Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Ігор ГУНДИЧ: «ЯКБИ Я НЕ СТАВ ГРЕБТИ ПРОТИ ТЕЧІЇ, ЧЕРЕЗ 2-3 РОКИ ПЕРЕТВОРИВСЯ Б У ЗВИЧАЙНОГО АПАРАТЧИКА»

Пройшов рік (навіть трошки більше) з новим головою Житомирської обласної державної адміністрації. Не беруся давати суб’єктивні оцінки роботі Ігоря Гундича на цій посаді, але впевнений, що буквально кожен на Житомирщині відчував і бачив, що в області влада є. Присутність голови ОДА відчувалася буквально всюди, де відбувалося щось важливе. Але енергійному босові потрібна і відповідна команда! З питання про команду і почалася розмова з головою Житомирської обласної державної адміністрації  Ігорем Гундичем.

– Ви задоволені нинішнім складом своєї команди?

– За час мого перебування на посаді голови облдержадміністрації змінилося більше 10-ти керівників структурних підрозділів, а також ряд керівників апарату. Однак я думаю, що і нинішній колектив ОДА не зовсім готовий бігти зі мною в одному темпі. Мені подобаються люди, які засинають з думками про роботу і прокидаються з ними, які горять роботою, а не відбувають якусь повинність з 9-ти до 18-ти. І якби я не став гребти проти течії, через 2-3 роки перетворився б у звичайного апаратчика, яких тут чимало. Такі люди мені не підходять. Я думаю, ще будуть кадрові зміни.

– 60 відсотків території Житомирщини – вже під 46 об’єднаними територіальними громадами. Це кращий показник у країні. Але чи всі створені об’єднання життєздатні?

– Період критики децентралізації вже пройшов. Опонентів у реформи немає. У останніх виборах в ОТГ брали активну участь всі політичні сили, причому була дуже серйозна боротьба. Сьогодні потрібно думати, як розвивати об’єднані громади. Однак виборці проголосували за дуже різних голів ОТГ. Є такі голови, які йдуть в ногу з часом, мають стратегічне мислення, планують, як повинна розвиватися громада, вчаться самі. А є такі, які, крім збільшення штату адмінапарату, більше нічим похвалитися не можуть. Коли я збирав голів ОТГ, я їм чітко пояснив, що ті, хто буде роздмухувати штати, у наступному році державної підтримки отримають найменше. І в рамках своїх повноважень я подбаю про це.

– Чи достатньою була державна підтримка ОТГ в 2017 році?

– У цьому році держава виконала свої зобов’язання, і ОТГ Житомирщини через Державний фонд регіонального розвитку отримали майже 140 мільйонів гривень, плюс ОТГ безпосередньо з бюджету отримали 155 мільйонів гривень субвенцій на розвиток. Але ми зіткнулися з проблемою, що деякі громади не можуть їх своєчасно використати – не мають комплексного підходу! Наприклад, міняють вікна в школі, а дах тече і територія не облаштована. На грудневій зустрічі з головами ОТГ я сказав, що якщо в наступному році не побачу комплексного підходу, субвенцію погоджувати не буду. У мене складається враження, що деякі голови за рахунок субвенції, яка призначена для розвитку громади (а бюджети громад зросли в 2-3 рази), вирішили позатикати дірки, підняти собі зарплати, нагородити себе преміями та роздути штати адмінработніков. Думаю, що мене почули всі. Слід також врахувати, що вибори були лише рік тому, в грудні 2016, і бюджет наспіх приймався, тому щось не врахували. Але 2018-й розставить все і всіх по своїх місцях, і люди зможуть дати об’єктивну оцінку тим, кого вони обрали . Сподіваюся, у 2020 році в результаті виборів до місцевих органів влади бездарні керівники ОТГ підуть шукати іншу роботу, а їх місце займуть енергійні, грамотні менеджери.

– У Житомирщини величезний інвестиційний потенціал. Коли інвестори в чергу вишикуються?

