Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ФРАКЦІЯ ВО «СВОБОДА»: ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД ГРОМАДОЮ!

Минає два роки діяльності Житомирської районної ради сьомого скликання. Ми знайомимо вас із фракцією ВО «Свобода» у Житомирській районній раді. У своїх інтерв’ю  депутати фракції розповідають про виконану в округах роботу, діляться планами та перспективами.

Тетяна ГОЛІК,

голова фракції ВО «Свобода» у Житомирській районній раді:

– Ці два роки, я переконана, що фракція ВО “Свобода” працювала найбільш плідно з-поміж депутатських фракцій Житомирської районної ради. Тому що ми дисципліновані, у нас не буває, щоб депутат без поважних причин був відсутній на засіданні постійної комісії чи на сесії райради.

Нам вдалося вирішити багато глобальних питань, які стосуються діяльності шкіл у районі, ФАПів. За сприяння голови районної ради Сергія Крутія наша фракція спрямувала нещодавно кошти для модульних ФАПів у Іванківцях та Глибочку.

Своїм особистим досягненням вважаю вирішення проблем Сінгурівської школи: встановлення модульної котельні на твердому паливі, ремонт покрівлі. Завдяки колегам з фракції “Свободи” вдалося замінити на металопластикові вікна у цьому освітньому закладі. Розпочався внутрішній ремонт школи, депутатські кошти виділялися на актовий та спортивний зали.

При розподілі бюджетних коштів на засіданні фракції ми вирішуємо, як їх використати якомога ефективніше.

У своїй роботі спираюся на трьох китів. Перше – розуміння владою проблем жителів, починаючи від ради й закінчуючи рештою служб. Друге – розуміння самих виборців, які не лише вимагають, але самі сприяють успішним процесам, знають, що в деяких питаннях потрібно зачекати. Третє – розуміння депутатом свого завдання. Не можна голослівно щось вимагати, потрібно самому працювати, зуміти із усіх численних прохань знайти найголовніше на цей момент. Тоді допомога буде реальною і суттєвою.

– Голова районної ради С. Крутій є представником партії «Свобода», як позначається це на діяльності вашої фракції?  

Тетяна ГОЛІК:

– Сергій Григорович Крутій абсолютно “рівно” ставиться до усіх фракцій районної ради. Так, він співпрацює з нами, як з депутатами, ми радимося з ним, так як він є представником партії “Свобода”, але як голова ради він веде себе по-державницьки і якихось особливих преференцій ми не маємо. Голова районної ради в першу чергу думає, як вирішувати злободенні питання району, дбає про те, щоб район розвивався.

– Як ви використовували кошти, призначені на виконання депутатських повноважень?

Тетяна ГОЛІК:

– Коли нам виділяли всього по 20 тисяч гривень на рік на матеріальну допомогу виборцям, представники нашої фракції розподіляли їх виключно на допомогу людям. Сьогодні багато хворих людей, а тому допомогти комусь у лікуванні для кожного з нас було надважливим завданням. Якщо ми допомогли молодій людині стати на ноги після того, коли вона  була прикута до ліжка п’ятнадцять років, – що може бути важливішим?

У той же час  дехто з депутатів 20 тисяч витрачав на висвітлення своєї діяльності. Я не заперечую проти цього, але депутатам варто подивитися довкола себе, спитати у людей про їхні негаразди, спробувати побути у їхній «шкурі», адже їх для того й обрали.

Можливо, у фракції на мене сердилися, що я намагалася свої кошти з перевиконання бюджету в першу чергу спрямувати на свій округ в  Сінгури та ще й просила колег поступитися своїми коштами. Але до мене ставилися з розумінням, бо у фракції я одна жінка (сміється). Саме тому мені вдалося реалізувати багато планів у Сінгурах.

На останній сесії кошти з перевиконання бюджету наша фракція спрямувала не на свої округи, тому що ми розуміємо, що в районі  є нагальні справи, які потрібно вирішувати спільно.

– Що обєднує представників вашої фракції?

Тетяна ГОЛІК:

–  Свобода. У нас дружні відносини, тому що у нас така партія – “Свобода».

Ярослав РЄБДЄВ,

член фракції ВО «Свобода»:

– Додам до слів Тетяни Голік. Коли у Тетерівці сталася пожежа у будинку, де проживало п’ять сімей, районна рада за рахунок депутатських коштів, в тому числі фракції «Свободи, виділила 120 тис. грн.. Це дійсно була реальна допомога для людей, які потрапили в біду.

Фракція “Свободи” у районній раді має нині п’ять депутатів, голова районної ради С. Крутій є нашим однопартійцем. Тобто свободівці складають шосту частину депутатського корпусу. С. Крутій зумів об’єднати усіх депутатів незалежно від їхньої партійної приналежності в руслі співпраці, взаємодії з районною держадміністрацією. Результат – Житомирський район посідає перше місце в рейтингу районів області.

Ми сьогодні утримуємо та розвиваємо соціальну сферу в районі, не закрили жодної школи чи ФАПу. Навіть у процесі децентралізації намагаємося працювати так, щоб громади, які об’єднуються, нічого не втратили.

