Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЗГАДУЮ В’ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА…

24 грудня Українська нація буде відзначати 80 років з дня народження Героя України, лідера Руху В. М. Чорновола.

Сьогодні ветерани-рухівці діляться спогадами, розповідають молоді про життєвий шлях та роки боротьби Вячеслава Максимовича за Незалежність України. Мені довелось тісно співпрацювати та часто зустрічатись з Головою Руху в 1998-1999 роках. Останні роки життя були дуже важкими для нього. Він мені неодноразово говорив: «Пане Олеже! Я інколи думаю і не можу відповісти собі, коли мені було важче – у таборах, чи нині. Адже я і гадки не мав, що мене будуть зраджувати друзі». Я не впевнений, що їх можна назвати друзями. Люди, які прийшли до влади використавши ім’я Чорновола, переступили його заради матеріальних благ.

Я з теплотою згадую день народження В. М. Чорновола в 1998 році. Я тоді прибув до фракції Руху у Верховній Раді. До зали, де проходило святкування, мене провів координатор фракції В. Коваль. Коли Вячеслав Максимович побачив мене, то буквально побіг назустріч, ледь не перечепившись за доріжку, зі словами: «Погляньте, хто до мене приїхав! Це голова Малинської районної організації Руху Олег Лагнюк!».

І почав розповідати, як він відвідував Малинщину, як зустрічався з рухівцями. Він навіть жодним словом не обмовився про конференцію Житомирського крайового Руху, на якій тодішній голова обласної організації Руху Святослав Васильчук обливав його брудом, після чого Вячеслав Максимович зі сльозами на очах залишив засідання. Я цей епізод запам’ятав на все життя. Васильчук тоді зробив перший крок, який примусив Вячеслава Максимовича “гасити пожежу” в Русі. І ми – малинські рухівці – йому в цьому допомагали. Троє делегатів Зборів Руху від Малинської РО НРУ підтримали лідера Руху як на першому, так і другому етапі IX Зборів Руху.

Нас напередодні так званого X З’їзду НРУ виключили з партії, але на другому етапі IX Зборів нас поновили, і мою кандидатуру до Центрального Проводу Народного Руху України вніс В. М. Чорновіл. Я докладав максимум зусиль, щоб допомогти нашому лідеру і робив усе що було в моїх силах.

Я часто згадую наші останні зустрічі та розмови напередодні його трагічної загибелі. Віддаючи шану своєму кумирові, Герою України В. М. Чорноволу, я дав собі слово увіковічнити його ім’я на Житомирщині. Ще в 1999 році вулиця, названа його іменем, з’явилась в м. Малині, згодом – в Житомирі, Бердичеві, Новограді-Волинському, Коростені, Овручі, Довбиші, його ім’я носить школа м. Радомишль, бібліотека в смт. Брусилів.

До дня 80-річчя з дня народження В. М. Чорновола я провів 14 уроків у навчальних закладах з «Чорноволівськими читаннями». Рухівці мають постійно розповідати молоді про незламного борця за Соборну Самостійну Українську Державу. Життя Чорновола – це приклад патріотизму та самопожертви в ім’я України.На прикладі його життя ми маємо виростити нове покоління українців.

Слава Чорноволу!

Олег ЛАГНЮК,

голова Житомирської обласної (крайової)

організації Народного Руху України

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.