– Бойові дії на сході країни, безумовно, впливають на інвестиційний клімат. Але коли інвестори до нас потрапляють, ми робимо все, щоб вони тут залишилися. Ми створили Агентство регіонального розвитку, де можуть спілкуватися з інвесторами на їх мові. І ми зацікавлені не тільки в зарубіжних інвесторах. Ми йдемо назустріч усім, хто готовий робити бізнес на Житомирщині.

– Які інвест-проекти вже запускаються в роботу?

– Нещодавно підписаний меморандум про співпрацю з австрійською компанією, яка збирається будувати в Попільнянському районі завод з виробництва біоетанолу. На днях підписав 4 меморандуми про максимальне сприяння з українськими і зарубіжними інвесторами. Зокрема, про будівництво потужних сонячних електростанцій з датськими та ірландськими інвестиціями, про виробництво ефірних масел – з польськими і про виробництво бетонних конструкцій – з вітчизняним інвестором.

Я готовий брати інвестора за руку, показувати йому об’єкти і земельні ділянки та водити по інстанціях, в тому числі, в Держгеокадастр, обленерго, Житомиргаз, оскільки розумію, що бюрократична система не завжди сприяє залученню інвестицій. Для полегшення входження інвесторів в область створили Раду інвесторів, до якої, крім інвесторів, входять керівники структурних підрозділів адміністрації. І якщо у інвестора виникає проблема, ми тут же з’ясовуємо, чому вона виникла і як її оперативно усунути. Це дуже ефективний механізм. На Житомирщині впроваджуються вже 80 інвестиційних проектів. На нових виробництвах створено 2000 нових робочих місць.

– Приємно бачити на наших майже відсутніх дорогах асфальтоукладальників. Дороги почали ремонтувати по-справжньому. Але ми очікували більшого. Не проведено, зокрема, анонсований ремонт ділянки дороги від Житомира до Черняхова. Та й вся автодорога Житомир-Виступовичі в латках і ямах. Область обділили грошима на ремонт доріг?

– Так, не всі дороги встигли зробити. Хотіли за гроші від «митного експерименту» зробити 40 об’єктів, але зробили тільки 23. На це є і об’єктивні причини, і суб’єктивні.

– Яким очікується рік 2018 й в плані темпів ремонту доріг?

– Невикористані кошти, які нам надходять від митниці, залишаються на наступний рік. І все задеклароване ми в наступному році зробимо, причому з більш високою якістю, оскільки почнемо роботи вже з квітня. Нагадаю, в цьому році ми почали пізно через безліч погоджень, і не одразу було ясно, як буде працювати митний експеримент.

– Ходять чутки, що так званий «митний експеримент», за рахунок якого на ремонт доріг витратили не один мільйон, хочуть припинити. Чи так це?

– Експеримент триває, і це дуже мудре рішення народних депутатів і Кабміну – необхідна серйозна фінансова підтримка ремонту місцевих доріг, які в 2018-му переходять на баланс області. Дороги ці в поганому стані, а деякі – в дуже поганому. Багато грунтових доріг і бруківок. Таких – 3 тисячі кілометрів із 7-ми, які нам передають.

– Грошей вистачить на все заплановане?

– Грошей ніколи багато не буває. І скільки б їх не виділяли, завжди буде мало. Але якщо говорити про 2018 рік, то держава на дороги місцевого значення, контроль над якими Держслужба автодоріг передає області, виділяє нам 615 мільйонів гривень. Що стосується доріг загальнодержавного значення, які проходять по Житомирській області, на їх утримання і ремонт бюджетом передбачено більше 860 мільйонів гривень.

