзивно-ресурсний  центр буде здійснено у Новогуйвинській гімназії.

Рішенням 15 сесії Житомирської районної ради створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр Житомирського району Житомирської області» та затверджено Статут.

Першою перепоною на шляху створення Центру перед відділом освіти Житомирської райдержадміністрації постало питання його державної реєстрації. У державних реєстраторів було багато сумнівів, адже потрібно було зареєструвати установу такого профілю першими в області.

І вже сьогодні відділ освіти звітує, що «Інклюзивно-ресурсний центр Житомирського району Житомирської області» зареєстровано приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Сєтаком Віктором Ярославовичем.

Саме завдяки високій кваліфікації юристів нотаріальної контори Центр було зареєстровано впродовж однієї доби, а Віктор Ярославович здійснив реєстрацію ще й безкоштовно.

Відділ освіти Житомирської райдержадміністрації щиро дякує всім працівникам приватної нотаріальної контори Сєтака В. Я. за гарний початок «життєдіяльності» Центру і сподівається, що в подальшому знайде такого ж відповідального і добросовісного підрядника та сформує доброзичливий, злагоджений колектив.

Ресурсна кімната – додатковий інструмент для адаптації психологічного та фізичного здоров’я дітей з особливими освітніми потребами, кімната стане гарним помічником для успішного впровадження інклюзивного навчання, адже вона дозволяє емоційно розвантажити дитину, зняти нервове збудження, знизити рівень агресії, тривожності, активізувати мозкову діяльність, займатися зі спеціалістом в індивідуальному порядку.

Медіатека – це колекція нових сучасних носіїв інформації, організований доступ до світових інформаційних ресурсів INTERNET, комфортне середовище, яке сприяє розвитку самопізнання та допитливості.

За підтримки гранту проектів Програми розвитку ООН в Україні «Швидке реагування» та при безпосередній допомозі і підтримці начальника обласного управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації Шевчук Лариси Петрівни розпочаті роботи з облаштування в Новогуйвинській гімназії медіатеки та ресурсної кімнати. Нині тут проводяться ремонтні роботи: замінені на нові, енергозберігаючі, вікна, двері, будівельною організацією проводяться роботи по вирівнюванню стін, облаштуванню підлоги в приміщенні тощо. Ремонт приміщення будівельники обіцяють завершити ще до закінчення лютого місяця цього року.

Відділ освіти Житомирської районної адміністрації сподівається, що інклюзивний простір у Житомирському районі «на повну силу» запрацює уже в червні цього року.

 

Світлана ДАВИДЕНКО,

начальник відділу освіти

Житомирської райдержадміністрації

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.