Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ВІД ШКІЛЬНОГО ПОРОГУ – ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ВЕРШИН!

У комунальному закладі «Березівський навчально-реабілітаційний центр» Житомирської обласної ради навчаються діти з особливими освітніми потребами. Тут вирує повсякденне шкільне життя з усіма турботами і щоденними проблемами: уроки за розкладом, відпочинок, заняття в гуртках. Здається, нічого особливого. Та якщо придивитися уважніше, то… А в тім, все по порядку.

IMG_5330

У навчальному закладі кожен займається улюбленою справою. Та надто діти люблять уроки фізкультури. У спортивний зал біжать хлопчики і дівчатка, як тільки трапляється вільна хвилина. Нікого не треба переконувати, що здоров’я – то найцінніший скарб людини. А скільки ж то треба було докласти сил і терпіння, щоб переконати слабочуючу дитину серйозно ставитись до тренувань, займатися спортом.  І ці перші кроки допомогли зробити справжні майстри своєї справи Глабчук Василь Андрійович, Краснощоков Олександр Олександрович, адже спорт – це велика праця, яка вимагає перемоги над собою. І тільки завдяки наполегливості і терпінню можна досягти бажаних результатів.

Сходинки до Олімпу почали закладатися ще з 1984 року, коли волейбольна команда хлопчиків і дівчаток була постійним переможцем або призером Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе». Престиж волейболу у закладі зростав, вихованці шліфували свою майстерність, беручи активну участь у різноманітних спортивних змаганнях з волейболу на різних рівнях. У 1997 році вийшов указ Президента України «Про підготовку та участь спортсменів України в Олімпійських, Паралімпійських, Всесвітніх іграх глухих, Спеціальній олімпіаді, чемпіонатах світу та Європи», який додав наснаги та натхнення  спортсменам та їх  тренерам. До складу національної збірної з волейболу увійшли  п’ятеро випускників школи, які брали участь у Всесвітніх іграх глухих, що проходили у 1997 році в Данії.

ХІХ Дефлімпійські ігри – найпрестижніші змагання третього тисячоліття  – відбулися в Італії. Збірну України з волейболу представляло троє учнів школи та четверо випускників. Повернулися спортсмени додому зі срібними медалями.

Тріумфальним став виступ збірної команди України на ХХ літніх Дефлімпійських іграх в австралійському місті Мельбурні, до складу якої входило восьмеро випускників і учнів школи. Жіноча та чоловіча збірні команди з волейболу завоювали золоті медалі. Серед дефлімпійських чемпіонів – випускники: Будзінський Роман, Дейнека Леонід, Завіруха Ігор, Помінчук Олександр, Розбіцький Віктор, Цимовський Єгор, Дем’янчук Сергій, Себестьянович Юлія. А далі були перемоги, перемоги….

2012 рік, 2013 рік –  перемога в чемпіонаті світу  та  в Дефлімпійських іграх в Болгарії; 2017 – українська збірна стала срібним призером Дефлімпіади в Туреччині.

У Березівському  навчально-реабілітаційному центрі, єдиному  в Україні серед закладів для дітей з особливими освітніми потребами, виховано  12 дефлімпійських чемпіонів з волейболу, 14 чемпіонів світу, 16 чемпіонів Європи, 7 Заслужених майстрів спорту, 8 майстрів міжнародного класу, більше 120 чемпіонів України. 8 спортсменів та їх тренери  відзначені державними нагородами (орденами княгині Ольги, Данила Галицького, «За заслуги»).

IMG_5383

Спортсмени-олімпійці – кумири для всіх дітей закладу. Вони часто відвідують школу, яка відкрила їм шлях у великий спорт, дала путівку у самостійне життя, адже сходинки до олімпійських вершин починалися саме зі шкільного порогу. Рідна школа гартувала їхній олімпійський характер.

Вже стали традиційними щорічні Олімпійські уроки, зустрічі з видатними спортсменами. Треба бачити очі дітей, коли до них звертаються дефлімпійці.  У цих очах – вогники бажання бути схожими на них, брати приклад у всьому, і неодмінно стати такими, як вони. У кінці таких зустрічей діти дарують  спортсменам свої задушевні пісні, запальні танці. А гості – подарунки. І обов’язково – волейбольні і футбольні м’ячі, щоб грали і перемагали. Перемагали суперників і самих себе, щоб не втрачали віри у свої можливості.

Людмила ЯСКЕВИЧ,

вчитель української мови

та літератури

 комунального закладу

«Березівський

навчально-реабілітаційний центр»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.