Зокрема, виділено кошти на завершення автодороги М-21 (дорога на Бердичів), виділили 80 мільйонів на ремонт дороги Р-49 (яка з’єднує Коростень і Новоград-Волинський), на ділянку дороги Н-03 (Чернівці-Житомир), який проходить по Житомирській області, в Держбюджеті передбачено 330 мільйонів гривень, всього ж на її ремонт виділено 1 мільярд. Є всі підстави стверджувати, що період з 2018 по 2020 роки дійсно стануть роками доріг. Українці, в тому числі і жителі Житомирщини, цілком заслуговують, щоб їздити в своїй країні за європейськими дорогами.

– Як сприйняті населенням обласні програми «Власний дім», «Теплий дім», чи немає черги за доїльними апаратами і сонячними батареями, частина вартості яких готовий компенсувати обласного бюджету?

– Важливо не просто прийняти програму – важлива її реалізація, її потрібність людям. Ми реанімували програму «Власний дім», і в 2017 році пільгові кредити під неї взяли вдвічі більше людей, ніж в 2015-му і 2016-му роках. Ми збільшили суми кредитування. Якщо раніше давали 200 тисяч на будівництво будинку, 150 тисяч – на купівлю житла і 100 на реконструкцію, то в цьому році – на будівництво житла передбачено 300 тисяч. На наступний рік суми для фінансування цієї програми не зменшаться. І молоді сільські родини, а також неповні сім’ї, можуть брати пільгові кредити на житло під 3% річних на термін до 30 років. Інші – на 20 років. Така підтримка вкрай необхідна, вона мотивує сільських жителів і фахівців, яких не вистачає, будувати своє життя на своїй землі і розвивати своє село. 23 сім’ї вже скористалися цими кредитами.

Коли ми запускали програму зі встановлення приватних сонячних електростанцій (учасник програми бере кредит на ці цілі в банку, а ОДА компенсує йому до 20% від тіла кредиту, але не більше 50 тис. грн.), розраховували, що кредит візьмуть максимум 35 домогосподарств. А взяли кредит вже 60 сімей. Це не роздача грошей, а співпраця з населенням області, яке прагне йти в ногу з часом і робить всю область більш енергонезалежною.

– Програма фінансової підтримки підприємництва теж заробила?

– Нагадаю, відповідно до цієї програми, ми відшкодовували підприємцю, який взяв кредит під виробництво, розмір облікової ставки НБУ. Програма працювала слабо – за рік кредити взяли тільки дві компанії. Ми порадилися з підприємцями і банкірами, підняли максимальний розмір кредиту до 1,5 млн грн, а також розширили спектр тих, хто має право на участь у програмі – це всі, хто створюють робочі місця і займаються переробкою місцевої сировини. У 2018 року учасниками такої програми зможуть стати до 20-ти підприємств.

– Про футбол і стадіон. Футбольний клуб в Житомирі вже є. Коли він зіграє на своєму полі? В цьому році ми мріяли побачити газон, але поки не видно.

– Я теж був би не проти побачити газон на футбольному полі. Але колишній проект не передбачав нічого, крім реконструкції трибун та ігрового поля. Коли я вник у проект, зрозумів, що краще перенести відкриття стадіону на рік, але обладнати сучасний газон із поливом і хорошим підігрівом, встановити гарне освітлення, якого в первинному проекті передбачено не було, сучасне світлодіодне табло, тенісні корти і ще багато-багато речей , які передбачені не були.

Я сподіваюся, що в наступному році ми реконструкцію стадіону завершимо і впевнений, що ним пишатимуться усі жителі Житомирської області. Це буде один з найкращих стадіонів в Україні. І такий наш підхід до всіх об’єктів, які реконструюються або будуються в області, будь то центральний стадіон або сільська школа: надовго, максимально якісно і комплексно. Щоб кожен такий об’єкт ставав символом змін, що відбуваються в нашій країні і в нашій області.

Я вітаю жителів Житомирщини з наступаючим 2018 роком! Сподіваюся, що він стане роком миру, модернізації і повернення в нашу країну європейських цінностей. Я зі свого боку докладу до цього максимум зусиль.

Вів розмову

Богдан ЛУЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.