– Ви були присутні на одному з зібрань  у Тетерівці, де громада висловлювала невдоволення щодо роботи чиновників ОТГ…

Ярослав РЄБДЄЄВ:

– Це був пілотний проект, можливо, не зовсім вдалий. Той, хто розраховував спроможність цієї громади, до кінця не проаналізував, чи зможе вона розвиватися. Для того, щоб був сталий розвиток, потрібні додаткові надходження. Серед податків — це ПДФО, податок на землю, на нерухомість, єдиний податок… Для цього потрібно створювати робочі місця, потрібні людські ресурси. У Тетерівській ОТГ понад 7 тисяч мешканців. Якими ресурсами там можуть розпоряджатися?

Я був на нараді з бургомістром Німеччини, де чітко було сказано, що усе, в тому числі людські ресурси, будуть стягуватися до крупних промислових центрів. І те, що якісь два села в глибинці хочуть створити ОТГ, це неправильно. Якщо колись колгоспи повністю утримували сільську інфраструктуру, то сьогодні фермерське господарство наймає 30-40 працівників у кращому випадку. Децентралізація, як вона проводиться – це непрості питання.

– Ви очолюєте робочу групу з питань правового використання земель, чому не вдалося вплинути на власників господарських дворів, щоб вони узаконювали землю і сплачували податки?

– Підприємці звинувачують Держгеокадастр в тому, що там засіли хабарники, які не хочуть зі зрозумілих причин оформлювати землю, а в Держгеокадастрі роблять винними підприємців, які начебто не хочуть узаконювати землю, щоб не платити податки. У нас не було важелів, які б змусили ці дві сторони примирити і щоб  земля використовувалася у правовий спосіб. На свої звернення ми отримували відписки. Це процес тривалий, потрібно побігати з паперами. Коли постає питання власності на землю, починають бігати усі, особливо зараз, коли знову мова заходить про ринок землі.

Сергій УНИЦЬКИЙ,

член фракції ВО «Свобода»:

– Я депутат районної ради другого скликання. Якщо порівнювати, це якісно нове скликання. За останні два роки саме завдяки депутатам у районі зроблено чимало за кошти з перевиконання бюджету, 30% з яких розподіляють депутати.

Я людина по життю спортивна, а тому моя депутатська діяльність переважною мірою була спрямована на допомогу школам у Луці, Пісках, на придбання спортивного інвентарю для дітей.  Раніше було навіть звернення з дошкільного закладу села Туровець.

Останні два звернення стосувалися придбання музичної апаратури та телевізора для Луківської школи.

– Чому між депутатами виник конфлікт довкола продажу частини приміщення комунальної аптеки?

Сергій УНИЦЬКИЙ:

– Були звинувачення й на адресу нашої фракції, ніби “Свобода” у цьому питанні комусь підіграє  та  допомагає продати частину приміщення комунальної аптеки. З цим я не погоджуся. Орендар мав переважне право викупу і ним скористався. Більшість депутатів проголосували за це рішення, а те, як оцінили це приміщення, то кожен може замовити свою оцінку і вона у кожному випадку буде різниться. Тим паче, що процес тривав не один місяць, а тому звинувачення на нашу адресу безпідставні.

Ярослав РЄБДЄВ:

– Конфлікт виник на засіданні останньої сесії, хоча мова про це приміщення велася майже рік. Якщо хтось вважає, що депутати були введені в оману, нехай звертається в правоохоронні органи і там з’ясовують, наскільки це законно.

Віталій РОЖКО,

член фракції ВО «Свобода»:

– Свою особисту діяльність оцінювати важно, бо це завжди буде суб’єктивна думка, про результати роботи депутата можуть сказати виборці. Якщо порівнювати районну раду цього скликання з минулою, то   можна відзначити, що нинішні депутати прийняли рішень в рази більше, за цими рішеннями виділялися кошти на соціальну сферу району і вдалося багато зробити.

У своєму виборчому окрузі за кошти районного бюджету вдалося замінити на металопластикові вікна та двері у Садківській школі. Після звернень місцевих жителів домігся виділення з районного бюджету коштів для перекриття даху  амбулаторії.

Прикро, що мене не запрошують на сесії Садківської сільської ради, адже як депутат районної ради спільно з представниками сільської ради я міг би долучитися до вирішення місцевих проблем.

Так сталося, що у сусідніх громадах – Березівській, Іванівській – немає свого депутата у районній раді, тому до мене часто звертаються  люди з поза меж округу. На прохання директора допоміг придбати газонокосарку для Іванівської школи.

Якщо ви запитаєте, що відрізняє фракцію ВО «Свобода» у районній раді, скажу, що на сесіях ми голосуємо одностайно. Це не прояв партійного диктату, тому що на відміну від інших «Свобода» – ідейна партія, у нас є чіткий статут, і члени партії повинні його дотримуватися. Якщо між нами виникають непорозуміння, ми їм повинні владнати у фракції, щоб потім вийти на сесію з узгодженою позицією і  не робити клоунаду під час засідання сесії.

Анатолій ЛИХОТВОРИК,

член фракції ВО «Свобода»:

– Мої депутатські кошти були спрямовані на модульний ФАП в Іванківцях, на ремонт Будинку культури в Іванківцях, за кошти районного бюджету у Вертокиївській школі були замінені на металопластикові вікна, відремонтований дитячий садок, зроблено багато іншого.

Мене втішає те, що усі свободівці  тримаються обраних позицій. Якраз у єдності наша сила. І це для мене важливо. Є політична сила у районній раді , котра згуртовано, чітко й планомірно може добиватися результатів – це «Свобода».

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.