Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

АКТИВІСТИ ВИМАГАЛИ ВІД ГОЛОВИ ОДА ІГОРЯ ГУНДИЧА РОЗІБРАТИСЯ З ПІДВИЩЕНИМИ ТАРИФАМИ НА ПРОЇЗД

16 січня громадські активісти з Ліщина, Миролюбівки, Туровця, Сонячного, Кодні, Вертокиївки, Троянова Житомирського району та  Іванкова Андрушівського району  зустрілися з головою Житомирської ОДА Ігорем Гундичем з приводу необґрунтованого підняття цін на проїзд в  маршрутних автобусах.

– Не встигли люди оговтатись від підняття вартості на комунальні послуги, як  отримали наступний удар по і так злиденному бюджету сімей. Цього разу – від автоперевізників на приміських маршрутах, – розповів заступник голови Житомирської районної ради Олег Білецький, який був присутній на цій зустрічі. –  Не дивно, що така  ситуація спровокувала супротив  активістів.

Скарги активістів щодо завищених тарифів стосувалися переважно перевізника  А. Савіцького, на маршрутах якого  тарифи зросли найбільше.

Так, до Високої Печі  з Житомира  33 км, вартість проїзду  19 гривень, до Глибочанської сільської ради відстань 50  км, вартість проїзду 25 гривень.  З 1 січня тарифи на цих маршрутах не зросли.

А от на маршрутах А. Савіцького до Миролюбівки замість 20 гривень проїзд вже становить 31 гривню, до Головенки  було 18 гривень, зараз – 27 гривень. Хоча відстань на цих маршрутах майже на половину менша.

Раніше тариф на проїзд на приміських маршрутних автобусах встановлювався Житомирською облдержадміністрацією. Після 6 травня 2015 року перевізники самостійно визначають вартість проїзду, на свій розсуд  (Постанова КМУ від 25 березня 2015 р. № 240). А органи місцевого самоврядування та держадміністрації усунулись від регулювання цінової політики та дотримання норм при перевезенні пасажирів, прописаних у законодавстві.

Це породило можливість ведення нечесної конкуренції (або відсутності такої взагалі) та корупційних змов між перевізниками. Відсутність конкуренції впливає на підвищення ціни проїзду, і дає можливість перевізникам диктувати свої умови, без врахування фінансових можливостей пасажирів. Виникають питання: яку долю в  тарифі складають вартість пально-мастильних матеріалів, зарплатня працівників тощо?   Окрім того, немає  важелів впливу на незаконний обіг готівки — коштів на проїзд, які громадяни сплачують без отримання квитків. Необлікований  прибуток, який неможливо контролювати та справедливо оподатковувати, осідає не тільки в кишенях перевізників.

Ігор Гундич переконав активістів у тому, що для нього є пріоритетними інтереси людей, а не перевізників. Протягом тижня обласна адміністрація перевірить пасажиропотік на приміських маршрутах, а потім  відбудеться розмова з перевізниками щодо  встановлених ними тарифів.

Ігор Гундич також зазначив, що при проведенні нових конкурсів обов’язково у договорі буде прописуватися тариф, який не буде змінюватися протягом року.

Жителі сіл Житомирського району запропонували адміністрації, як органу виконавчої влади, напрацювати зміни до Постанови Кабміну №240 від 25 березня 2015 року, щоб перевізники не могли самостійно встановлювати ціну за проїзд.

Людмила  Лєпєтан з Ліщина заявила: якщо до 25 січня не буде встановлено обґрунтовану вартість проїзду, мешканці сіл Житомирського району змушені  будуть вийти на акції протесту.

Вже 17 січня за  дорученням голови ОДА Ігоря Гундича працівники адміністрації з 6-ї години ранку почали перевіряти пасажиропотік на приміських маршрутах.

Форма містить у собі дані про автобус, час відправлення, час прибуття, кількість пасажирів, де зайшли і де вийшли тощо.
Після перевірок акти обстежень будуть передані департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва ОДА для детального аналізу, про це повідомила прес-служба адміністрації.

– 17 січня до мене надійшла інформація від мешканців села Кодня про те, що перевізник вдається до шахрайства –  встановлює додатковий рейс  задля того, щоб ввести в оману перевіряючих, які обліковують пасажиропотік на даному маршруті. Таким чином спритний перевізник хоче показати, що його маршрут нібито збитковий і це змусило його підвищити тарифи, – повідомив редакції «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» заступник голови Житомирської районної ради Олег Білецький. –   Ось до чого доводиться вдаватися, щоб уникнути відповідальності за необґрунтоване підвищення вартості проїзду.

Олексій ПРОЦЕНКО

(Фото з сайту Житомирської ОДА)

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.