Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ЛІЦЕЇСТИ ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ КРУТ

У Житомирському обласному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей Житомирської обласної ради  29 січня провели захід, присвячений 100-річчю бою під Крутами.

Учасниками заходу стали  ліцеїсти, колектив ліцею, його директор  Людмила Корінна,  голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода»,  депутат обласної ради Сидір Кізін, Левко Лук’яненко — український дисидент, Герой України.

Зробивши невеличкий екскурс в історію, Сидір Кізін  розповів ліцеїстам історію  трагічного бою під Крутами, в якому українські студенти протистояли 4-тисячному війську, захищаючи українську державність.

– Слова  Левка Лук’яненка про те, що  головним для  держави є її національна свідомість,  і що саме вона веде до свободи, актуальні сьогодні, як ніколи. І ми маємо пам’ятати, що українці повинні лише на свої сили сподіватися. Прапор боротьби за волю України нині тримаєте ви – молодь,-  сказав Сидір  Кізін.

 Перед ліцеїстами  виступив Левко Лук ‘яненко.

– Ви розумієте, що  у країни, з якою зараз йде війна на сході України, залишається  гнобинна сутність, вона не міняється, суть російської нації в тому, що вона загарбницька та імперіалістична, її природа — загарбницький імперіалізм, – сказав Левко  Лук’яненко.

Бібліотека ліцею отримала комплект  книжок Л. Лук’яненка з його автографами.

крути2

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, за 130 км від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом  російської червоної армій під керуванням М. Муравйова та загоном із чотирьох сотень вояків київських курсантів і козаків «Вільного козацтва».

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника та здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії й мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір.
Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом жертовності в боротьбі за незалежну Україну. У березні 1918 року урочисто перепоховали тіла 28 полеглих вояків-студентів на Аскольдовій могилі в Києві.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.